Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Špatný ředitel Balvín

Kdyby takový Kulhánek vyhodil ředitele lakovny za to, že na fabiích jsou fialové fleky, nebylo by žádného pozdvižení. Když však takový Balvín odvolal velitele publicistiky Mrnku, strhává se povyk. Není to začátek čistky? Mohli bychom říci: Ztište se, pracovníci přicházejí a odcházejí, ředitelé jsou do toho, aby je přijímali a vyhazovali, než budou sami vyhozeni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

evžen

nedotknutelní zaměstnanci ?
Každý TV zprvodaj a samozřejmě i novinář je člověk se svými politickými sympatiemi a antipatiemi. A jakkoliv nás neustále přesvědčují, že jsou objektivní a vyvážení, každou chvíli se konzument jejich názorů může přesvědčit o opaku. NArazí-li někde na něco, co je v intencích jejich vlastního přesvědčení - rozmáznou věc a jednostranně jí udělají publicitu. Občas to přeženou ad absurdum. Pak se diví, že jsou kázeňsky trestáni, jako každý jiný pracovník - jenže oni to berou jako potlačování pravdy.Jaké pravdy? = Jejich názoru. Jistě, ať ho mají a klidně ho prezentují třeba v hospodě, nebo na naměstí, ale ne v masmédiích, kde jsou zvýhodněni před ostatními, kteří takovou možnost nemají. Osobně si myslím, že s tímto nešvarem se "zatočit" nedá. O poctivou manažerskou personální politiku se pokusila pí. Bobošíková a její "úspěch" bude na dlouhou dobu poučením pro všechny, kdo by chtěli od pánů Mrnky, Komerse a jiných seriozní práci a respektování pravidel.
0/0
3.10.2001 8:49

David Zákoutský

Zrušit ČT
Myslím, že je nejvyšší čas zrušit ČT, ten zmatek a nepřehlednost, je už neúnosný. Zrušit celou televizi, vše prodat, a pokud bude veřejný zájem o veřejnoprávní televizi tak vybudovat úplně novou instituci.
0/0
19.6.2001 13:17

Petr Lewis

Pane Komárku, příště lépe, prosím
Zřejmě jste přehlédl závažnou skutečnost, na níž mimochodem stavíme Váš přízpěvěk. Touto skutečností je, že CHAPADLA spadají do kompetence té části publicistiky ČT, kterou řídí a odpovědnost nese pan Kaušic. To nic, jinak jste to ale spíchnul skvěle.
0/0
14.6.2001 20:31

Ivo Horák

Ad Rozlišujme
Postup ředitele Balvína v souvislosti s událostmi předcházejícími jeho nástupu do funkce byl dán dohodou o ukončení stávky. Trvám na tom, že prozatimní ředitel by měl i nadále projevovat nejen v koncepčních, ale i v personálních otázkách značnou zdrženlivost. Měl by se ale především vyhnout "kandidování", tj. předcházení si jednotlivých názorových skupin v nové radě. Nedělejme ostatně z ředitele samoděržavce ani majitele. Veřejnoprávní instituce není armáda. Ředitel by měl rozhodovat po poradě s širším grémiem. Mimochodem, proč v ústavě, která stanovuje řízení státu, je stanovena dělba moci a různé kontrasignace? Nezlobte se, ale šířící se prodlévní zásadně na straně vedení je pro mě trochu naivním konzervatismem i konformismem, které mohou být zneužity k omezování svobody.
0/0
14.6.2001 14:24

TedTurner

Ředitel má plné právo právo ...
Kam jsme se to dostali, když zaměstnanci ČT diktují, koho si má ředitel vybrat a koho ne. Nějak těm vzbouřencům narostl hřebínek a myslí si, že jsou všemocní. Snad nechtejí zopakovat to, co se dělo o vánocích. To už by bylo do nebe volající. Měli by se raději zamyslet na svou prací, co a jak zlepšit, když na ČT je toho k zlepšování ještě dost hodně.
0/0
14.6.2001 10:23

Libuše Mikešová

Špatný ředitel?
Jsem zastánkyní tohoto názoru.Každý ředitel na právo propustit ty lidi, o kterých je přesvědčen, že nepracují tak jak by si představoval. A ta třešnička na dortu, tj.domlouvání se s někým za mými zády, to jenom dokazuje.
0/0
13.6.2001 15:57

Ivo Horák

Balvín vzbuzuje podezření
Nemohu posoudit práci pana Mrnky. Přesto se domnívám, že je dobrým zvykem, když prozatimní ředitelé projevují značnou zdrženlivost v personální politice. Postup ředitele Balvína vyvolává podezření, že se chce komusi zavděčit před blížící se volbou nového ředitele ČT.
0/0
13.6.2001 15:03

Jiří Polák, Brno

Rozlišujme
Značnou zdrženlivost v personální politice Balvín projevuje vzhledem k událostem předcházejícím jeho nástupu do funkce. Nevidím však důvod, proč by měl tolerovat špatnosti páchané během jeho působení. Celkem Balvína chápu a chápu taky, že souběh stížnosti politika s odvoláním může působit podezřele (rebelové dokonce podobného souběhu zneužili ke své manipulační protihodačovské kampani). Jenomže kritici by měli nejprve prokázat, že uvedené důvody odvolání jsou lživé anebo nezávadné, potom ať blekotají něco o plnění přání politiků. Jinak jsou to neprokázané pomluvy.
0/0
14.6.2001 7:14

Najdete na iDNES.cz