Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kavčí hory před bouří

Česká televize má konečně radu. Asi přijde i ochlazení vášní. Zdá se, že složení rady bude akceptovat každý. Je to výsledek přijatelný, přestože poněkud paradoxní: volbě stejně předcházely politické dohody. Revolucionáři, kteří se nyní nazývají Občanská liga, mohli by se zeptat, proč tedy o Vánocích ty žáby jedli. Ale sněmovna udělala, co mohla, aby splnila přání všech obličejů. K bouřím už není nálada. Možná zas až při volbě definitivního ředitele. Ale možná že rada, aby se vyhnula případným novým nepokojům, nalezne někoho, koho bude každý uznávat. Nemusí to však být dobré řešení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ivo Horák

ČT trnem v oku
Myslím, že existence veřejnoprávní ČT se dvěma programy je víc než potřebná. Nelíbí se mi také leccos z toho, co hlavně na ČT1 opravdu poněkud připomíná produkci TV Nova. Nepovažuji však za správné vyklízet prostor pro zábavu a lidové vysílání bezskrupulóznímu magnátovi, myslícímu jen a jen na zisk. Nova využila získané licence k vysílání zcela jinému než měla ve vítězném projektu. Pokud nebyla možnost toto nedodržení podmínek potrestat odebráním licence, měla být vzniklá situace řešena nyní při stanovování podmínek prodlužování licencí. Šanci by měly totiž dostat další subjekty. Domnívám se, že omezit ČT na nějakou menšinovou službu, nemající celospolečenský význam (a oporu) je cílem ODS, která bezvadně upravila své vztahy s Novou. Tato strana má, žel, zájem na oslabení role kultury a jejich nositelů ve formování postojů lidí. Chce, aby rozhodoval jen individuální materiální zájem. Role České televize je nyní víc než kdy v minulosti nezastupitelná. Jen ona stojí v cestě monopolistickým ambicím Novy, která přitom není schopny už takřka vůbec nabízet skutečné zprávy, skutečnou hudbu, normální sport, přírodopisný snímek a vlastně ani slušný film...
0/0
29.5.2001 16:04

Petr

Re: ČT trnem v oku
často se zapomíná na blízkou budoucnost, kdy se stanou TV spory naprosto bezpředmětné. Televizních kanálů bude řádově více (stovky či tisíce asi i v českém jazyce), takže zanikne "divácká masa", díky čemuž ztratí vysílání ČT i Novy svůj dnešní obrovský vliv. Navíc, a to je ještě důležitější, se můžeme těšit na možnosti, které začíná nabízet internet. Pak je otázka, kolik % (starších?) lidí vůbec bude klasické TV vysílání zajímat.
0/0
31.5.2001 15:20

Najdete na iDNES.cz