Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Služební vlak ochromil metro

Trasa B pražského metra se více než deset hodin potýkala s vážnými problémy. Mezi stanicemi Zličín a Smíchovské nádraží na trase B v noci vykolejil služební vlak. Praskla mu osa, vyjel z dráhy a poškodil kolejnici vedoucí elektrický proud. V tomto úseku proto nemohly začít jezdit vlaky. "Nyní je vlak již z kolejí odstraněn a poškozená kolejnice opravena," potvrdil iDNES hlavní dispečer dopravního podniku s tím, že provoz metra byl obnoven v plném rozsahu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Martin Winzig

Procv nejezdilo metro aspon po druhe koleji
0/0
31.5.2001 15:59

Miroslav Provod

Pražské metro je min. 20krát spolehlivější, než metro Londýnské.
Já si myslím, že naše metro je ještě docela spolehlivé. Občas se sice něco stane a metro nejezdí, ale to je vše. Když to porovnám s Londýnským metrem, tak můžu říct, že naše metro je min. 20krát spolehlivější. Londýnské metro pořád zastavuje a má zpoždění. Jednou se mnou souprava zastavila v tunelu, protože někdo spadl do kolejiště a necelou hodinu jsme byli v tunelu ve tmě!! Když k nám konečně pustili proud, tak nám idič řekl, že někdo utekl do tunelu nouzovým východem a že nemůžeme jet dál. Po další hodině čekání (tentokrát aspoň se světlem) světlo zhaslo a řidič otevřel dveře. Nwechali nás jít asi kilometr kolejištěm při velmi slabém červeném světle!!!! Nakonec nám za omluvu sice dali každýmu 20 liber(asi 1000Kč), ale od té doby jsem do Londýnskýho metra nevlez!!! V Čechách by se určitě nic takového nestalo. Je vidět, že radši zastavějí celou trasu, než aby riskovali něco podobného.
0/0
30.5.2001 20:01

Jakub

Re: Pražské metro je min. 20krát spolehlivější, než metro Londýnské.
To že Londýnské metro občas zastavuje v tunelech je dáno tím, že se tam kříží více linek po jedněch kolejích a při intrvalech pod 2 minuty je proložení vlaků poměrně složité. Také je Londýnské metro podstatně starší než metro Pražsské když v Londýně pojedete např. po nové Jubilee Line tak bude vše bey problémů a ani se nikdo nedostane do kolejiště protože nástupiště je uzavřené a odvírá se jen při přijetí a zastavení soupravy. A taky v Londýně nemají problémy s počtem souprav metra-mimo špičku téměř vždzy všichni v metru seděli, kdyžto v Praze skoro vždy člověk "stojí na jedné noze a jěště ne vlastní"
0/0
30.5.2001 20:17

mira

A vy jste naprosto bezchybni?
Vsichni co zde nadavate na DP, ze nejelo metro, pripadate mi jako naprosto neomylni a bezchybni..Je to asi jako, kdyby se vam porouchalo auto a pak tady na vas nekdo hazel hnuj, ze jste neschopni..
0/0
30.5.2001 17:47

mira

A vy jste naprosto bezchybni_
0/0
30.5.2001 17:46

Tomáš Cihelka, Rudná

Koncepce náhradní dopravy X-B by chtěla vylepšit
Z dnešní ranní cesty náhradní dopravou jsem si odnesl tři poznatky: 1. Autobusů bylo málo. Přijede-li karosa ve stejném intervalu jako metro, těžko lze ten nápor obsloužit. Nevím, jestli s tím zvládne DP něco udělat. 2. Autobus jel už ze Zličína plný a ve Stodůlkách se jeho kapacita vyčerpala. Ostatní projíždění trasy B bylo vpodstatě zbytečné, cestou vystoupili a nastoupili snad tři lidé. Bylo by vhodné vyčlenit pár expres autobusů, které odvezou největší nápor ze Zličína k metru a odlehčí těm zastávkovým. 3. Mířit v dopravní špičce na Anděl je nešťastné. Část mezi Radlickou a Andělem zabrala snad 75% celé cesty. Leč nelze jinak. V takové chvíli by možná hodně cestujících uvítalo upozornění a možnost vystoupit poblíž stanice Radlická nebo poblíž křižovatky ulic Radlická a Křížova, odkud lze rychle přes pěší lávku dojít na Smíchovské nádraží.
0/0
30.5.2001 15:26

