Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pokutu Stiessovi potvrdil i šestý verdikt

Někdejší předseda Fondu národního majetku Jan Stiess musí zaplatit pokutu. Tak zní už šestý verdikt v kauze jeho padělaného negativního lustračního osvědčení. Pražský městský soud mu v odvolacím řízení vyměřil peněžitý trest 150 tisíc korun. O padesát tisíc zmírnil loňský verdikt obvodního soudu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Sisko

Prohlédl jsem !
Jejda !  Tak ono se dotklo už i naší garnitury v ČSSD ! A já jsem tolik nadával na ODS. Teď teprve vidím, že jsem žil celý život v omylu. Omlouvám se ODS a kárám ČSSD !
0/0
19.9.2002 15:29

Aleš

Deportovat!
Je to ten nejhorsi odpad nasi minulosti a je to jen nase chyba, ze to tolerujeme.Zakon existuje, ale my prece budeme toleratni, vzdyt nam staci, ze jsme ty zle komunisty dostali od koryt. Kolikrat se budeme muset spalit, abychom to pochopili. Jak jsme naivni...
0/0
19.9.2002 14:19

Amanda

je to clovek bez skrupuli..!!!
..proste odpad,stejnej jako ostatni estebaci..!!! ..ale jako vetsi prdel vidim ,kdyz ho soudi jeho dalsi kolega..?!?!?!!to je jeste vetsi bordel...
0/0
30.5.2002 23:33

Satan

Náhody
Seznamy Stb p. Cibulky jsou často označovány jako nehodnověrné -  nevím, nemohu to objektivně posoudit.  Jestliže se někdo jmenuje např. Josef Dvořák, r.č..... a je v Seznamech veden jako např. Strkal, mohl bych uvěřit, že je to omyl, protože Dvořáků je v Čechách prostě dost.  Ale agent Strkal, r.č. ....., Jan Stiess i se dvěma sna konci příjmení - cítíte tu náhodičku? Chudáček Jeník, předseda ZV ROH  v  PZO Inspekta, ten určitě ani neví co zkratka Stb znamená. Určitě ho ani jednou v jeho tehdejší pozici nenavštívili nenápadní pánové.  A i kdyby, určitě jim hrdinsky řekl, že raději vystoupí z KSČ, než by se nechal naverbovat.  A teď má  ještě  tu drzost veřejně tvrdit, že vůbec nevěděl, že mu kámoši z rudého bratrstva udělali službičku v podobě falešného lustračního osvědčení.  No co, asi ho posiluje vědomí, že nějaká milost se vždycky najde. Je mi špatně, z této společnosti, z těchto soudů, z těchto politiků.
0/0
29.5.2002 21:10

Honny

Absurdistán
Co to je za stát,na jedné straně se mají omlouvat studenti komunistúm na straně druhé stb-aci směšné pokuty za falšování dokumentů.Třeba i toto drama má na svědomí náš velký,malý dramatik.
0/0
29.5.2002 15:31

Blahutová

Jak pracuje NBÚ a BIS, když pan Stiess mohl být instalován na FNM
jako nejvyšší představitel? To by nás, daňové poplatníky skutečně zajímalo.
0/0
29.5.2002 15:04

sluncevsobe

Nedělejme si iluze!
V STB bylo 99% lidí, kteří jezdili ven! Nebo jim tam studovaly děti. To je fuk! Prostě, zadarmo to nebylo!!!!!!!!!!!! Třeba ten, co chybuje! A dokonce se přiznal! A veřejně! Do novin! To je, CO? Ovšem lustrák má jak slovo bóží! Byl prostě rychlejší než ti ostatní!!!
0/0
29.5.2002 14:22

Starec

Možná byl v STB možná ne...?
Ale před listopadem byl ředitelem strojařské skupiny v OZO INSPEKTA,což byl zahraniční obchod.Tam nebyl na tak vysokém místě nikdo stoprocentně čistý,protože mohl vyjíždět do zahraničí.Takže je předpoklad že v STB asi byl.
 
