Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Děti nabízejí na plovárně sex

  9:14aktualizováno  9:14
V šatnách plovárny posedávají přes léto kluci, kteří se sem nepřišli jen vykoupat. Je to opakující se hra, avšak s drsným podtextem. Nedospělí prostituti nabízejí své služby návštěvníkům areálu Plaveckého stadionu Podolí.

Potvrzují to dlouhodobá pozorování místních plavčíků a členů místní ostrahy, kteří popisují chlapecký "lov" na pedofily i jejich odchody do šaten či blízkého botelu. Policie zde situaci s nabízením sexuálních služeb podle ředitele obvodu Praha IV Karla Adamce zatím sleduje.

Některé návštěvníky podolského bazénu totiž i podle jejich zjištění skutečně nepřitahuje pouze osvěžení ve slunečném počasí. Obecně jsou problémy s prostitucí na tomto plaveckém stadionu i podle policie téměř tradicí.

Mezi místa, která jsou podle pozorování počátkem schůzek dětí s pedofily, patří třeba prostor u skokanských můstků v kryté hale. Situace s prostitucí se přitom podle některých zaměstnanců areálu opakuje každoročně. A to právě nyní, v létě.

Sexuální služby na plaveckém stadionu v Podolí nabízejí i děti. Shodují se na tom policisté i místní bezpečnostní služba. Odborníci říkají, že malí prostituti své klienty vyhledávají dobrovolně, třeba za hračky nebo za guláš.

Nabízení sexu je tradicí
Některé návštěvníky bazénu skutečně nepřitahuje pouze osvěžení ve slunečném počasí. Podolí je podle svědků jednou z lokalit, kam směřují kroky zájemců o dětskou prostituci.

"Domnívám se, že k trestné činnosti zde dochází. Zejména zahraniční zákazníci zde mladíky nejdříve pohostí a pak se s nimi tiše vytratí. K aktu ale dochází beze svědků, a tak nelze nic dokázat," vypovídá jeden z členů bezpečnostní služby DUX Podolí.

Ředitel policejního obvodu Praha IV Karel Adamec potvrzuje, že problémy s prostitucí na tomto plaveckém stadionu jsou téměř tradicí. "Situaci zde dlouhodobě sledujeme, problémy s prostitucí jsou zde letité. Na dětskou prostituci ale nyní nejsme příliš zaměřeni, neboť není až tak aktuální," říká Adamec, který slíbil konkrétnější informace.

Další den však pouze jeho zástupkyně tlumočila prohlášení kriminální policie. "Konkrétní případ zjištění prostituce jsme zde naposledy zaznamenali před třemi lety," uvedla Adamcova zástupkyně Mathyová. Zároveň přiznala, že situaci v Podolí stále sledují. "Za každé oznámení podezření budeme rádi," podotkla.

Všední den na plovárně
Hubený, asi desetiletý kluk se po ránu převléká pod ručníkem na tribuně, pár metrů od skokanských můstků krytého bazénu. Pečlivě skládá své oblečení do batůžku a nechává ho v rohu jako metu, okolo které bude přes den kroužit. Nepřišel se sem jen koupat. Hledá zákazníka, který ho odmění za sex.

Postává ospale okolo bazénu opřený o schůdky, občas smočí nohy a většinu času se baví s kamarádem-kolegou. Jeho oči jsou však ve střehu. Kdo tam nesedí celé hodiny, nevšimne si ničeho podezřelého, ani okamžiku, kdy dojde k prvnímu kontaktu se zákazníkem.

Svědky těchto situací jsou plavčíci. "Je to stále stejná hra. Pamatuji chlapíka v tangách, jak naléval alkohol chlapcům přibližně ve věku třinácti nebo čtrnácti let, kteří často posedávají v šatnách. Jsou to stále ty samé typy," říká plavčík, který kvůli obavám o pracovní místo nechce zveřejnit své jméno.

Není to otec a syn
Když mají děti "úspěšný den", objeví se ve vydýchaném skleníku u bazénu "klient". Kluci překvapují pohotovou angličtinou cizince, kterého už předem pozdravili očima. Dospělý muž si s jedním kamarádsky potřese rukou a směřují někam do letních šaten - do míst, kde bude na chvilku volno a není to na očích.

Několik zaměstnanců plaveckého areálu nezávisle na sobě potvrdilo, že je občas zahlédli odcházet i na palubu přilehlého botelu na Vltavě - to pak chlapec zmizí na celý den.

"Chlapci a starší muži posedávají před parními komorami. Když byl otevřen bar, tak je hostili vínem a důvěrně spolu rozmlouvali. Je přitom patrné, že nejde o otce a syna, neboť se jedná stále o stejné chlapce a dospělí rádobykamarádi často hovoří německy," říká člen ochranky, jeden ze svědků následných odchodů do blízkého botelu.

