Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Potřebuje Praha pankrácký down town

V sedmdesátých letech byl v Praze, údajně po vzoru Paříže, realizován urbanistický koncept, který propojil čtvrť Holešovice s Pankrácí. Spojnicí obou odlehlých čtvrtí byla magistrála, která dálničním typem komunikace nešťastným způsobem rozdělila celé město včetně centra na dvě části. Na Pankráci vyrostlo cosi, co napodobovalo down town, známé zprofanované schéma z řady amerických měst.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Radek Polák, Praha 4

potřebují Pražané další mrakodrapy ?
Ti, kteří se unáhleně zastávají výstavby dalších mrakodrapů na Pankráci v tom stylu, jaký hodlá prosadit ECM, ať se nejprve podívají na jejich stránky. Jedná se o několik primitivních skleněných krychlí, které jsou obklopeny budovami garáží. Vyprojektovat podobnou zrůdnost zabere 3 hodiny klikání myší v Archicadu, strašit to tu bude podobně jako PAKUL bůh ví jak dlouho ... Lidé, snad si nemyslíte, že investor nám sem bude sypat miliardy, aby vylepšil panorama Prahy nebo vytvořil buhvíjaké skvosty ? ... Kdepak, jde jen o co nejvíce kancelářských ploch k pronajmutí a tomu odpovídající tisíce garážových stání - no a když se to umě obalí řečičkami o tom, jak je to strašně potřeba a sponzorují se ti správní lidé, výstavbě nebude stát nic v cestě. Tančící dům je jednou z mála staveb, která byla navržena s ohledem na své okolí a ne jen tak, aby za každou cenu vyčnívala. To se ovšem nedá říci o Skleněném Andělu či o budoucím Skleníku na Karlově náměstí. Je li vkus většiny lidí takovýto, nedá se nic dělat, ovšem já mám spíše ten dojem, že lidé ani netuší, co se na Pankráci vlastně chystá a že tato nevědomost jak investorovi, tak úředníkům náramně vyhovuje - bourají se stavby typu nádraží Těšnov, vyrůstají kancelářská ghetta.
0/0
12.6.2001 21:03

Martin Solar, Praha

Re: potřebují Pražané další mrakodrapy ?
Proč projektovat tak složitě na počítači? Těmhle "architektům" stači zajít do nejbližšího papírnictví koupit si pravítko a sešit s čtverečkovaným papírem a dílo je hotovo za pět minut!
0/0
13.6.2001 10:19

SOIP, Praha 4

Ano! Pohledovou závadu nerozšiřovat, ale zcelit!
Zcela souhlasíme s názorem pana architekta Miluniče, že pohledovou závadu (Motokov, Rozhlas, Panorama) je nesmyslné rozšířit dalšími mrakodrapy. Je třeba pohledově spojit tři uvedené objekty nižším objektem uprostřed. Podobný názor zastávají i památkáři. Na našich stánkách http://www.applet.cz/ospraha4 se můžete seznámit s podrobným rozborem pana architekta Hány, který je registrovaným posuzovatelem EIA pro otázky urbanismu. Na stejné ploše je navržena stavba obchodního domu firmy ECE, která svojí výškou odpovídá okolní zástavbě. Pankrác není La Défence! SOIP, Praha 4
0/0
12.6.2001 15:32

Mates

Strach
Máte strach aby někdo nepostavil lepší stavbu než ten Váš tančící dům, viď?
0/0
12.6.2001 12:41

Najdete na iDNES.cz