Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Děti ve škole pily, učitelé si toho nevšimli

  14:02aktualizováno  14:02
Uherské Hradiště - Neuvěřitelný případ se odehrál na jedné základní škole v Uherském Hradišti. Žáci 8. a 9. třídy vypili několik lahví domácí slivovice přímo ve škole, aniž by si toho kdokoliv všiml. K alkoholu se dostalo během dvou dnů asi třicet dětí, přičemž některé popíjely dva dny. Učitelé na to přišli, až jednoho z žáků 8. třídy objevili ležet v bezvědomí na toaletě. Hned další den se ve škole objevila další lahev slivovice.

"Byl totálně opilý. Ještě nikdy jsem neviděla v jeho věku někoho tak opilého," řekla lékařka záchranné služby, která chlapce odvezla ze školy na jednotku intenzivní péče dětského oddělní nemocnice v Uherském Hradišti.

V krvi měl přes tři promile
Do školy přinesl několik lahví domácí slivovice jeden z žáků osmé třídy v pondělí ráno. S několika kamarády ji popíjeli až do druhého dne dopoledne, kdy učitelka objevila na toaletě ležet bezvládné tělo čtrnáctiletého chlapce.

Ihned zavolala záchrannou službu, která ho ještě v bezvědomí odvezla do nemocnice v Uherském Hradišti. Podle učitelů i ředitele školy Petra Švrčka měl kluk v krvi přes tři promile alkoholu a z bezvědomí se probral až druhý den ráno. Ošetřující lékařka z nemocnice v Uherském Hradišti se však odmítla k případu vyjádřit.

Podle informací od rodičů, kteří jsou šokování hlavně tím, že o popíjení slivovice dva dny ve škole nikdo nevěděl, se k alkoholu dostalo nejméně třicet dětí. Většinou se napily jen jednou. Ředitel školy všem snížil známky z chování.

Žáci pili v šatně a na záchodě
Školáci popíjeli slivovici o přestávkách v šatně či na záchodě. "Nikdo z učitelů si toho nevšiml, což mi připadá velmi zvláštní," podotkl ředitel školy Petr Švrček.

"Případ se provalil v úterý dopoledne, kdy učitelka pustila žáka na záchod, který si stěžoval, že mu není dobře. Když se ale dlouho nevracel, šla se po něm učitelka podívat a našla ho bezvládného ležet na toaletě," popsal ředitel. Tato učitelka přišla kvůli zanedbání svých povinností o osobní ohodnocení.

"Cítím i svoji zodpovědnost, ale v tuto chvíli, kdy není případ ještě zcela uzavřen, ji nedokáži ohodnotit," kál se ředitel.

Policie oficiálně nic neví
O případ se už začal zajímat i školský odbor radnice, neboť je zřizovatelem školy. "V úterý o tom budeme jednat a nevylučuji nějaká opatření vůči řediteli," řekl bez dalších podrobností šéf odboru školství Jiří Vařecha.

Pikantní na celé věci je i to, že policisté o tom oficiálně vůbec nevědí. "Tady o tom nikdo nic neví, takže vám nemám k tomu co říct," prohlásil mluvčí policie v Uherském Hradišti Jaroslav Krejčíř.

Přitom policisty hned v úterý zavolal ředitel školy. Přivezli si sebou přístroj na měření alkoholu v krvi a všichni školáci, kteří slivovici pili, museli do přístroje dýchnout.

Další láhev slivovice
Navíc ve středu, kdy se stále vyšetřovalo, kdo vlastně alkohol do školy přinesl, se k řediteli donesla informace, že ve škole je další láhev slivovice. "U jednoho kluka jsme našli pleskaňu slivovice ve středu ráno," potvrdil ředitel.

Na vysvětlení, proč dal všem "opilcům" snížené známky z chování, ředitel Petr Švrček řekl: "Škola má prestiž a proto tyto exemplární tresty. Navíc před dvěma lety si jedna žačka přímo v hodině zapálila cigaretu, a i ona tehdy dostala dvojku z mravů."

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Kárný senát snížil ústeckému soudci plat za manipulaci s protokolem

Soudce René Příhoda u Krajského soudu v Praze

Kárný senát Nejvyššího správního soudu snížil soudci z Ústí nad Labem Renému Příhodovi plat o 15 procent na pět měsíců....

VIDEO: Muž na ulici v Přerově osahával ženu, při pátrání pomohli lidé

Policie hledá muže, který v Přerově na ulici osahával ženu

Důležité informace od lidí pomohly přerovským policistům při pátrání po muži, který na konci prosince v jedné z tamních...

Otec se k přepadení poštovního vozu přiznal, pomáhala mu ale zřejmě rodina

Radku Waschtovi hrozí trest za přepadení vozu České pošty.

Celá rodina z Kyjovska se pravděpodobně zapletla do přepadení poštovního vozu, které se odehrálo v listopadu 2014 na...

Najdete na iDNES.cz