Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Grégrova strmá kariéra

Grégr už není ministrem, už je zástupcem samotného Zemana. Je to úžasná kariéra. Řadový ekonom, ředitel podniku, ministr, vicepremiér - nedosáhne nakonec na post nejvyšší? Podívejme, zač si svůj postup zasloužil. Dostavěl pýchu dvacetiletky, hrdou elektrárnu Temelín, která nás učiní nezávislými na buržoazním proudu. Zasadil se o obnovení těžby uranu, o tento uran nás lstiví imperialisté chtěli připravit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Otokar Löbl

Šibal Gregr mysí dále a buduje pastičky pro EU
Gregr připravuje ČR republiku na vstup do EU. Započítává do svých počtů dotace na odbourání nepotřebných kapacit těžkého průmyslu a na kvalitativní nový potřebný vývoj hospodářství v ČR, tím vytváří EU velké problémy. Otokar Löbl Frankfurt am Main
0/0
5.6.2001 1:38

Toník Š.

Ahoj bývalí svazáci
Nikoli banda opilců, feťáků, buzerantů, nemakačenků, rádobyfilozofů a jiných ouchylů - tedy GENů vyzvedne tento národ ze současné morální a existenční žumpy. Ale pouze konkrétní produkty odpovídající kvality a schopné konkurence. Koza v chlívku životní úroveň nepozdvihne. I když se pan Grégr nehonosí vzezřením "komunisty pravé vůle", tak jak nám jeho vzor předepisují různé instituce určené ke "sjednocování veřejného mínění", přesto dokazuje zmíněným tlučhubům, že více jak tlachání a plácání do vody mu je bližší smysluplná práce pro zdravý díl společnosti, tedy pro 9500000 obyvatel naší republiky.
0/0
1.6.2001 20:32

JV. Viden

pozor na ne
Vazeni, tady pise par lidi jako-ze-by objektivne, jsou to vsak pohunci bolsevickych struktur. Sedi na podivnych mistech kde cely den jen blaboli a moc toho neudelaji. Nemaji kousek slusnosti v tele. Jejich spolecny jmenovatel je fandeni atomove enrgii a Gregrovi.
0/0
31.5.2001 16:18

Jiřik

Re: pozor na ne
Hehehe, Elinče, hlavně že ty jsi ten nejobjektivnější a nejspravedlivější na světě :)))))) zdraví tě čtyřiadvacetiletý pohůnek bez kouska slušnosti - ale kterej je aspoň natolik slušnej, že se umí podepsat :))))))) Jiří Erben ml., Mříčná
0/0
31.5.2001 16:22

Borek

Průmysl živí tento stát už 200 let
jestli si naivní kritici jaderné energetiky myslí, že se v české kotlině můžeme uživit jinak než průmyslovou výrobou a moderními technologiemi tak by se měli zajet podívat do somálska jak vypadá zemědělský stát. Melounismus (nahoře zelený uvnitř rudý s černými jádry) se stal modou i u části našich žurnalistů, že pane Komárek?
0/0
31.5.2001 16:05

Jiří Erben ml.

Nadávat umí každý
Každý umí nadávat na to, kolik peněz stojí revitalizace průmyslu Grégrovou metodou, každý umí nadávat na jeho metody - ale jak to, že všichni drželi ústa, když před lety kolabovalo jedno odvětví za druhým? Proč se nikdo nezajímá, kolik by stála ne-revitalizace? Kolik desítek miliard KAŽDOROČNĚ by stály sociální dávky nezaměstnaným (podívejme se na katastrofální stav financí na Slovensku) a o kolik peněz na daních by stát přišel navíc? Například - z čeho, a hlavně za kolik, by se vyráběly kovové věci (autem počínaje a okenní kličkou konče), kdyby nefungovaly naše hutě? Krásně se to mluví o "nové ekonomice", tažené počítačovým průmyslem - nějak rychle tyto řeči umlkly po nedávném zhroucení akciových trhů. Nadávat umí každý, ale vzít za práci a pokusit se ten stav změnit se už chce málokomu. Václav Klaus prohlásil, že jsme měli šanci všichni. Někdo ji využil, někdo ne - a nejvíc nyní nadávají jednak ti, kdo se ani nenamáhali o něco pokusit, jednak ti, jejichž pokusy vedly ke stavu naší ekonomiky ještě před dvěma lety. Že, pane Vladimíre Dlouhý? Že, pane Karle Dybo? Že, pane Ivane Kočárníku? Jiří Erben ml. Mříčná
0/0
31.5.2001 15:42

Milan

Grégr
No již delší dobu se nemůžu dívat na myšlenkové výplody tohoto soudruha. Místo, aby nastartoval masivní podporu podnikatelů, tak si naivně myslí, že vše vyřeší jeho "velký třesk", který nás jen zavede do záhuby a zadluží nás na desítky let. Ale to je soudruhu Grégrovi asi jedno, neboť on osobně již tento dluh nebude muset splácet.
0/0
31.5.2001 15:18

Jiří Erben ml.