Josef Jůza

Re: Koncepce náhradní dopravy X-B by chtěla vylepšit
Když už jste zmínil Zličín, tam by bylo rozumné všechny přijíždějící autobusy operativně prodloužit k tramvaji do Řep. Těch dvakrát pět minut by snad oběhy tolik nenarušilo.
0/0
30.5.2001 17:24

J. Červenka

Re: Re: Koncepce náhradní dopravy X-B by chtěla vylepšit
Jenže, kolik těch linek jezdících do Zličína provozuje DP? Obávám se, že řidiče soukromých dopravců nelze nijak přinutit, aby měnili trasy svých spojů.
0/0
30.5.2001 19:08

Jakub

Re: Re: Re: Koncepce náhradní dopravy X-B by chtěla vylepšit
Patrne bylo mysleno prodlouzeni nahradni dopravy Andel-Zlicin az do Rep k tramvaji.
0/0
30.5.2001 19:20

Jakub

Re: Koncepce náhradní dopravy X-B by chtěla vylepšit
Andělu by se případně dalo vyhnou tím že by náhradní doprava doprava zastavovala u zmíněné křižovatky ulic Radlická a Křížova, odkud lze rychle přes pěší lávku dojít na Smíchovské nádraží a autobus by jel otamdud zpět Křížovou ulicí směrem na Dívčí hrady (jako l. 231) a Kutvirtovou ulicí by vyjel zpět do Radlické a dále již po stejné trase na Zličín. Přechod po lávce z/na Smíchovské nádraží asi není ideální ale ani není horší než chůze z Andělu k zastávce náhradní dopravy a autobusy by se vyhnuli největším zácpám v okolí Anděla.
0/0
30.5.2001 19:33

Petra Rolečková, Nové Butovice

Poděkování
Tak jsem si přečetla pár příspěvků a zdá se mi, že spousta lidí si nějak potřebovala vybít vztek a ranní dopravní situace byla prostě první po ruce. Já bych jen chtěla poděkovat panu řidiči, který řídil naprosto přeplněný autobus z Nových Butovic na Anděl, ochotně zastavoval a otevíral dvěře na všech možných i nemožných místech, aby lidé mohli vystupovat. Když jedna slečna omdlela, chtěl hned volat sanitku, bez které se to celé naštěstí odešlo. A na "konečné" ve stanici Anděl nám všem ještě poděkoval za trpělivost. Do práce jsem sice dorazila o hodinu později, ale vůbec ne naštvaná.
0/0
30.5.2001 14:34

Mira

A co cizinci !?
Mam stesti, jezdim do prace 2 zastavky tramvaji a v pripade potreby to dojdu. Chapu situaci tech, kteri nevedeli, cekali, mackali se a stejne prijeli pozde, ale to je zivot. Doporucuji vasi pozornosti stranky dopravniho podniku, kde na strance http://www.dp-praha.cz/mu.html jsou informace o vylukach metra, umisteni zastavek, apod. Jestlize jsem se docetl na idnes, ze dopravu zajistovalo 30 autobusu, je mi jasne, ze je to zalostne malo, ale vic volnych autobusu (a ridicu) DP zrejme nema. A z prstu si je nevycuca. Soude podle ohlasu, DP rohodne nezvladl informovani cestujicich. Nedostatecne pripravene informacni tabule, nevedomost zamestnancu, ... Uz je to tak, cestujici si bude muset sam zjistovat potrebne informace, napr. o umisteni nahradnich zastavek, protoze uroven dozorcich v metru velmi ostre kontrastuje s lidmi v informacnich strediscich. Mozna se mezi vami mackali i cesky nemluvici cizinci. Jakpak ti byli informovani ?
0/0
30.5.2001 14:08

