Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rádio Petrov už vysílá

S nástupem nového roku se vystřídala brněnská rádia na frekvenci 103,4 FM. S nástupem nového roku se vystřídala brněnská rádia na frekvenci 103,4 FM. Rádio Brno Valc ji opustilo, aby na těchto vlnách mohlo vysílat zbrusu nové Rádio Petrov. Změna se neobešla bez konfliktu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

K.P.

Rádio Petrov už vysílá????
To není vysílání!Pletou se do něčeho, čemu evidentně nerozumí.
0/0
21.1.2002 11:52

Pavel

Nostalgická poznámka
Rádio Brno poslouchám od jeho vzniku až na určitou dobu, kdy bylo v krizi a kromě diskotékové hudby nic nevysílali. Pokud měla Rada zasáhnout, tak v této době. Pak rádio nabralo druhý dech a přeorientovalo se na Country, což byl podle mě strategický tah. Bohužel na začátku loňského roku se od této koncepce trochu odchýlilo, nicméně stále to bylo velice kvalitní rádio s velkým informačním potenciálem. To je vlastnost, kterou na rádiu požaduji, nejen poslouchat hudbu, to si mohu doma přehrávat CD nebo poslouchat jiná rádia. Jedna věc mě ale na celé kause děsí a to, že nějakej spolek lidí, který si říká Rada pro rozhlasové a televizní vysílání může bezdůvodně a beztrestně zlikvidovat fungující stanici. Tyto praktiky zavání diktaturou a režimem před rokem 1989. Ale když se podívám do kalendáře tak tam je rok 2002, něco tu není v pořádku. Zatím Rada ruší rádia, ale kdo nám zaručí, že nezačne ze stejného důvodu rušit i televize, jen proto, že i jiní si chtějí vyzkoušet podnikání v televizi. Je to stejné jako kdyby přišla "nějaká" rada do obchodu a sdělila obchodníkovi že příští měsíc končí, protože je tu pytel zájemců, kteří také chtějí prodávat to stejné zboží na stejném místě. Doufám, že se z tohoto "Kocourkovského" snu brzo probudíme
0/0
17.1.2002 8:49

Jiřina

Zlaté Radio Brno Valc
Nevím, proč je pořád v lidech tolik zla a zbytečných nadávek (viz ohlas Milana). Vždyť komu se Radio Brno Valc nelíbilo, tak ho poslouchat nemusel, přece se dá v Brně chytnout více brněnských stanic a hlavně pražských. Daleko hůře jsme na tom my, kteří jsme Radio Brno Valc poslouchali, měli jsme ho velice rádi a teď ho poslouchat nemůžeme. Bylo to perfektní radio po všech stránkách - příjemná hudba, výborní moderátoři, bohaté informace o Brnu - jak současné, tak i z minulosti Brna - prostě takové milé, kamarádské radio. Bohužel, je dost zlých lidí, a proto z tak příjemného vysílání na frekvenci 103,4 FM můžeme v současné době pořád slyšet jen že posloucháte zkušební vysílání. Ale naštěstí boží mlýny melou pomalu, ale melou, takže se snad ještě někdy našeho Radia Brno Valc dočkáme, i když třeba na jiné frekvenci.
0/0
14.1.2002 7:48