"K aktu dochází beze svědků, ale veškerý způsob chování a jednání tomu nasvědčuje," dodává. Pokud přitom dochází k obchodu pouze v areálu plovárny, vracejí se děti po chvíli osprchované a znovu okounějí po okolí.

Neznamená to však, že by se rodiče měli obávat pouštět svoje děti na toto koupaliště. "Pokud někdo děti obtěžuje a my se to dozvíme, není výjimkou, že takového člověka vyvede bezpečnostní služba," říká plavčík.

Prostitutem od třinácti
"Dohnala mě k tomu rodina a situace, ve kterém jsem se ocitl," vypráví Mirek, který je od třinácti let dítětem ulice. "Pěstouni mě odložili do ústavu, odkud jsem utekl. Chytl jsem se party a začal jsem fetovat a prodávat svý tělo," vzpomíná.

Všichni dětští prostituti, se kterými se Mirek setkal, se podle něj prodávali dobrovolně. "Když je nouze, nechají se i za guláš," tvrdí.

Prostituce má pro dětskou psychiku obrovské negativní následky. Potvrzuje to zakladatel Projektu Šance László Sümegh, který se stará o děti na ulici a také o ty, které jsou komerčně a sexuálně zneužívány. "Z devadesáti procent těchto dětí se stávají bezdomovci a kriminálníci. Přitom jediným viníkem je jejich okolí," říká Sümegh.

Obětí obchodu se podle odborníků stávají děti, které trpí vážnými sociálními problémy. V letošní studii Sümegh uvádí, že ze sedmdesáti procent se stávají předmětem obchodu děti sociálně osiřelé, které u klientů hledají nejen dočasné pohodlí, ale i city a individuální zájem.

A proč rodiče své děti nechávají napospas ulici? "Čtyřiceti procentům z nich není dopřán normální vývoj. Třináct procent dětí se do tíživé situace dostane, protože rodina není s to unést sexuální orientaci svého potomka, šest procent utíká v útlém dětství z domova před alkoholiky a narkomany," dodává vedoucí projektu.

Autoři:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

U požáru motorestu na dálnici D10 zasahovali hasiči i v noci

Motorest Čtyři kameny u dálnice D10 nedaleko Hlavence u Prahy na snímku z 19....

Středočeští hasiči v noci na neděli pokračovali v hašení požáru motorestu Čtyři kameny na mladoboleslavské dálnici...

Okamura i Filip ve vedení Sněmovny, Fiala ne. Podle ODS „nepolíbil prsten“

Předseda Úsvitu Tomio Okamura a šéf komunistů Vojtěch Filip a Martin Pecina...

Jan Hamáček z ČSSD, lídr komunistů Vojtěch Filip, poslanec Pirátů Vojtěch Pikal a šéf SPD Tomio Okamura byli zvoleni...Muž přesvědčil policistu k demonstrativnímu oběšení, pak ho nechal zemřít

Sebevražda (ilustrační foto)

Policista z olomoucké krajské policie, který zemřel na začátku roku 2015, nespáchal dobrovolnou sebevraždu, ale byl...

Vzdejme se slova Vánoce, vyzval kněz křesťany. Už podle něj nemá smysl

SANTABĚH. Několik stovek běžců v kostýmech Santa Clause bylo možné pozorovat v...

Severoirský katolický kněz Desmond O’Donnell míní, že by nejen katolíci, ale vůbec všichni křesťané měli opustit výrazy...

Nový chodník je šikmý a s boulemi. Ať ho zaplatí starosta, zní z obce

V Hornich Bojanovicich mají křivý chodník

Nakloněná plocha s boulemi, jak obvykle vypadají cesty po zemětřesení nebo po povodni. V Horních Bojanovicích na...Další z rubriky

Stropnického náměstek se pral s vojenským policistou. Skončili v nemocnici

(ilustrační snímek)

Vojenská policie se zabývá neobvyklou rvačkou mezi náměstkem ministra obrany Pavlem Beranem a vojenským policistou....

Stát slíbil, že přidá. Na karlovarské Císařské lázně pošle 250 milionů

Karlovarské Císařské lázně.

O 150 milionů více než se dosud předpokládalo by měl dát stát na opravu Císařských lázní. Karlovarský kraj, kterému...

Rádio získalo prasátečko za cizí koláž. Už před lety zesměšnila banku

Snaživá sekretářka v podání Free Radio. Veřejnost v soutěži Sexistické...

Free Radio, vítěz letošní anticeny Sexistické prasátečko, „zabodovalo“ u poroty fotografií, na které souloží smyšlená...Najdete na iDNES.cz