Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

O večerní úřadování není zájem

Vyměnit si řidičský průkaz nebo si do něho pouze nechat zaznamenat změnu bydliště vyžaduje od Pražanů notnou dávku trpělivosti a také času. Přijít na úřad, jediný v hlavním městě, který se nachází v Kongresové ulici, a vyřídit potřebné bez hodinových front, je stále z oblasti sci-fi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tomáš Smolík

Agenda ŘP i večer? Proč ne nepřetržitě!
Dne 28.6.2001 jsem se pokusil vyřídit si mezinárodní ŘP večer, dle informace soudruha ředitele Michalíka. Na stránkách MHMP o řidičských průkazech jsem se dozvěděl, že 510 čísel bylo vydáno již v 11:30 a že další vydávání je již uzavřeno. Dle jednoduchého výpočtu na základě průměru 40 - 45 čísel odbavených za hodinu jsem zjistil, že by v prodloužených hodinách úřad mohl ještě ca 80 čísel vydat. Skutečně tomu tak bylo, nicméně v 18:00 hod. bylo vydáno pouze dalších 30 čísel. Soudruh vydávající úředník pak prohlásil, že dále již vydávat nebudou. Přitom v provozu nebyla ani polovina okének. Proč se soudruh ředitel nepřesvědčí na vlastní oči o situaci, kdy pracující člověk nemajíc chuť si brát několikadenní dovolenou na jednání se soudruhy úředníky nemá šanci se vůbec k úředníkovi dostat? Navrhuji řešení - po vzoru hypermarketů zavést nepřetržitý provoz s tím, že by při předání čísla byl oznámen den a čas audience u soudruha úředníka.
0/0
28.6.2001 22:56

Ing. František Stejskal

Neinformovanost ředitele odboru dopravně správních agend
V článku "O večerní úřadování není zájem" prohlašuje ředitel odboru dopravně správních agend Josef Mihalík,že "Jak lidem skončí pracovní doba, tak už sem nechodí." Pravděpodobně se o skutečný stav mnoho nezajímá. Jistě má na svém pracovišti internet a tak by se mohl na webovské stránce MFDnes informovat, v kolik hodin je denně naplněna kapacita. Konkretně 26.6. byla naplněna již ve 13.01 hod. A jak jistě ví, pracovní doba končí nejdříve ve 14.00 hodin. Po přečtení uvedeného článku jsem jeho sdělení uvěřil a třikrát jsem se neúspěšně pokusil po pracovní době vyřídit si vystavení duplikátu řidičského průkazu, který mi byl se všemi doklady odcizen. Domnívám se, že by člověk v jeho postavení neměl popuzovat občany obdobnými prohlášeními, jestliže nezajistí, aby skutečně bylo možné se jeho radami řídit. Ing. František Stejskal Jahodová 117 106 00 Praha 10
0/0
26.6.2001 16:37

Najdete na iDNES.cz