Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Útok na šéfy unie chystala i novinářka

Mezi pěticí Dánů, kterou v úterý zadržela v Göteborgu švédská policie pro podezření, že připravovali sabotáž proti nadcházejícímu summitu EU, je údajně i dánská novinářka. Podle stockholmského listu Aftonbladet má zatčená platnou novinářskou akreditaci a tudíž i přístup do kongresového centra a na tiskové konference s čelnými politiky EU.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Karel

Odpůrci globaliazce - hrozná verbež
Jsem rád, že švédská policie zatkla násilníky, skrývající se pod nálepkou odpůrců čehokoliv, případně ekologů, antifašistů a podobně. Je to všechno jedna verbež, kterou je třeba potírat všemi prostředky. Na ně platí jen síla. Kdyby se jim povolila uzda, jsou schopni ve jménu "lepšího světa" či "spravedlnosti" rozpoutat stejný teror, jako nacisté nebo komunisté v padesátých letech. Je mi 26 a starším spoluobčanům bych chtěl vzkázat, že v době loňských pražských nepokojů 90 procent mých vrstevníků fandilo policii. Nenechme si namluvit, že tito násilníci, narkomani a flákači mluví za mladou generaci.
0/0
13.6.2001 14:32

Pavel Calada

Re: Odpůrci globaliazce - hrozná verbež
svatá pravda, místo, aby studovali nebo pracovali nebo oboji v nejlepším případě, tak se rvou na ulici a ničí cizí majetek těžko říct, co s nimi, rozhodně se jim nesmi dát volnost své názory ať publikují normálním způsobem: na internetu, v tisku, v televizi, pomocí plakátů či důstojných a klidných demonstrací (které ovšem ukončí jak mají a ne, že se nechají vyhánět policií, která pak chybí jinde)
0/0
13.6.2001 15:36

Petr Fišer

Ztroskotaná a zaprodaná mládež zdraví Karla
Vážený Karle, každý holt žijeme v jiném světě, většina mých známých vrstevníků má vůči globalizovénu kapitalismu značné výhrady. Není divu, stačí se podívat kolem sebe - civilizace na pokraji ekologické katastrofy, prohlubují se propast mezi bohatými a chudými, nadnárodní koncerny získavají téměř neomezenou moc... Teror padesátých či sedmdesátých let mi připomíná spíše Vaše rétorika typu "Rozhodně odsuzujeme živly a flákače", "Kdo je platí" atd. Korunu jste tomu dal, když jste přejmenoval kritiky systému narkomany. Neinspiroval viděl jste náhodou dílem seriálu Majora Zemana "Bič boží"? zdraví ztroskotanec a zaprodanec Petr Fišer, Praha 3
0/0
14.6.2001 23:31

Andy

Atentát???
Nevím, jak to s případem pětice údajných "teroristů", které policie zadrželav Goteborgu, ale zato moc dobře vím jak se to má s onou razií a molotovými koktejly v Kodani, vzhledem k tomu, že tu rok žiji. Policie podnikla razii do mládežnického centra, které v minulosti byl squatem, dnes je legailzováno a slouží jako kulturní a politické centrum, v kterém se scházejí anarchisté, antifašisté, punkové apod. Několikrát bylo terčem útoku fašistů, sám se jeden zažil na vlastní kůži. A tak připravené molotovy koktejly a besebollové pálky v něm byly "uskladněny" pro obranu před fašisty. Policie to musela vědět, či alespoň tušit a tato razie je jen záminkou jak kriminalizovat protesty proti EU. Ty molotovovy koktejly nemají s protesty ve Švédsku vůbec žádnou souvislost. Anebo si snad policie myslí, že budou "teroristé" převážet 90 molotovvých koktejlů přes hranice, když si je dnadnou můžou udělat přímo v Goteborgu? Hahaha Takže kdovíjak to bude s tou pěticí "atentátníků". Možná za tím stojí stejná tajemná organizace, která v Praze rušila policejní vysílačky a pak organizovala po celém světě dezinformační kampaň o policejním násilí. :-) Ale na to se zeptejme ministra vnitra Grosse. Jen se divím, že už není v Goteborgu, aby místním policistům poradil. :-)
0/0
12.6.2001 20:01

Siky

Re: Atentát???
Skoro mi to prijde, jako kdyby Vam prislo normalni mit doma 90 molotovových koktejlů, at uz za jakymkoliv ucelem :o(((
0/0
15.6.2001 10:16

Najdete na iDNES.cz