boris

Odplata drtí, svobodný duch si cestu najde
Pokud se týká mého názoru na téma přerušení vysílání Rádia Valc, nebo jak se v průběhu doby různě jmenovalo, bylo jedinné brněnské soukromé rádio, které jsem z radioéteru poslouchal. Splňovalo mé nevelké potřeby v nabídce různých pořadů o Brnu, o lidech kteří nejen něco jsou, ale kteří i něco zajimavého pro lidi v Brně a okolí dělají. Vše to často kořeněno hantecem, brněnským patriotismem, rozumným recesním městským brněnskovlastenectvím a nakonec zasazeno do hudebního stylu country, který prostě „mohu" ze všech hudebních stylů nejvíce. Bohužel pan Valc a stejně tak i bývalí posluchači rádia doplácejí na minulost, vlastnosti a schopnosti tohoto muže. Několik chytráckých privatizačních akcí (např. plavecký stadion Lužánky), jeho panovačný vztah k určité části zaměstnanců nejen v tomto rádiu, ale i v jiných jeho aktivitách, mu samozřejmě postavilo do cesty mnoho nepřátel. Ti nyní ovládají určité posty a využívají šance k odplatě. A do toho ten konkurenční boj mezi brněnskými rádii, který prostě existuje, že každé chce pro sebe co nejvíce. To všechno jsou důvody, proč Rádio Valc neslyšíte. A vůbec se nedivím, že článek MFD z 2.ledna 2002 o těchto důvodech nepíše. Dokonce se ani nedivím, že mohlo uveřejnit hned na začátku článku větu: „S nástupem nového roku se vystřídala brněnská rádia na frekvenci 103,4 FM. Rádio Brno Valc ji opustilo, aby na těchto vlnách mohlo vysílat zbrusu nové Rádio Petrov". ????!!!! Z MFD už totiž opravdoví novináři mizí nebo jsou přetvářeni právě takovými lidmi, jakou povahu má pan Valc. Rádio se jeho majiteli nebývale povedlo a také oceňuji jeho boj, vyjádřený přechodem na internet. Tam je zatím velmi svobodné prostředí, byť za mnohem větší peníze než u radiopřijímače. Díky této skutečnosti toto rádio poslouchám kdekoli v republice, či při svých služebních cestách v zahraničí. Webovou stránku mám ve svém notebooku dokonce nastavenou jako home. Jsem zvědav, jak dlouho ještě.
0/0
13.1.2002 10:43

Hana

Re: Odplata drtí, svobodný duch si cestu najde
Borisi,naprosto s Vami souhlasim.S lidmi,co meli radi Valc a nelibi se jim tato situace se snazim neco delat.Nemohl byste se mi ozvat? /hana.nehybova@seznam.cz/
0/0
18.1.2002 9:32

Milan Trávníček

Zlaté Rádio Brno 95,7 FM
Jelikož jsem poslouchal Rádio Brno téměř od jejího zvniku, tak jsem docela rád, že jeho působení skončilo, neboť nikdo nevrátí zlaté časy tohoto kdysi skvělého rádia. Potom, když nějaký "pitomý" ředitel vyházel na 1 hodinu všechny moderátory, tak se to s RB začalo táhnout ke dnu, jak s Titanicem. Pár let jsem ještě vydržel poslouchat, ale s přechodem na country mě tento debilní ředitel (nebo co to je) Valc nasra. úplně a přešel jsem na jiná brněnská rádia, ty jsem střídal jak ponožky, protože už to prostě nebylo ono. Teď jsem rád, že mám v Brně Evropu 2, sice jsou to "cajzly", ale mě to absolutně nevadí. Nebudu čekat, až zase nějaký debilní ředitel zničí nějaké brněnské rádio. To je vše a tímto děkuji panu Valcovi za zkur.... celého jména Rádia Brno (kdysi 95,7 FM) !!!
0/0
10.1.2002 19:06

babča

Radio Valc? Tragedie od samého počátku!
Právě jsem dočetl všechny reakce a upřímně se směji. rádio Valc mělo více jak 8 let na to, aby dokázalo svou životaschopnost. Dokázalo kulové. Z nejposlouchanější stanice v brně udělat "sračku" pro 30-35.000 lidí, tomu říkam výkon! (údaje z výzkumů sledovanosti - ne údaje od společnosti Valc) snad 6x za tu dobu komplexní změna koncepce - tomu tady někdo říká práce? Jsem upřímně rád, že tenhle paskvil mezi rádii skončil. ano říkám paskvil, a vězte, že ač mlád, neposlouchám pro mizernou úroveň žádné brněnské rádio. ale Valc byl nejtragičtější. Katastrofální hudba, tragičtí moderátoři (pokud tam byli, respektive pokud pan Valc nedělal obvyklé čistky). Pominu-li to, že vím, jakej lidskej šlendrián byl za timto rádiem. Mohu zcela upřímně říct! 3x hurá Radě, ať už byly za jejím rozhodováním prachy, nebo ne.
0/0
9.1.2002 8:12

mira

Re: Radio Valc? Tragedie od samého počátku!
Zajimal by mne docela tvuj vkus, co pro tebe NENI paskvil ?
0/0
18.1.2002 22:35

