Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Mrakodrapy, ano či ne?

Pokud na pankrácké pláni vyroste v příštích letech city mrakodrapů, jak to plánuje developerská společnost ECM, někteří Pražané si budou zoufat. To už nebude ta Praha, na jakou jsme zvyklí a pyšní, naříkají. Při všech dálkových pohledech na město a zejména z atraktivní vyhlídky hradní rampy, budou mrakodrapy vyčnívat nad horizont.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Marek

Proč ne?
Památkáři jsou chudáci. Nejraději by svět zakonzervovali už někdy v 19. století a další změnu by odmítali. Neřeknu, kdyby chtěl někdo postavit mrakodrap před Pražským hradem tak, že by na něj nebylo vidět :-), ale tady v tomto případě je to navíc velmi daleko od centra.
0/0
13.4.2002 14:08

Jana Konopová, Praha 4

Nechceme kanceláře a parkoviště, chceme zeleň, abychom mohli dýchat !!!!
Celé Pankráci chybí dostatek zeleně, která je důležitým prvkem pro psychickou pohodu člověka i jeho fyzické zdraví.To by i slavný americký architekt mohl vědět! V okruhu 5 km se nemáte kde projít, posadit na lavičku, dívat se na stromy a nebe. Praha je město především starých lidí, u kterých není předpoklad, že budou kvapem a hromadně navštěvovat v komplexu projektovaná fitcentra, bowling, luxusní restaurace ve studeném, neosobním a nepřátelském skleněném peklu. Ani v americkém Manhattanu se po 11. září 2001 už nová dvojčata - mrakodrapy stavět nebudou, firmy o kanceláře ve výškových budovách ztrácejí zájem z bezpečnostních důvodů. K nedostatku zeleně se na Pankráci přidružuje i hluk ze souběžné magistrály - další negativní vliv na zdraví obyvatel této lokality. Už teď je situace neúnosná - denně oběma směry projede přes 100.000 aut. Není jediný důvod, proč dát přednost penězům byznysmenů před lidským zdravím!!! Doufám, že tak hluboko nikdo z opravdových Pražáků neklesne.
0/0
5.1.2002 20:36

Radek Polák, Praha 4

Praha = skleněné peklo ?
Všem zastáncům výstavby dalších mrakodrapů bych doporučil podívat se na stránky investora www.ecm.cz - 3000 parkovacích míst v garážích, nově čtyřpruhová Hvězdova ulice, další rampy z Magistrály, zeleň na střechách - jak se toto shoduje se strategickým plánem rozvoje Prahy ? Investora vůbec nezajímá názor místních obyvatel => vše bude pochopitelně podřízeno zájmům budoucích nájemců. Vzhledem k ceně celého projektu nelze očekávat, že by v místě vznikly nějaké cenově dostupné služby apod., prodělávat nechce nikdo. Místní, kteří budou žít v paneláku ve stínu mrakodrapů, dýchat zplodiny z kolon automobilů, dívat se na skleněné stěny a betonové sloupy nezajímá, že se prestižní nájemci z kanceláří a turisté z dálky budou kochat panoramaty. Mrakodrapy, garáže, magistrály by měly zůstat ve 20 století, kam tyto přežitky patří ... do století 21-ho patří spíše zeleň, hromadná doprava a stavby, beroucí ohled i na své okolí. Jenomže například investor již dlouho očekávané tramvajové tratě Smíchov - Dvorce - Pankrác patrně dostatečně nemaže, tudíž narozdíl od stavitelů nových Magistrál nejede.
0/0
7.6.2001 22:46

Stanislav

Pankrác
Pražákům z Pankráce, kteří jsou proti všemu, bych poradil ať se vystěhují někam na venkov. Prázdných chalup je tam dost. Pankrác je ideálním místem pro další rozvoj Prahy a výstavbu obchodně - administrativní čtvrti, která dá Praze dimenzi města 21. století a ne nějakého zakonzervovaného skanzenu. Druhá věc je architektonické ztvárnění této nové čtvrti. Je nutné posoudit chce-li investor vybudovat opravdu hodnotnou architektu nebo pouze laciné krabice, z kterých bude jenom rejžovat peníze. Rekonstrukce "Motokovu"? Doufám, že jenom vnitřní části, změna pláště a vnějšího vzhledu budovy - to by byla tragédie.
0/0
7.6.2001 11:18

