Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rybář postřelil dva opilce

Až výstřely ukončily počínání tří opilců v Louce u Mostu, kteří s nožem v ruce požadovali po sedmatřicetiletém muži odvoz. Muž, který na místním rybníku chytal se svým třináctiletým synem ryby, vytáhl na útočníky legálně drženou zbraň a dva z nich postřelil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

David N.

Obviňme vyšetřovatele
Nevím, jest-li je pan vyšetřovatel blázen, nebo je při smyslech. Kdyby byl blázen, tak ho trestat nemůžeme, soud by ho osvobodil. Nebo je při smyslech, tak asi nepochopil, kdo koho napadá, nebo je placen mafií a proto obvinil rybáře bránícího svého syna. Jinak to nedovedu pochopit. Normální člověk nebo i policista by se zachoval stejně a postřílel ozbrojené útočníky. Škoda, že to přežili. Teď budou u soudu lhát a vymyslí si třeba, že je rybář nutil chytat ryby, a proto se bránili s nožem v ruce.
0/0
28.5.2001 15:42

M.Zahradník

Nutná obrana-dítěte!
Dovedu si představit,že kdyby napadli rybáře,budou se chtít zbavit i svědka-jeho dítěte. Měl by to vyšetřovatel brát na zřetel na prvním místě/doufám,že má dítě/.Takže kdybych byl na místě rybáře a byl by tam i můj syn,ustřelil bych útočníkům hlavy.
0/0
28.5.2001 14:26

Zbyněk Veselský

Muži pod vlivem drogy (alkoholu) napadli otce s nezletilým synem
Pane poslanče Severo, až zase budete brojit proti konopí vizte, co dělá droga daleko horší a naprosto legální - "chlast!". Řečeno česky 2 podnapilí dospělí muži s nožem chtěli odvézt. A tak jeli. S RZP do nejbližší nemocnice. To je naprosto v pořádku. Protože to byli jistě muži spořádaní, kteří se opili zcela náhodně (nejlépe předseda a místopředseda spolku abstinentů)a z důvodů hodných zřetele (úmrtí v rodině atd.)budou jistě našími soudy osvobozeni. Poté nepochybně příjdou rybáři poděkovat, že je nezastřelil. S nožem v ruce.
0/0
25.5.2001 6:41

Zdeněk Pokorný

Na hrubou díru hrubá záplata
Z popisu je zřejmé, že cvičený policista v postavení rybáře by nepostupoval zdrženlivěji. Je-li vše tak, jak popisuje příspěvek, pak je vše jasné a rybář se nemusí obávat, že bude trestán. Ale co když vyšetřovatel (a pak soudce) bude spíše věřit výpovědi třetího nezraněného útočníka než nezletilého (taky napadeného) chlapce? Ten určitě bude mít svou verzi odlišnou od rybářovy. Sledujme tento případ: je to další test kvality vyšetřovatelů a soudců - test, kterému porozumí každý.
0/0
23.5.2001 16:17

Držitel ZP

Nutná obrana
Kdo na mě vytáhne nůž, musí počítat s nejhorším. Nutná obrana. Nebo se ho snad mám ptát co s tím nožem chce dělat?
0/0
23.5.2001 16:06

John

Souhlas
Naprosto s Vami souhlasim!
0/0
23.5.2001 15:59

Václav Veselka

Rybář postřelil dva opilce
Neznám bližší informace ale dovedu si představit situaci proti 3 opilcům. Tady není co řešit navíc jestliže jeden byl ozbrojen nožem, pak nemůže jít o nic jiného než nutnou obranu a zde měl rybář plné právo zastřelit né postřelit ty opilce.Bohužel naše soudy jdou na ruku jednoznačně všem hovadům, tunelářům takže výsledek může být v neprospěch rybáře. Já osobně bych nečekal na příchod svědků.
0/0
23.5.2001 14:24

Jája

Re: Rybář postřelil dva opilce
Nemůžu než souhlasit s tímto názorem. Myslím si, že v zákoně by mělo být jasně řečeno, ten kdo útočí na sebe bere veškerá rizika. Rybáře bych okamžitě osvobodil už od tohoto stolu, protože dle zdravého rozumu, pochybuji, že se se svým synem vrhl na trojici opilců s úmyslem jim nějak ublížit!
0/0
24.5.2001 19:04

Najdete na iDNES.cz