Monika

Mily Josefe...
Pripojis se ke me cestou z Butovic...az vyrazim rano do zamestnani, na druhy konec Ph, pesky?Tvou spolecnos uvitam!!!Bohuzel ja byla zrovna ta,co stala na jednom schodu,na jedne noze a nezvladala balanc v momentech kdy do ni vrazel smradlavy,upoceny borec co se nemel take kde drzet!
0/0
30.5.2001 13:54

Jakub Moc

Neskutečná ignorance a neschopnost
DP, placený z jízdného a koneckonců také našich daní se opět "vyznamenal". Cesta ze Smíchovského nádraží na Nové Butovice mi trvala neskutečných 75 minut, z toho 10 minut bloudění před smíchovským nádražím (cedule v metru s šipkou kamsi k tramvajím byla opravdu "informativní"), poté se konečně objevila v "kukani" jakási namíchnutá fifina, která mi otráveným hlasem sdělila, že snad neumím číst nebo jsem hluchej nebo co, že mám jet zpátky na Anděl (podotýkám, že jsem přijel vlakem). Na Andělu bylo podobně chytré "značení". Tudíž jsem strávil dalších 15 minut pobíháním po tamním autobusovém nádraží, abych se nakonec od dopravního policisty (díky!) dozvěděl, že autobus odjíždí cca 5 minut chůze od stanice metra. Místo to bylo opravdu "vhodně" zvolené, proč by měly autobusy odjíždět z obrovského autobusového nádraží hned u metra, když mohou jezdit z jakéhosi obskurního staveniště, kde je chodník široký asi dva metry a lidi musí stát na silnici... Na autobus čekal dav lidí asi 15 minut, pak se přikodrcala jakási Karosa, na níž bylo napsáno - Manipulační jízda. Vůz jede do garáže. U zastávky postávali zcela zbytečně tři uniformovaní zaměstnanci DP, kteří měli ruce v kapsách a nedělali abslolutně nic. Kdybyste raději šli do do vestibulu metra navigovat lidi, soudruzi!!! Neschopnost DP mě naprosto šokuje. Podotýkám, že výše uvedené se odehrálo po 10 hodině dopoledne, to by si to snad za tu dobu mohli konečně nějak zorganizovat. Při nejbližší příležitosti napíšu stížnost na pražský magistrát, kde panu primátorovi neopomenu poděkovat za to, jak je doprava (nejen hromadná) v Praze skvěle zvládnutá... Opravdu jste dokázali, že to dokážete. :-(((
0/0
30.5.2001 13:22

Josef

Vážená neznámá primadono !!
Moniko.Halinarova@atlas.cz>, Kateřino Chaloupková <k_chaloupkova@post.cz> a Kateřino Teplá, Praha 6 !! Místo abyste si stěžovaly, mohli jste jít pěšky, ale na to jste moc zhejčkaný a líný ženský !! Aspon si ted budete vážit toho co máte !! Mám dojem, že jedna z vás je ta nepříjemná ženská, která stále vykřikovala at dát tu ruku pryč, ale já se nemel kde držet, narozdíl od vás slečno, která jste okolo sebe měla spoustu místa i na to, abyste mohla telefonovat a stěžovat si do telefonu jakej je v autobusu smrad...
0/0
30.5.2001 13:03