 
0/0
29.5.2002 14:12

Velíšková

Pokud spolupracuji s STB, nemohu se proukazovat lustračním osvědčením, že jsem nespolupracoval
Pan Stiess je osoba, která zapadá do polistopadového vývoje jako "vzorek". Řediteloval All In, dceru Komerční banky, úzce spolupracoval s panem Salzmanemm. Za oba tyto pány platí český občan stamiliardy. Jsou to velcí páni a my jsme velcí blbce, když si tyto "soudy" necháme líbit, ba co víc, platíme je ze svých daní.   
0/0
8.4.2002 8:24

Budy

Ceske soudy=obraz zhouby
Je zrejme alespon to, ze ac pracoval pro STB, prokazoval se dokumentem, ktery dokazoval opak. Takze i kdyby nevedel, ze osvedceni je falesne, musel vedet, ze jsou falesne udaje v nem. A za to by mel jit pekne dlouho sedet.
0/0
7.11.2001 11:16

Vlastička

To by snad šlo, kdybychom ale neměli soudy nezávislé na právu!
Víte pane Budy!? Je to hlen, vykašlaný na spravedlnost!
0/0
7.11.2001 13:50

Karel

Pokyn nejvyššího státního zástupce
Byť to souvisí jen okrajově, rád bych poukázal na existenci pokynu Nejvyššího státního zástupce ostatním státním zástupcům, který ve zkratce řečeno "zakazuje" podávání obžalob ve věci zneužití pravomoci veřejného činitele pokud se případ týká zamestnanců FNM, nebot tito dle tohoto pokynu nejsou veřejnými činiteli. První osobou, která z tohoto prazvláštního pokynu profitovala byl pan Češka. Nechám na čtenářích, ať si učiní sami obrázek o skutečném důvodu, proč se zrovna zaměstnanci FNM nejsou považováni za veřejné činitele a proč má být FNM považován za strukturu která takto není veřejná. Jen bych rád poukázal na skutečnost, že touto cestou provedl závazný výklad textu trestního zákona orgán, který k tomu není povolán. Výklad může autoritativně provádět toliko soud, avšak díky postupu Nejvyššího státního zastupce (tedy nikoliv současného) se uvedená otázka před soud aby ji mohl posoudit vůbec nedostane.
0/0
7.11.2001 11:13

Karel Berka

Názor
Myslím si, že ing Stiess byl záměrně odstraněn urcitou skupinou lidí, kterým křížil jejich zájmy při prodeji státního majetku, zejnéna bank. Nikdo z novinářů se nezajímal o to,jak byl pracovně hodnocen. Komu vadilo, že se práce na Fondu zlepšila a byl do ní vnášen řád? Nad tím se nikdo nezamyslel. Asi to bylo mimo zadání. Karel Berka, Praha
0/0
31.5.2001 10:39

Hana

Re: Názor
P. Stiess mel celou radu aktivit a pusobil ve spoecnostech, ktere pomahaly tunelovat Komercni banku. Neverim, ze by nezfalsoval svuj lustracni doklad, samzrejme pouzil na to sve vlivne zname. Mel prsty v H-systemu, mel prsty pri ocenovani drahokamu apod, pri kterych Komercni banka prisla o stamiliony. Ze je schopny o tom nepochybuji, ale ze ublizil mnohym kolem na to je traba brat zretel.
0/0
7.11.2001 9:58

Vlastička

Dotaz
Jak jste zjistil pane Berka, že se práce na Fondu zlepšila a byl do ní vnášen řád díky panu Stiessovi?
0/0
7.11.2001 10:45

Jan

Re: Názor
"Je pracovitý, tvořivý a iniciativní. Pevně stojí za svými názory" toliko pracovní hodnocení Lavrentie Berii, masového vraha bolševického Ruska. Podobná pracovní hodnocení měl i Henrich Himler. Co Vy na to?
0/0
7.11.2001 13:52

Najdete na iDNES.cz