Milan

Jsem pro!
Myslím, že kdyby se současné tři budovy doplnily tak pěti dalšími klidně i vyššími, tak by to našemu kopečku jedině prospělo. Vždyť to teďka vypadá jak vylámané zuby. Milan z Pankráce.
0/0
6.6.2001 13:58

SOIP, Praha 4

Nesouhlasíme s mrakodrapy!
Naše občanské sdružení je proti vysokým věžím - mrakodrapům - na vrcholu kopce - Pankráci. Je to nesmysl! La Défence je mimo centrum - na okraji Paříže. Navštivte naši stránku http://www.applet.cz/ospraha4 pro více informací. SOIP, Praha 4.
0/0
4.6.2001 16:36

Radek Polák, Praha 4

Prahu lidem, ne architektům
Postavíme jen další obludné památníky lidské hlouposti a megalomanii. Výš, nejvýše a ještě výše ... myslím, že Praha by měla být přitažlivá především pro Pražany, nikoli pro obchodníky. Jistě je zajímavé dívat se na ohromné mrakodrapy, či mít tam dokonce kancelář, ovšem jiná věc je žít v jejich stínu a ve smradu z dalších kolon automobilů, valících se z podzemních garáží. Architektura současných nových administrativních budov je uniformní, všude variace na sklo a chrom, kvůli tomu se sem turisté nepohrnou. Z centra Prahy máme disneyland, tak ještě ze zbytku udělat businessland.
0/0
1.6.2001 13:36

Petr Daněk, Bělov

Mrakodrapy
Praha by po této investici byla ještě více přitažlivější pro zahraniční turisty a obchodníky, kteří do hlavního města zavítají. Kdyby se tento projekt uskutečňil, Praha by dostala tvář moderního a součastně historického města.
0/0
31.5.2001 20:06

Jakub Čížek, Roztoky

La Defense v Praze
Jsem radikalne pro, protoze by to zajiste zvysilo prestiz Prahy ve svete.Napriklad hlavni dominantou Parize je zajiste Eiffelova vez, ktera zpocatku take budila velke nevole, ale jak je tomu dnes vidite sami. Pariz jsem navstivil uz mnohokrat a vzdy me dokazala uchvatit "cvrt 21. stoleti" La Defense. Nyni jsem byl v Parizi po 4. a pokazde pristaveli dalsi skvostny kousek do sbirky v teto ctvrti. Dovedete si predstavit tu nadheru jak se nad Prahou tyci mrakodrapy odrazejici celou oblohu a k tomu vsemu architektovane slavnym architektem R. Maierem ?
0/0
30.5.2001 20:07

Mates

Jednoznačně musí zvítězit rozvoj města !!!
Jednoznačně musí zvítězit rozvoj města. Jestli se nějakýmu turistovi nebudou paneláky líbit, tak nemusí Do Prahy vůbec jezdit. I tak je tady turistů až, až a ustupuje se jim příliš. Kdyby rozvoj města nepokračoval, dopadlo by to tady asi jako v Olomouci. (Olomouc byla kdysi dávno významným městem ale protože nepokračoval rozvoj a místo toho zůstávalo kolem města prakticky až do konce 19 století opevnění je Olomouc dnes tam kde je...) Stavět mrakodrapy a centrum ve Stodůlkách? To nemyslíte vážně!? Pankrác je optimální. Kdyby záleželo na mě tak bych zboural Karlín a vystavěl mrakodrapy tam. Karlín + Libeň jsou v současné době a za současného stavu opravdu "vizitkou" Prahy (To určitě ví každý kdo do této "malebné" čtvrti alespoň jednou zabloudil).
0/0
30.5.2001 17:12

Najdete na iDNES.cz