Kateřina Teplá

Re: Vážená neznámá primadono !!
Haha, dost jste mě pobavil. Já městskou dopravou zas tolik nejezdim a konkrétně na ní si nestěžuji. Spíš mi vadí přístup pracovníků DP. A jen tak mimochodem: městskou dopravou jezdí i líný zhejčkaný chlapy, který, jak jste ráčil podotknout, většinou opravdu smrděj. Jinak kdyby jste pořádně přečetl můj příspěvek, zjistil by jste, že metrem B nejezdím a tudíž nejsem ta nechutně nepříjemná ženská, která vás chuděrku dnes nenechala se držet a ještě u toho telefonovala. Proč Vy vůbec tou městskou dopravou jezdíte, když se prezentujete jako člověk, který jí nezhýčkaný pěškochod? :-))) V každém případě Vám moc děkuji za názor. Kateřina Teplá, Praha 6
0/0
30.5.2001 13:28

Mates

... a co teprve až se "posere" Nuselák?
To je v pohodě to se během pár hodin opraví... Co se ale stane až doslouží nebo se porouchá Nuselský most a nepojede metro C? To si potom 200 tisíc lidí z Jižního města může hodit mašlu...
0/0
30.5.2001 11:47

mantak

hehe
Ja jezdim z Luzin do prace na Strosmajeraku na kole a je to jednak rychlejsi nez metro (po trosce treninku, motolskej kopec je nechutnej) a jednak se clovek nemusi mackat v metru ani ho neprekvapi vyluka. Je jasny ze to neni pro kazdyho, ale rozhodne doporucuju.
0/0
30.5.2001 11:31

Kateřina Teplá

Proč platit za něco, co nedostáváme?
Dopravní podnik se dnes opět "vytáhl". Opravdu nezávidím lidem, kteří se dnes snažili dostat metrem B do práce. A tato podobná situace se nestala poprvé. Člověk pochopí, že se občas něco stane a že to metro opravdu jet nemůže. Ale zajištění náhradní dopravy a hlavně přístup pracovníků DP je opravdu otřesný. Nejenže vás vůbec neinformují, ale ještě jsou tak nepříjemní, že si připadáte, že je tím, že řádně platíte jízdné a chcete za to nějaké služby, snad dokonce obtěžujete! Proto se ptám: Proč bychom měli platit za něco, co nedostaneme anebo dostaneme ve velice špatné a naprosto nevyhovující kvalitě hodné leda tak zemí třetího světa? Copak si podnikatel v dnešním světě může dovolit nabízet nekvalitní výrobek? DP hřeší na to, že je, bohužel, monopolním dopravcem a že každý člověk pracující v centru metro kvůli špatné dopravní situaci prostě použít musí. Kateřina Teplá, Praha 6
0/0
30.5.2001 11:17

Hana Květoňová

Ranní cesta do práce
Už zdaleka jsem dnes na cestě na metro slyšela hlášení, že nejede metro a k dispozici je náhradní doprava. Byla, ale nebyla naprosto žádná šance jí využít. Málo autobusů, lidí naopak mnoho. Jestli existuje nějaký člověk z JZM, který obvykle používá metro a který se přes to všechno dostal dnes ráno do práce či do školy včas, má můj nehynoucí obdiv.
0/0
30.5.2001 11:16

guest

metro
Dobře Vám tak Pražáci zasraní, Nic jsem protí vám neměl do té doby než jsme tady na Moravě měli povodně, tak jste nám říkali pomožte si sami a neotravujte nás s tím. Kéž by se vám to vracelo častěji.
0/0
30.5.2001 11:11

Kateřina Teplá

Re: metro
vážený pane, měl by jste mluvit pouze za naše vládní představitele - ti se na vás vykašlali. Ale my, "normální" lidé jsme se snažili, co jsme mohli. Posílali jsme vám nejenom peníze, ale i slova podpory. Pane, neházejte nás do jednoho pytle. Vím, že se vaše utrpení s tím naším dnes absolutně srovnávat nedá, ale i dnes tu svým způsobem trpěli obyčejní lidé a "hlavouni" se na ně pěkně vykašlali. A teď se vás ptám: Jak jste vy, moraváci, pomohli dnes těm obyčejným lidem, kteří se při záplavách snažili pomoct vám?
0/0
30.5.2001 11:26

