Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Česko ochránilo svou půdu

Až sedm let po vstupu České republiky do Evropské unie si budou moci obyvatelé z ostatních zemí unie koupit v Česku zemědělskou půdu. Kratší, pětileté omezení má platit pro prodej domů a chat, které budou chtít cizí kupci používat jen jako svá druhotná či rekreační sídla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jaroslav Borovicka

Výhra?
Vůbec se nedomnívám, že by to bylo nějaké významné vítězství, spíše naopak. Prostě jsme se usnesli, že ještě sedm let po vstupu do EU bude u nás panovat současný nepřehledný stav, kdy si zahraniční osoby kupují nemovitosti prostřednictvím nastrčených osob. K čemu to povede? Ti poctiví cizinci, kteří by zde chtěli zakoupit nemovitost a v dobré víře ji spravovat, to nemohou udělat. A ti méně poctiví si najdou cestu přes zmíněné nastrčené osoby a společnosti. Komu to prospěje? Nikomu. Ani EU, ani nám. Z tohoto hlediska by bylo lepší, kdyby se vůbec žádné přechodné období nekonalo. Raději bychom měli tlačit na to, aby naši občané nemuseli čekat sedm let na to, až budou moci pracovat v EU.
0/0
1.6.2001 16:44

Kevin

Je to jenom laciné gesto pro voliče
A to protože spousta cizinců co tu neco vlastnit chtějí tak to vlastní prostřednictvím třetí osoby.
0/0
1.6.2001 15:42

Petr Hanak

Česko ochránilo svou půdu - před kým a v čim zájmu ???
To, co je většinou v tisku prezentováno jako vítězství "našich vyjednavačů", je nepokrytá krádež a zasahování do vlastnických práv lidí. Co je komu do toho, komu prodám svou půdu? Copak si ji odveze do Německa nebo do Japonska? Kde tahle vláda bere tu nebetyčnou drzost jednat za občany této země podobným způsobem? Copak má něco podobného oporu v ústavě? Petr H.
0/0
1.6.2001 14:50

Najdete na iDNES.cz