Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Při přípravě slavnosti přišel důstojník o ruku

Co nejdéle se armáda snažila udžet pod pokličkou nehodu, která vrhá stín na letošní oslavy Dne pozemního vojska. Diváci, kteří se v sobotu sjeli na vojenskou slavnost Bahna 2001 na tankodrom u Strašic, se nedozvěděli nic o tom, že v pátek přišel o ruku voják z povolání při manipulaci s rozbuškou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

**kamarád**

přístup armády.....
Shodou okolností zmíněného důstojníka dlouho osobně znám a o celé záležitosti jsem věděl již od pátečních večerních hodin, neboť jsem se pohyboval jen několik km od místa nehody... Přesto mě tento článek překvapil. Nebývalo zvykem, že armáda takové nehody přiznala. Přesto bych však přivítal důslednost novinářů, aby sledovali celý případ až do vyřešení, ne jen jako případ "pro černou kroniku". Tento důstojník zneškodňoval výbušniny i v bývalé Jugoslávii a tato situace působí přinejmenším divně. Jsem velice zvědav, jakým způsobem se k němu armáda zachová, jestli ho nehodí přes palubu a neodškodní jen jednorázovým finančním odškodněním, anebo jestli pro tohoto otce dvou dětí ještě najde uplatnění.
0/0
6.6.2001 2:22

vojín v záloze Petr Adam, Praha

Při přípravě slavnosti přišel důstojník o ruku
Jak typická situace pro instituci jménem česká armáda. Sám jsem v ní byl nucen jeden rok strávit a nemyslím si, že by to byl ztracený rok, jak se dnes často tvrdí. Domnívám se, že to byl poučný rok - a nejhorší na něm bylo právě poznání armádní nepoučitelnosti. Všichni důstojníci se chovají jak malé děti. Rázně hřímají proti nedostatkům. A když nastane chvíle pravdy a mají se přihlásit k zodpovědnosti, pokouší se ji skrýt za jakousi "čest (nebo pověst) jednotky", nebo podobně patetické symboly. Zároveň si ale nedělám naději, že by se to mohlo kdy změnit. Možná pokud začne Vltava téct z Prahy na Šumavu, tak snad potom... Ale jinak nevím.
0/0
5.6.2001 23:08

RADEK DRAGOUN

ARMÁDA NIC NETAJILA!
REDAKTOR MLADÉ FRONTY DNES NEMÁ PRAVDU, ARMÁDA NEHODU NETAJILA! JIŽ V PONDĚLÍ BYL UVEŘEJNĚN ČLÁNEK V PLZEŇKÉM DENÍKU, KDE JE NEHODA POPISOVÁNA. ČTĚTE LÉPE NOVINY!
0/0
5.6.2001 17:53

Martin Hoza

Re: ARMÁDA NIC NETAJILA!
Milý Radku, to by z toho potom nemohla být úvodní "dramatická" zpráva na iDnes. Martin z Liberce
0/0
5.6.2001 22:10

Najdete na iDNES.cz