Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Třebíčská diskotéka Znojemka stále duní do noci. I přes zákaz radních

  8:47aktualizováno  8:47
Lidem v Eliščině ulici v Třebíči vadí provoz klubu Znojemka. Radní jejich stížnostem vyhověli a diskotéce sebrali povolení k hudební produkci po 22. hodině. Jenže na provozu klubu se nic nezměnilo. I o víkendu duněl dlouho do noci. A městská policie zatím nikterak nezasáhla, vyčkávala.
Diskotéka Znojemka byla o víkendu v provozu po celou noc. Navzdory tomu, že jí radní odebrali povolení k produkci po 22. hodině. Na její provoz si stěžují obyvatelé okolních domů. Ilustrační snímek.

Diskotéka Znojemka byla o víkendu v provozu po celou noc. Navzdory tomu, že jí radní odebrali povolení k produkci po 22. hodině. Na její provoz si stěžují obyvatelé okolních domů. Ilustrační snímek. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Znojemka je dlouhodobě jedním z míst ve městě, kde bývá na konci týdne nejvíc případů rušení nočního klidu. Klub se nachází v Eliščině ulici, kde jsou řadové domy, a její obyvatelé už mají zábavního podniku plné zuby.

Městská rada proto na minulé schůzi podniku odebrala výjimku, jež povolovala noční zábavu i po desáté večer. "Nepořádek při diskotékách tam dosáhl takové úrovně, že jsme řekli stop. Po sobotní noci předešlý týden zůstaly v ulici rozkopané popelnice, lidé si stěžovali na hluk. Už to přesáhlo všechny meze," sdělil místostarosta Pavel Pacal.

Jenže v pátek 5. dubna v jedenáct v noci statný zaměstnanec klubu, který sloužil u vstupu, na dotaz, zda je dnes diskotéka, odpověděl, že samozřejmě. A na otázku, zda ví o zákazu, bylo to i v novinách, se smíchem reagoval: "Nesmíte věřit všemu, co píšou."

Taxíky bouchají dveřmi, močí se u keřů, hlasitě se diskutuje

V sobotu byla situace stejná, klub duněl hudbou, v době od půl dvanácté do půl jedné nad ránem u zábavního podniku zastavilo čtrnáct taxíků. Osádky každého z nich několikrát bouchly dveřmi.

Trousily se skupiny více či méně rozjařených návštěvníků. Řidič BMW, které stálo hned vedle a který si z diskotéky pro něco přicházel do auta, se dotazu, zda je uvnitř taneční party, trochu divil. "Ano, běží normální program," řekl.

U vchodu se každou chvíli utvářel shluk debatérů. Někdo se šel jen vymočit do keříků pod nedalekými schody, jiný potřeboval probrat, jak jde život. Většinou hlasitě.

Už v pátek se MF DNES snažila zjistit, jak provozovatelé budou reagovat na zákaz městské rady. Člověk, který zvedl telefon, se nepředstavil a o zákazu se vůbec nechtěl bavit. "Berte to tak, že jsme spolu nemluvili," reagoval stručně.

Podle webových stránek klub provozuje společnost Stavby 2009. Její jednatel Jiří Vrba ale v neděli nebral telefon. Nesdělil tak, jestli už dostal obsílku z radnice o zrušené výjimce a jestli klub plánuje nějaká opatření proti výtržnostem hostů a hlučným taxíkům. Na stránkách Znojemky visí program na příští volné dny.

Městská policie chystá hlubší kontrolu příští víkend

Ředitel městské policie Ladislav Prvák konstatoval, že tento víkend ještě strážníci Znojemku nechávali žít svým životem. "Nějakou dobu trvá, než se podaří rozhodnutí o odebrání výjimky doručit. Příští víkend uděláme hlubší kontrolu," avizoval.

Chlubnovi bydlí v Eliščině ulici nedaleko klubu. "V pátek a v sobotu v noci se tu nedá žít. O půlnoci je to ještě jakž takž, ale tak ve tři nad ránem všichni táhnou z diskotéky, taxíky tu mlátí dveřmi a lítají jeden za druhým. Předminulý víkend kolem našeho baráku vlekla parta kluků úplně ožralou holku, ona ječela, oni kopali do popelnic," popsala Věra Chlubnová.

Když se ráno podívala ven z okna, zjistila, že se všude válejí popelnice. Kromě té jejich. Někdo ji naložil a odvezl. Byla to velká nádoba za tisícovku.

"Tak jsem šla na radnici a řekla to. Slíbili mi, že se chlapi z komunálu rozhlídnou po městě, a pokud si všimnou, že někde taková popelnice přibyla, oznámí mi to," mávla rukou Chlubnová.

Co na možný zákaz diskoték po 22. hodině na Znojemce říkají návštěvníci? Na Facebooku mají už nějaký čas vytvořenou skupinu, která čítá asi osm set účastníků a volá po záchraně nočního života v Třebíči.

MF DNES se v sobotu v noci zeptala dvojice mladíků, kteří mířili do tohoto podniku. "No bylo by to na pytel. Ale bordel přece není jen tady. Bydlíme na Hájku a tam to občas nebývá lepší," shodli se.

Eliščina ulice v Třebíči.

Eliščina ulice v Třebíči.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Poslanci řeší, jestli se o svátcích znovu otevřou velké obchody

(Ilustrační snímek)

Návrh, aby se znovu otevřely i o státních svátcích velké obchody, kde je to nyní zákonem zakázáno, právě řeší poslanci....

Zeman nepřekvapil, potvrzuje se jeho pakt s Babišem, říká TOP 09 i ODS

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, místopředsedkyně Markéta Pekarová Adamová a...

Prohlášení prezidenta Miloše Zemana, že i když neuspěje při volbě prezidenta, jmenuje premiérem znovu Andreje Babiše,...

Komunistům nevadí Babiš jako premiér. Budou jednat o toleranci nové vlády

Andrej Babiš a Vojtěch Filip při předvolební debatě lídrů stran v roce 2013.

Komunisté se s hnutím ANO dohodli, že budou jednat o podmínkách podpory menšinové vlády Andreje Babiše, kterého chce i...

Online gynekologická poradna na eMimino.cz
Online gynekologická poradna na eMimino.cz

V poradně gynekologa na vaše otázky odpovídá zkušený gynekolog MUDr. Jiří Škultéty.

Najdete na iDNES.cz