Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Děti poslaly balónky kamarádům v EU

  17:17aktualizováno  17:17
Žďár nad Sázavou - Osmdesát bílých balónků s logem programu Sokrates a vlajkou Evropské unie vypustili v poledne žáci prvního stupně 5. základní školy ve Žďáru nad Sázavou. I přes husté sněžení se do vzduchu spolu s balónky dostaly vzkazy a poselství, která děti poslaly svým budoucím kamarádům v zemích Evropské unie.

"Naše škola je zapojena v tříletém programu Sokrates, k účasti na této akci nás z Bruselu oslovili poprvé. Stejné balónky by měly vypustit děti i v ostatních evropských zemích, kde jsou školy do programu Sokrates zapojeny, a celou akci budou sledovat satelitní stanice," vysvětlila zástupkyně ředitele pro první stupeň Hana Fejfárková.

Smyslem akce by mělo být sblížení dětí. "Chceme tak ukázat dětem, že jinde v Evropě žijí děti se stejnými zálibami a podmínkami, jen mluví jiným jazykem. Některým se dokonce daří i korespondence. Protože ale zahraniční školy mají méně žáků, nemohou si u nás dopisovat všichni. Balónky by jim proto mohly zajistit nové kamarády," řekla Fejfárková.

Osmdesát bílých balónků s logem programu Sokrates a vlajkou Evropské unie vypustili žáci prvního stupně 5. základní školy ve Žďáru nad Sázavou.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Bez elektřiny je posledních sto padesát domácností, vlaky znovu jezdí

Hasiči v Ústeckém kraji vyjeli od čtvrtečního odpoledne do pátečního rána k 152...

Kvůli vichřici, která ve čtvrtek večer zasáhla Česko, zůstávalo v pátek po 19. hodině bez elektřiny ještě 150...

Babišovy výroky ohrožují důvěru v naši práci, ohradila se policie

Budova policejního prezidia v Praze (ilustrační snímek)

Policie odmítla tvrzení premiéra Andreje Babiše (ANO) z dnešního jednání Sněmovny, že je v Česku možné objednat si na...

Mladí puškaři míří do Uherského Brodu z celé země, mají široké uplatnění

Na Střední školu COPt v Uherském Brodě chodí čtyři stovky studentů, obor...

Na velký zájem o studium maturitního oboru technik–puškař na Střední škole COPt v Uherském Brodě reaguje Zlínský kraj,...

Najdete na iDNES.cz