Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

K čemu bude Temelín

Já, vím. Všichni zastánci Temelína řeknou - je to prkotina. Řeknou: všechny složité systémy se rozbíhají dlouho. Nuže bez předsudků: Temelín nám teče. Poté, co praskal a vibroval, teď teče. Nepěkně se zachoval ke svému tatínkovi, dědečkovi a bratříčkovi Grégrovi. To mu neměl na oslavu jmenování místopředsedou vlády dělat. A nejen to. Němci vyhrožují, že od nás nebudou kupovat elektřinu, neboť pochází od jaderného Ďábla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jarda

Temelín - stálé poruchy
Myslím,že stálé omílání problémů spuštění Temelína, kvůli "závažným poruchám" je naprosto zbytečné.Temelínská jaderná elektrárna je nejbezpečnější jadernou elektrárnou ve střední Evropě.A co se těch poruch týče...zajímalo by mě,jestli ekologičtí aktivisté a novináři vědí, s kolika takovými poruchami se denně setká údržba jiných,mnohem méně spolehlivějších závodů,ať už jde o elektrárny nebo ne.
0/0
12.6.2001 17:48

Robert

Vývoz elektřiny
To, že Němci od nás nechtějí nakupovat elektřinu, je dobrá zpráva. Alespoň nebude důvod po rozjetí Temelína provozovat tolik uhelek. Našim potomkům zbyde hnědé uhlí, které v tu dobu bude velmi ceněná výrobní surovina. Kéž by Němci přišli i s tím, že nepotřebujou ani náš štěrk a cement.
0/0
1.6.2001 15:08

Jiřik

Re: Vývoz elektřiny
... a kaolin a vápenec a písek... zbytečně si drancujeme svoje ložiska a zalevno je prodáváme ven...
0/0
1.6.2001 16:06

Rumburak

Re: Vývoz elektřiny
A taky by ti němci od nás mohli přestat kupovat mléko, maso, máslo, ocel, sklo ... protože se u nás nevyrábí ekologicky-a je hlavně levnější.
0/0
4.6.2001 11:21

Rumburak

Re: Re: Vývoz elektřiny
a nakonec nám zbude jen ten hokej.
0/0
4.6.2001 12:58

Ivo Horák

Temelín jako 4 bašty konzumerismu
Pan Martin Komárek provokuje ekonomisty. Hle, to nebylo vždy. V provokaci a nadsázce vyjadřuje pravdivé a dávno dostupné poznání, že JETE nebyla stavěna ze skutečné potřeby výrobní (nedostatek energie v zemi) ani ekologické (restrukturalizací výroby přispět k snížení světové produkce skleníkových plynů). Důvodem stavby JETE bylo vítězství optiky lidí, obávajících se nejvíc jediné věci: že by růst plýtvání a samoúčelného konzumu mohli ekonomicky vhodně motivovaní spotřebitelé zastavit.
0/0
1.6.2001 12:06

Najdete na iDNES.cz