Pražák

Re: metro
Ty idiote jeden, co se do toho vůbec hrabeš? My jsme vám tam posílali prachy a ty se budeš ještě vztekat? Co bys ještě chtěl? A ještě jedno upozornění, dávej si s podobnýma připomínkama pozor na hubu, až se jednou do hlavního města vydáš, protože by to taky někdo nemusel vydržet a dát ti pořádně přes hubu, což bys potřeboval jako sůl, ty burane jeden zakomplexovanej!
0/0
30.5.2001 11:28

_orionka

Re: metro
Ne všichni, co bydlí v Praze, jsou Pražáci a ne všichni říkají to, co jste napsal. Někteří lidé a nejen z Prahy se účastnili aktivní pomoci při povodních na Moravě.
0/0
30.5.2001 12:03

.

Re: metro
doufam, ze na morave nebudete mit v dohledne dobe povodne - tentokrat vam jiz opravdu neposlu ani korunu
0/0
30.5.2001 12:23

javo

Re: metro
Netrpíte náhodou komplexem méněcennosti? I v Praze jsou normální lidi, tak jako všude. Chudáku.
0/0
30.5.2001 12:57

Honza

Re: metro
Seš chuj? Kdo mohl, pomohl, kdo ne, tak ať. Že tě to vůbec žere.
0/0
30.5.2001 15:07

Marek z KM

Re: metro
Si blbý ? Měli by Ti s tímhle názorem zakázat přístup. Kamkoli.
0/0
31.5.2001 13:24

Kateřina Chaloupková

Přerušení provozu metra trasy B
Dnes ráno jsem si pustila rádio, kde zazněla zpráva o přerušení provozu metra na trase B a o náhradní autobusové dopravě. Proto jsem zvolila nejbližší stanici - Nová Kolonie, abych se dostala autobusem 174 na Hradčanskou. Trvalo mi však dvě hodiny, než se mi podařilo doslova napresovat do autobusu! Řidiči autobusů se snažili pomoci alespoň tím, že pouštěli lidi předními dveřmi a nechali je stát kde se dalo. Řidič autobusu AR 64-10, který ve předu měl ještě místo, je však nechal zavřené. Proč DP, jehož vinou byl provoz metra přerušen, neposílil dopravu okolních autobusů (174, 130)? Mám zaplacený roční kupón MHD a tak bych ráda za své peníze dostala kvalitní služby. Nehledě na to, že jsem zmeškala lekci angličtiny, kterou už mi nikdo nenahradí! Kateřina Chaloupková Praha 5 - Stodůlky
0/0
30.5.2001 10:53

Monika

Afrika
Dnes rano me opravdu velice rozcilila oraganizace "Nahradni autobusove dopravy" XB.Vzhledem k nastupu v Novych Butovicich,kde spolu se mnou stalo uricte dalsich 200 lidicek,kteri touzili po tom bez ujmy se dostat do zamestnani...neslo to.Preplnene autobusy ze smeru Zlicin jim to rozhodne nedovolili a tak cekali pul hodiny,hodinu mnozi i hodinu a pul...jestli tam necekaji dodnes.Ja byla jedna z odvazlivcu co se i pres nacpany autobus po hodine cekani vrhla do zadnich dveri a namackla se na ostatni upocene a nervozni lidi.Opravdu me udivilo jak je mozne,ze "Nahradni autobusova doprava"i za ty penize,ktere MHD platime nebyli do provozu uvedeny dalsi autobusy napriklad i z jinych stanic nez je Zlicin.Kulturu cestovani mouzu prirovnat k Africkym statum,chybeli jiz jen lidi na strese a slepice v kosich!
0/0
30.5.2001 10:35

Milan Urbánek

Berte to jako cvičeni.
Samozřejmě je mi líto všech, co se ráno museli tlačit v autobusech a mnohdy se do nic ani nedostali. Berte to ale jako zajimavou zkusenost a male vyboceni ze stereotipu ranniho cestovani. Priste uz to bude vsechno klapat. Nas na trase C taky naucilo pet nebo sest bombovich utoku v jednom tydnu, kde mame zastavky nahradni autobusove dopravy.
0/0
30.5.2001 10:27