Martin

Také podporuji VALC!
Proč Radě pro rozhlasové a televizní vysílání vadí soukromé rádio? Nebo dostali za své rozhodnutí "finanční odměnu"?Tak to totiž - pokud se nad tím zamyslíte - vypadá.Jak mohlo vyhrát něco, co ani nemělo ujasněnou koncepci vysílání.To si nevymýšlím, to přiznali sami představitelé rádia Petrov, že zatím nemají úplně jasno v programu.Není vám to divné?
0/0
8.1.2002 17:41

Lucka

VALC!!! NE Petrov
Souhlasim s názory ostatních - Valc je vyjímečné rádio a doufám, že jsme ho neztratili navždy.Petrov se výběrem hudby trapně podbízí(Drákula + cosi z country = divná kombinace,ne?).Vydržela jsem je poslouchat asi 30 minut, pak jsem vypla rádio a čekám, až budu moct zase poslouchat VALC!!!!
0/0
8.1.2002 16:03

F.

Vlastní názor
Poslouchal jsem pouze radio Valc protože se mi trefilo do vkusu a poslouchám ho i nadále. Je to vše složitější, do auta internet k tomuto účelu dávat nebudu. Doma ho také zatím nechci. V tomto státě se děje mnoho nepochopitelných věcí. Tak asi naštvu všechny příznivce nového rádia ale já mu dal svůj "pracovní název". Říkám mu PASKVIL. (oboje od P). Rádio které nemá styl, hraje hudbu kterou jsem slýchával také v době normalizace, nemá žádné pravidelné pořady, žádné mluvené slovo ani aktualní informace z Brna a okolí tak takové rádio opravdu poslouchat nemusím. Pokud se nepletu, a to je klidně možné, tak radio Valc poslouchal zhruba každý pátý Brňan. To vychází tak na cca70000 posluchačů. V případě regionální reklami slušné číslo. Vůbec se nedivím Paskvilu, že tuto frekvenci obsadil. Závěrem chci říci,že zatím nemáme jinou možnost než Paskvil ignorovat. Dle starého vtipu"někteří ignorovali i dvakrát" :-)) Všem posluchačům radia Valc přeji hodně zdraví do nového roku s nadějí, že se naše rádio do eteru vrátí. Franta
0/0
7.1.2002 16:29

Roman

Milé rádio Petrov
Nabízím Ti zdarma svoji pomocnou ruku. Mám doma "rozsáhlou" fonotéku čítající cca 50 CD. Vypomůžu se zlepšením skladby zkušebního vysílání( sestávající se výhradně z hudby), neboť to co v současné době vysíláš nelze nazvat jinak, než slovy "gnus a bagno"
0/0
7.1.2002 16:03

Fylištín

Neposlouchal jsem Valc a nebudu poslouchat ani Petrov, ale
zdá se mi podivné, že se radiu odebere licence a přidělí jinému!? Že by pokračování Kocourkovské bramboračky ala padáky, obrněné transportéry nebo TV Nova!?
0/0
5.1.2002 13:01

Radek

Jakej Petrov?!!
Frekvence 103,4 FM patří našemu RADIU VALC!!! To chceme poslouchat!!! Petrov může bejt sebelepší, má smůlu - já ani ostatní kteří poslouchali RADIO VALC je slyšet nechceme. MY CHCEME NAŠE RADIO VALC!!!
0/0
3.1.2002 13:16

Hana

Re: Jakej Petrov?!!
K tomuto názoru p. Radka mohu připsat pouze jediné slovo : S O U H L A S Í M !
0/0
3.1.2002 15:38

taylor

Re: Re: Jakej Petrov?!!
K tomuto názoru p. Radka a p. Hany mohu připsat pouze dvě slova : M Á T E S M Ů L U !
0/0
3.1.2002 21:36

B.H.

