Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Z radnice prchají známé tváře

Na začátku roku přicházely na magistrát pracovat známé tváře, které měly vylepšit obraz úřadu u veřejnosti. Po krátké době však tito lidé odcházejí. Po šéfce odboru pro styk s veřejností Gabriele Bártíkové, bývalé mluvčí ministra vnitra, chce podat výpověď i mluvčí úřadu Zuzana Maléřová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Larrax

Magistrát
S úředníky na magistrátu se po dobrém těžko něco svede. Myslí si, že můžou všechno a nemusí nic. Jestli Bém vládne tvrdou rukou, tak mu fandím, protože to ta zkorumpovaná sebranka potřebuje jako sůl.
0/0
16.3.2004 12:22

Yusuf

Re: jestli jsou ti úředníci sebranka, netvrdím že ne, tak kdo je tam natahal?
Od pádu komunismu vládne na radnici ODS. Pochybuju, že ti úředníci jsou (podstatným dílem) ještě z doby před r. 1990. Pokud jsou lemplové, tak to jsou lidi, kterými se obklopili Bémovi straničtí předchůdci. To platí nejen o lidech na magistrátu, ale i o poměrech a celkovém fungování této instituce. Ti úředníci možná trochu sebranka jsou, ale hlavní sebranka jsou ti, kdo tam skutečně rozhodují - zastupitelé, primátor. Oni mají zodpovědnost. Pokud na magistrátu něco delší dobu nefunguje, tak to není vina jen nějakého úředníčka, ale hlavně primátora.
0/0
16.3.2004 12:35

metafrik

Re:
Magistrát ovládá rada tvořená pohodlnou většinou ods-čssd. Tzv. úředníci konají ve smyslu usnesení rady, o kterých se veřejnost už nikdy nic nedozví. Dokud je z radnice nevyžene
0/0
16.3.2004 13:02

metafrik

´
Ale hodný pan primátor už byl přistižen televizní kamerou, bylo to při "diskuzi" s Medáky ohledně budoucnosti Starých Střešovic. Chudák pozapomněl, že se to natáčí, přestal se ovládat a začal křičet a máchat rukama. Vypadalo to jako hysterický záchvat a bylo to dost odpuzující.. Oni jsou tam takoví v radě skoro všichni, proto vstoupili do opozičněsmluvní ods-čssd, hlad po penězích z nich čiší a hru na sympaťáky už vzdali, jako třeba Šteiner, který si navíc musí zdvihat sebevědomí  a renomé vylhaným titulem.
0/0
16.3.2004 12:07

Yusuf

Re: Věřím, že to tak bylo
Ke Šteinerovi - pamatuji ho, když kandidoval (snad) poprvé. Něco málo přes 20. Vzdělání - SŠ, rok pobyt v Anglii. Pak pracoval na vysokém postu v nějaké bance. Vzdělání žádné, praxe tehdy taky. Byl na pozici, na kterou by byl hrdý i vysokoškolák po 15 letech praxe. Hned ho do té pozice vztali. Na základě čeho? Asi měl dobré známé. Jeho kariéra v komunální politice taky velice strmá. Evidentně ho někdo od počátku táhl nahoru. V 23 letech (nebo i míň?) nebývá člověk lídrem okresní (tj obvod v Praze) kandidátky. A další volby - i do celopražského zastupitelstva. Dne ve 30 má velmi vysoké postavení, má ty pravé známosti. Zřejmě ho čeká hodně vysoká kariéra. ODS a ČSSD vytváří v Praze tu pravou koaliční smlouvu, zásada ruka ruku myje. Nelze i těm komunálním politikům upřít, že se o sebe umí velmi dobře postarat. Bém - lecky primátoři hlavních měst se stávají prezidenty, např. Chirack. Až bude mít Klaus za sebou 2 volební období, mohl by jít po něm. Třeba se mezitím nechá jmenovat taky profesorem.
0/0
16.3.2004 12:17

metafrik

Re:
Radovana Šteinera pamatuju ze základní školy ještě za bolševiků. Jako dítěti prominenta mu všechny učitelky lezly do zadele. Pak emigroval s rodiči do Francie, to bylo povyku. Po převratu se vrací zpátky, snad zůročit rodičovské známosti /? a objevuje se na Praze 8 jako "ekonom".. s drzostí jemu vždy vlastní. Takoví lidé zkrátka do magistrátní rady patří, dokud je voliči sami nevyženou ale v tom si o pepících a pepičkách iluzi nedělám :(
0/0
16.3.2004 12:59