Re: Grégr
Jestli myslíš podporu těm chudákům podnikatelům, kteří platí sociální pojištění třetinové oproti zaměstnancům, a těm podnikatelům, kteří jsou pro finanční úřad stále v hluboké ztrátě a nějak to není na nich vidět... tak ti jsou podporováni státem až hanba (stačí připomenout minimální pravomoci a kapacity finančáků)... pro koho tu ti podnikatelé budou, když nebudou zaměstnanci velkých podniků coby jejich zákazníci? Rozvoj naší ekonomiky započal až vznikem velkých podniků na přelomu 19. a 20. století, což přineslo veliký počet lidí ochotných a schopných si koupit služby malopodnikatelů... a když velké podniky měly krizi, postihlo to zejména malopodnikatele, ke kterým nikdo nechodil, peněz na utrácení nemaje. Všechno souvisí se vším... Jiří Erben ml., Mříčná
0/0
31.5.2001 16:19

Milan

Re: Re: Grégr
Podívej, jasně, že by měly existovat i větší podniky. Jenže u nás je situace taková, že ty velké podniky nejsou schopny provozu. Ja jsem pro, aby existovaly, ale né pro to, aby se sanovalo miliardami podniky, které se současným managementem nejsou schopny existence. Já nevím, vem si třeba Zetor ten byl oddlužený a kam to dopracoval. Kolik již muselo být dáno peněz do hutí a výsledek žádný. Proto já se bráním lití peněz do ztrátových podniků bez jejich důkladné restrukturalizace.Já si však myslím,že v těch podnicích nejsou lidé, kteří by toho byli schopni. A proto se me jeví lepší podporovat progresivnější odvětví jako je například informatika, komunikace, služby apod. To je podle mě účelnější, než vyhodit miliony na státní kolosy.
0/0
31.5.2001 16:58

Jiřik

Re: Re: Re: Grégr
Nojo, ale tak to řekni konkrétně - Zetor má konkurenceschopné výrobky, ale má neschopného majitele (Motokov) a management, který musí vyletět - naprosto souhlasím, a je otázka: nechat krachnout (našeho jediného) výrobce traktorů, který nám může na daních přinést skoro miliardu ročně - anebo ho sebrat majitelům, sanovat a pak lépe prodat s výhledem budoucího daňového zisku? Zní to divně, ale ta revitalizace je investicí do budoucích zisků... Peníze do hutí? Obdobné, jde o odvětví, které pracuje s obratem desítek miliard ročně a tedy si vyžádá mnoho peněz na sanaci, ale pak také může (a že to osekávání ztrátových provozů je zatraceně silné) pěkných pár miliard státu vrátit na daních. Jak přímo (daň z příjmu a DPH z prodeje), tak nepřímo (multiplikační efekt, navíc nemusíme vyplácet tolik sociálních dávek). --- propíraná podpora je třeba Škodě Plzeň, kde jde o jednoho z největších našich exportérů a o jehož výrobky je obrovský zájem (tramvaje do USA apod.).
0/0
31.5.2001 17:32

JV. Viden

zlocinec
Gregr neni populista, Gregr je jako byvaly prislusnik zlocinecke organizace , KSC, zlocinec a jen v Cechach muze udelat karieru ktera je jemovana krachem mnoha firem. Jako vlivny komunista patri pred soud.
0/0
31.5.2001 11:05

Jiřik

Re: zlocinec
Hele Elinče, na to máme nedostatečné kapacity soudů, v dobách největší slávy bylo v KSČ přes 3 miliony lidí :))))
0/0
31.5.2001 15:50

Lad. Součková

Neštěstí pro stát i lidi
Je to smutný obraz, obávám se, kolik naších peněz ještě nahází do černých děr ekonomiky než půjde konečně do důchodu. (Měl tam dávno být, duševně žije v sedmdesátých letech). Dokonalý přežitek socialismu, ta odvětví, do kterých se dřívější pravicové vlády z populistických důvodů bály sáhnout, masivně podporuje.
0/0
31.5.2001 10:47

Mečík

Grégr
Stydím se za to, že jsem Čech a že se musím dívat, jak to u nás funguje. Nepomůžou mi ani "zlatí" hokejisté.
0/0
31.5.2001 9:45

Petr

Grégr
Gré=gr je obyčejný populista, který buduje svou kariéru na penězích daňových poplatníků, vždyť kdo nakonec zaplatí podporu hutnictví, které je v celém světě v krizi.
0/0
31.5.2001 8:00

Emčík

Re: Grégr
Myslím si, že pokud se člověk nepohybuje přímo v určité oblasti, neměl by dělat tak rychlé závěry.
0/0
31.5.2001 12:12

Najdete na iDNES.cz