Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Reakce na odvolání Martina Mrnky

Členové redakce publicistiky a redakce zpravodajství ŘZ ČT považují odvolání šéfredaktora Martina Mrnky za manažerské selhání prozatímního vedení ČT. Jsme přesvědčeni, že současná situace v redakci publicistiky byla dobrá, a že šéfredaktor Mrnka plnil svoji roli úspěšně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Známý

odvolání pana Mrnky
Celá situace v České televizi je bezpochyby nešťastná. Bohužel se na tom podílely obě strany sporu a bohužel se situace zpolitizovala z obou stran politického spektra. Pan Knězů bojuje za pana Mrnku. To je pěkné. Proč jste nebojovali za brněnskou redakci, z níž museli po "televizní revoluci" odejít všichni schopní členové redakce. Zůstali jen ti všeho schopní a několik dalších lidí, kteří v tu chvíli neměli žádné jiné místo. Pan Drahoš se směje. Samozřejmě. Audit dopadl dobře (podobně jako v Praze), ale to je samozřejmé. Audit přece zadával Česká televize. O úzkém propojení mezi panem Balvínem a Drahošem se vědělo už ve chvíli, kdy pan Balvín do funkce nastupoval. Nechtěla redakce publicistiky točit reportáž o panu Drahošovi? Tak to už ji asi nenatočí. Škoda, pan Drahoš totiž potřebuje dostavět vilu a netají se tím, že mu docházejí peníze a počítá se ziskem z občanskoprávních sporů. Je to všechno pakáž. To by se koncesionáři divili, za co platí poplatky....
0/0
14.6.2001 11:10

vladoiresch

Mrnka je jen začátek
ČT jestli chce být moderní medialní prostředek bude se muset postupně zbavit všech Mrnků, Klepetků a dalších . Vymanit se z vlivu Krausů, Dekojů , kteří tlachají do profesních věcí aniž by jim rozuměli. Věřím , že jsou tam "profíci", kteří bohužel nemají odvahu,bouchnout do stolu a konečně se projevit. S kým tahle instituce chce soupeřit ? Koho chce přesvědčovat o své důvěryhodnosti, když sama se topí v mnoha problémech.Design televize je příšerný , chaotická programová skladba,celková nepřehlednost obou kanálů.Totální ztráta image / viz. hlasatelé - přeskakují z programu na program / Je to moloch, který řve , že chce peníze a veřejnost je jaksi přestává potřebovat. Z toho začínají nervoznět jak někteří politici, tak zajisté i sami pracovníci televize. Místo toho aby konečně začali pracovat za peníze, které převyšují rep. průměr, tak jen pláčí, nesouhlasí, stěžují si , pomlouvají a blednou závistí při jakémkoliv úspěchu jiných médií. Nebýt dálková ovládání, tak staré kanálové voliče s předvolbou na kanály ČT budou postupně mizet pod nánosem prachu. Je to velká škoda. Nás všech. Mé řešení : Okamžitě ustanovit intendanta pro " Druhý čeký program ", který by byl nezávislý na ČT 1 a skládal by se z vysílání regionálních studí a měl by vlastní zpravodajské relace s novými lidmi, kteří nejsou pod vlivem " starých známých ". Jedině konkurence v tomhle kolosu , může zvrátit nebezpečí morálního a společenského krachu téhle instituce.
0/0
14.6.2001 1:18

Jílek

Odvolání Mrnky
Bravo!
0/0
13.6.2001 23:40

Najdete na iDNES.cz