Yusuf

Re: Věřím tomu. Za komunismu kdo tvrdilo o šéfovi a zároveň předsedovi KSČ
na podniku, že by se uplatnil i na Západě. Já tomu moc nevěřil. Ale vidím, že jsou lidi, kteří se chytnou všude. Neumí nic, než mluvit a stačí to. Klaus se taky za bolševika špatně neměl, i když ve straně nebyl. Osobně si víc vážím Špidly - i když nejsem rozhodně socialista - který jako vystudovaný historik dělal za bolševika dělníka. Na SŠ byl jeden svazák, propadl z vyššího ročníku, tak odmaturoval s námi. Dnes je činný v ODS, jednou mluvil i v rádiu. Taky z lepší rodiny, tatík předseda národního výboru. Tak se nedivím, že Štajner měj strýčka jak za komunismu, tak i po revoluci.
0/0
16.3.2004 13:28

Niklaska

Re:
Ale kdepak, je jen vyučenej.
0/0
17.3.2004 13:09

Yusuf

Bém mluvit umí, to se musí nechat. Stejně jako Klaus.
Klaus nedávno řekl o Teličkovi, sotva ten od něj odešel z oficiálního pohovoru, že jeho bývalé členství vypovídá o jeho charakteru. To je sice pravda, ale Telička není politik, ale diplomatický úředník. Jakoby Klaus zapomněl, kterými kvalitními lidmi se obklopoval. Copak pánové Kočárník, Dyba a nyní oblíbenec Tlustý nejsou bývalí soudruzi? Já si myslím, že jejich členství v KSČ taky vypovídá o jejich charakteru. Copak pan profesor prezident zapomně, kdo mu pohohl do současné funkce? Havel se s bolševiky nebavil, ODS najednou objevila, že jsou taky politickou parlamentní stranou. Tak proč vadí Teličkovou členství v KSČ? Ale mluvit Klaus umí přesvědčivě. Nakonec i Hitler byl skvělý řečník, on se za Vůdce prosadil svými schopnostmi. Nejprve ho zvolili lidi, pak už volby nebyly třeba. Bém umí mluvit, asi jako Klaus. Naslibovat před volbami, být přátelský milý. Docela věřím tomu článku, celkově mi to zapadá k obrazu Béma. Jeho řeči jsou příliš líbivé, někdy je vidět, že to jsou jen sliby. Ale má kouzlo osobnosti, takže lidi ho volit budou. Takže pak máme zastupitele, jaké máme.
0/0
16.3.2004 11:40

Yusuf

Článku docela věřím, Bém působí jako sympaťák, ale to je image pro veřejnost
Nedivím se, že je Klausův člověk. Sice inteligentní, ale pokřivený charakter. Ty řeči o výkonu a pracovitosti - to je pro zasmání. Politici, zejména z ODS, i když nejen oni - se vyznačují velmi ležérním přístupem ke svým povinnostem. Při zasedání parlamentu si s. Tlustý čte noviny nebo časopis, při projevech se baví mezi sebou. Tohle by jim žádný zaměstnavatel netrpěl. Řada z nich kromě poslancování stíhá ještě řadu dalších činností. Jsou v soukromých firmách, sedí ve správních radách státem ovládaných firem atd. Takže ten poslanecký plat je spíš jako kapesné. A tito vyžirkové rádi mluví o pracovním výkonu. Samozřejmě, pokud jde o jiné lidi. Ti mladší sami nikdy pořádne nepracovali, ti starší jako Klaus sice pracovali, otázka je, jaký je skutečný přínos jejich práce. Když byl Kočárník neudržitelný na postu ministra financí, tak šel dělat předsedu představenstva České pojišťovny - za několikanásobný plat, co měl jako ministr. Koukal, který se neosvědčil jako primátor sedí v dozorčí radě Pražské plynárenské jako předseda. To jsou takové pozice, kde nemusí být 8 hodin v práci (i když manažeři pracují spíš déle), nikomu nepodléhá, v podstatě nic nedělá a za nic neručí. Ale o všem rozhoduje a bere plat v řádu statisíců. Pan primátor je mladší kádr tohoto ražení. Inteligenci má, ale křivý charakter. Docela věřím, že to bude arogantní hysterický spratek, který řve na lidi, kteří skutečně něco dělají.
0/0
16.3.2004 11:27

Fikos

Pan Bém je hovado ale
co takovej pan Burgermaister nebo jak se to píše to je teprve kretén
0/0
15.3.2004 21:16

jankohrasko

dousak a karoten
Jo jo, co takhle profesionální deformace, to vás nenapadlo? Tak dlouho Koukal pan Bém do blázince až se chová stejně. A s tím vzděláním - to platí jen pro lidi práce, tedy pro každým napadané úředníky, kteří musejí vyhovět každýmu, byť nevzdělanýmu a tedy i neodbornýmu, zato ovšem zvolenýmu politikovi. Ten svoji kandidaturu žádným vysvědčením dokládat nemusí, to by bylo dobré si uvědomit a nevolit slepě každýho hochštaplera.No a to se ještě venku neví všechno, ale žádnej strach, ono se stejně nic nestane.Tož tak.
0/0
15.3.2004 18:13