Re: Re: Re: Jakej Petrov?!!
Smůlu? Jen aby ... Nevim kdo jste, ale nezdá se Vám divné,že licenci dostali naprostí začátečníci a ne třeba lidé se zkušenostmi s vysíláním? Mě se to zdá velice divné!Vždyť prý ani nemají jasno v programu jak a co budou vysílat. VALC je vyjímečné rádio, nehraje ty sračky, co se opakují snad ve všech hitparádách!!!Možná právě tohle někomu vadí...
0/0
4.1.2002 8:52

taylor

Re: Re: Re: Re: Jakej Petrov?!!
Proč nedat prostor začátečníkům, ať ukážou co umí. To co hrál VALC, bylo zhruba na stejné úrovni, jako ty "sračky" na jiných rádiích (viz Nedvědi apod.). Úrověň moderátorů taktéž otřesná. Na druhé straně si ale samozřejmě nedělám iluze o "čistotě" rozhodnutí Rady pro RTV, ale co teď s tím kdo nadělá? Nikdo NIC.
0/0
4.1.2002 19:00

Hana

Re: Re: Re: Re: Re: Jakej Petrov?!!
Milý Taylore, slyšel jste vůbec někdy radio VALC? Můžete mi říct,ve kterém jiném rádiu hrají FOLK, COUNTRY a OLDIES? To samozřejmě nejsou jen Nedvědi apod.,ale spousta jiných pěkných písniček, i zahraničních. Tohle rádio totiž vysílalo pro lidi kteří mají právě toto rádi, jiné takové rádio tu není.Jistě, proč by neměli dostat šanci i začátečníci, třeba budou dobří, ale proč zrovna na úkor již zavedeného rádia?Rádia, které skončit nechtělo; pokud vím, chtěli vysílat dál a někdo od stolu (kdo je pravděpodobně ani nikdy neslyšel) rozhodl o jejich osudu.Jde o to, že VALC vysílal pro určitou skupinu lidí,kteří tímto rozhodnutím přisli o "své"rádio, které se jim naprosto strefilo do vkusu (hudebně i jinak).Problém je v tom, že se tohle za čas třeba může stát i jinému rádiu, třeba zrovna tomu, které posloucháte vy.
0/0
7.1.2002 9:47

Franta

Odpověď pro Tailora
Tailore! Váš bojovný tón mi nahání hrůzu. Budete se divit, ale souhlasím s Vašimi oponenty. V jednom máte ale pravdu. Nedvědi nejsou opravdu nic moc což se ale určitě nedá říci o celém folku. Úroveň moderátorů bych opravdu nechtěl srovnávat. Valc bylo plnohodnotné regionální rádio a od Petrova jsem zatím neslyšel nic než "posloucháte zkušební vysílání radia Petrov na frekvenci 103,4 FM" To se mi jako regionální informace zdá opravdu málo. O těch výkalech o kterých píšete se dá také polemizovat. Pokou připustím, že máte pravdu, což z Vašeho pohledu jistě máte, musím ale dodat, že těch asi 15 cédéček které na rádiu Petrov pouští už znám. Díky ale toto radio opravdu nemusím. Franta
0/0
7.1.2002 16:02

Jiřina

Re: Jakej Petrov?!!
Pane Radku, plně s vámi souhlasím. Radio Valc bylo úplně nejlepší radio na světě a to že nám ho vzali, byla ta největší sprostota. Pevně doufám, že se ho dočkáme zase zpátky. Měli nejlepší hudbu a i nejlepší moderátory. Takže ještě jednou - my chceme naše RADIO VALC.
0/0
8.1.2002 10:44

Najdete na iDNES.cz