Tomáš Kračmar

Dopravní podnik tentokráte selhal
Dnešní výpadek jihozápadní části trasy B pražského metra pražský Dopravní podnik zcela zjevně podcenil. Výpadek způsobila noční nehoda pomocného stroje a již od počátku bylo jasné, že uzavření provozu postihne ranní dopravní špičku. Dopravní podnik měl tedy ve srovnání s náhlými výpadky dost času na organizaci náhradní autobusové dopravy. Soudě alespoň podle situace v okolí stanice Anděl však veškerá organizace zklamala. Ve vestibulu Na Knížecí odkazovala k náhradní autobusové dopravě pouze šipka k východu s názvem ulice. I přesto, že se přímo nad vestibulem nachází několik zastávek MHD, rozhodl se dopravce přesunout nástupní stanici jinam, takže cestující musel nejprve zjistit, která z ulic je ta, na kterou tabule odkazuje a pak absolvovat pět minut svižné chůze (navíc přes rušnou křižovatku). Zmíněná zastávka navíc nebyla dostatečně označena, a tak se cestující musel orientovat jen podle tlačícího se davu. Přítomní pracovníci DP se pak s rukama v kapsách zmohli jen na strohé rozkazy, aby lidé ustoupili dále na chodních od beznadějně přeplněných autobusů. Takto tedy vypadá omluva cestujícím (rozuměj zákazníkům) za způsobené problémy. Tomáš Kračmar, Praha 10
0/0
30.5.2001 10:04

Petr Pudivítr

Není něco prohnilého na DP?
Jsem zděšen. V poslední době je na trasách metra tolik malých i větších havárií, že se skoro bojím v metru jet. Přitom neexistuje lepší způsob, jak zajistit hromadnou dopravu v tak velkém městě, jakým Praha bezesporu je. Ať se konečně probudí všichni ti, kteří mají na starosti financování tohoto podniku. Nedokážu si představit ten dopravní kolaps, kdyby za pár let totálně selhal tento systém. Takové havárie mi jen říkají, že se ta doba nezadržitelně blíží.
0/0
30.5.2001 9:37

Eva Marešová

Dopravní kolaps?
Dopravní podnik dělá, co může. Nedávno jsem o tom zrovna četla článek. Do jednoho vlaku metra se vejde přes 1000 lidí, do jednoho autobusu asi 90. Metro (B) jezdí v intervalu asi 3-4 minuty. Víte, kolik by na to bylo potřeba autobusů? Snad jen dvě připomínky - na Andělu nebyly nikde žádné cedule, KDE má člověk na ten náhradní autobus nastoupit. A pak v oblasti stanice Nové Butovice a Hůrka objíždí autobusy velkou oklikou, zvlášť v Butovicích, kde musí objet oba výstupy z metra. Proč? To samé na Andělu. Stačilo by, kdyby se na Andělu dole v metru postavilo pár cedulí, kde přesně je nástup na XB... a nemusely by autobusy cestující cestou různě "sbírat", jak jsem to na vlastní kůži zažila dnes ráno. A na Butovicích totéž - stačilo by jasné označení a autobus by nemusel objíždět půl sídliště. Na Hůrce u metra byla sice cedule, že je zavedena náhradní doprava, ale nikde žádná informace o tom, kam na ni jít. Autobusy staví dole u rybníka, kam od stanice metra není vidět. Místo aby se udělala náhradní zastávka v Petržílkově ulici, kudy autobusy stejně projíždí. Jinak - díky Bohu za to, že jsme se nakonec dostali do práce a že dopravní obtíže tentokrát zavinil "jen" služební vlak a ne někdo, kdo se rozhodl ukončit život skokem do kolejí.
0/0
30.5.2001 9:05

Najdete na iDNES.cz