Voxdei

2Tousak
Moc tomu neverim, ze byste zrovna byl voleny zastupce, i kdyz je fakt, že vyhradne bezskrupulozni s...e se stavaji volenymi zastupci lidu. O Bemovi si proboha nedelejte nikdo zadne iluze. Staci se na nej podivat a je jasne, ze jde o zamindrakovaneho maleho Napoleona, ktery se umi velmi dukladne pomstit kazdemu, kdo mu prekrizi cestu. Na Praze 6, kde starostoval jsou na nej jen ty nejstrasnejsi vzpominky. Jeho dilem je i vyderacska privatizace bytu. Za vybydlene panelaky na hlucne, smradlave ulici pozaduji pres 600 koliku. Za metr ctverecni 10 000 Kc a jeho tlampac Chalupa tvrdi, ze je to velmi nizka cena, vlastne pry ty byty prodavaji skoro zadarmo a lidi mu maji byt vdecni. Prachy chteji hned na drevo, zadne splatky. Proste mafie, jak kdyz vysije a zidarna k tomu.
0/0
15.3.2004 15:05

hermik

Re:
Vzhledem k tomu, ze ty byty lze obratem prodat za dvojnasobnou cenu, tak to je za hubicku, za 600 tisic bych si klidne poridil byty dva, z jednoho bych si udelal pracovnu a dilnu, v druhem bych bydlel . Dokonce jsem tam videl byt 8+2 za 1,3M, to je teprve maso.
0/0
15.3.2004 21:46

houba_

pan Bem kolem sebe shromazdil kvalitni tym
vsehoschopnych lidi, jimz vevodi p.Steiner a to svymi ciny i vzdelanim
0/0
15.3.2004 15:00

karoten

Re: Ó nikolivěk
Pan Bém toliko převzal štafetový kolík který po odchodu pana Koukala nikdo "pořádně " nechtěl nést - Jan Kasl skutečně nezapadl do kolektivu. Pan Štajner možná irituje titulyctící veřejnost, ale on jen oddaně pracuje pro commoru modrých zednářů, např.zloději stříbrných svícnů, Fantomasovi, nesahá co do schopností ni po kolena. A zase budou trhy velikonoční a zase je bude pořádat jeho nejlepší kámoš Šmerda....a zase z toho potečou penízky radnice na soukromý konto, vždyť ODS nemůže žít jenom z liberálních ideálů, je třeba se nechat pravidelně obdarovávat....
0/0
15.3.2004 15:30

houba_

Re:
nejde ani tak o tytulicteni, jako spise o to, ze kazda profese vyzaduje nejake minimalni dosazene vzdelani. To je stejne v soukromem i verejnem sektoru.
Vyjimku tvori pouze parlament a prazsky magistrat
0/0
15.3.2004 16:01

karoten

Re: Tak to Vam bu opo
Každá profese vyžaduje odpovídající schopnosti, to především. A vzdělání nerovná se schopnosti. Vzdělání se vyžaduje po lidech "cizích", nikoli po "známých". Je pravda že ve státní správě se to obchází těžko přetěžko, to už musí bejt případ vyjímečnejch kvalit jako je pan Štajner, ten je pravděpodobně pro bratrstvo zasvěcených nezastupitelnej.
0/0
15.3.2004 17:26

Jana H.

Re:
Kdyz arogantni blbec dosahne vysokoskolskeho vzdelani, neni to zaruka jeho kvality.Pro ostatni bude vzdycky jen tim arogantnim blbcem.
0/0
15.3.2004 18:19

Niklaska

Re:
Tak některé městské části mají ve svých řadách taky opravdu nevzdělané zaměstnance.
0/0
17.3.2004 13:05

dousak

svoloč na pražském magistrátu
Jestli je Bém náročnej, tak to je jedině dobře. Banda línejch a neschopnejch úředníků potřebuje vykopnout na ulici a místo 10 flákačů přijmout jednoho pracovitého. Ani se nedivím, že na něj nadávají. Jednak jim nedává žádné pravomoci - ty patří do rukou voleným orgánům a jednak po nich chce kvalitní a zodpovědnou práci a tu oni moc neumí. Ouřadové na pražském magistrátu si myslí, že ti, co ovládají město jsoiu oni. Ale ono je to jinak . A to je asi nejvíce štve. (jsem volený zástupce)
0/0
15.3.2004 14:37

Jana H.

Re:
Ze jsi voleny zastupce jde hned poznat podle toho, cos napsal:) Bém je podvodnik a zrejme dost ubohy, kdyz se za sebe ani nestydi. Radsi budu podporovat pomale uredniky s cistym stitem, nez ty, kteri vidi vzor sveho chovani v Pavlu Bémovi.
0/0
15.3.2004 18:24

dousak

Re:
Ja do toho problemu vidim i z jine strany. Nerikam, ze je Bem svatej, ale znam vetsinu uredniku magistratu a vetsinou jsou strasne nadrazeny a dulezity a mysli si, ze podle nich se bude tocit magistrat a cela Praha. Jsem radnim MC Praha 20. Urednik napise dopis napr. 1. s terminem odpovedi 18. (uz to, ze nejaky urednik ukoluje sve nadrizene,je blbost), razitko podatelny je 15. dopis dojde 17. A kdy teda se ma svolat obecni rada, aby se mu stihlo odpovedet?. Nebo napriklad prijde rozhodnuti nejakeho urednika ve veci xy. Podle statutu HLMP nas muze rozhodovat v jistych vecech jen zatupitelstvo. O danem problemu xy nevi nic ani radni Prahy, natoz zstupitelstvo. Nebo dalsi priklda. POsleme dopis rade HLMP a odpovi nam urednik bez vedomi primatora nebo rady.
0/0
16.3.2004 13:51

Yusuf

Re: Kdo za to může, že to takhle (ne)funguje? Asi pláčete na špatném hrobě
my s tím neuděláme nic. Spíš někdo na magistrátu. Znovu říkám, za celkovou situaci a poměry zodpovídá primátor a zastupitelstvo. Za ojedinělou chybu úředníka jistě nemůže, za dlouhodobý stav ano. Proč to Bém nezměnil, je tam už dost dlouho. K tomu úkolování - možná to datum vyřízení je dáno nějakým zákonem. Takže úředník vyplní nejzazší datum, kdy to musí být. To by bylo OK. Druhá věc je, že ten dopis dlouho jen někde leží a přijde vám na poslední chvíli. Ale už jen opakuji: musíte si tam udělat pořádek sami. Buď vy jako zastupitelé, nebo Bém jako primátor. Od čeho vás volíme, když ani toho nejste schopni? Např. o situaci s pražskými taxikáři mluvil už Koukal. Hodně řečí, že jsou grázlové atd. Měl pravdu, i když možná silná slova? Jaký výsledek po 10 letech (a 14 l. od r. 1990)? Turistické příručky v západních zemích varují na zlodějskost našich taxikářů. To není jeden ojedinělý případ. Řeší se to léta, a nic. Říkám naprostá neschopnost. Pokud by někdo, kdo okrade víc jak o 50% hned přišel o licenci, taxikáři by se hned zalekli. A řada z nich by nejezdila. Nebo zaveďte taxislužbu provozovanou komunálem. Dané ceny, vydávání účtenek. Taxi je v řadě západních zemí velmi levné, konkuruje drahé MHD. U nás je ten rozdíl téměř propastný. Problém je ta stará zásada ODS: Každý se musí postarat o sebe sám. To zastupitelé i další politici ODS umí velmi dobře. Politika dojná kráva. Ale o veřejné blaho se starají mizerně. Leda tak sliby před volbami. Rusko ani Ukrajina sice nejsme, i když asi máme blíž k nim než k Západu. Přes "pravicovost" našeho pana prezidenta. Když jsou potřeba hlasy bolševiků, tak jde pravicovost stranou. Dobře řekl Kočárník, že on měl pravicové smýšlení i když byl v KSČ, i tehdy. Věřím tomu, kabát převlékl, ale v podstatě zůstal stejný. Ono nešlo tehdy o levicovost ani teď o pravicovost. Jde jen o to, "umět se o sebe dobře postarat". To tito lidé umí. Doufám, ž e k nim nepatříte.
0/0
16.3.2004 14:28

hbf

Re:
Odpovědnost a pravomoc spolu velmi úzce souvisí. Nikdo nemůže nést odpovědnost za něco, co nemůže ovlivnit.
Ale jinak Vám, pane zastupiteli, věřím, že byste byl nesmírně rád, kdybyste mohl město řídit a odpovídali by za to ti úředníci. My, normální lidé, si zahrajeme příslušnou počítačovou hru, ale týpci jako jste Vy zřejmě ke svému uspokojení potřebují opravdové město. Čert aby Vás vzal, včera bylo pozdě .....
0/0
16.3.2004 10:36

dousak

Re:
Za řízení města odpovídají volení zástupci. Úředníci jsou jen jejich zaměstnanci. Oni se nezodpovídají voličům, ale my ano.
0/0
16.3.2004 12:39

nevende

HOLKY PRO STYK . . .
HOLKY PRO STYK JSOU HOLKY PRO STYK A JAKMILE SE PÁNÍČKOVI OKOUKÁ HYBAJ ZASE JINAM!! CO JE NA TOM DIVNÝHO ????
0/0
15.3.2004 14:36

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.