Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Děti mají mnoho možností, jak trávit mimořádné prázdniny

  11:45aktualizováno  11:45
Praha - Žáky více než šesti set pražských základních a středních škol čekají v týdnu od 25. do 29. září kvůli zasedání MMF a SB mimořádné prázdniny. Záleží na rodičích, jaký program dětem vyberou. Volná místa jsou k mání v řadě táborů, jež připravují jak domy dětí a mládeže, tak cestovní kanceláře. Zahraniční pobyty jsou sice již zaplněné, dostatek možností však zbývá v tuzemských letoviscích. Volné dny mohou zábavně trávit děti i v Praze.

POŠLETE DĚTI NA TÁBOR MIMO PRAHU

Volná místa jsou k mání v řadě táborů. "Můžeme nabídnout ještě polovinu míst. Z celkové kapacity pětašedesát dětí se jich zatím přihlásilo jen asi třicet," tvrdí Lída Rampasová z Domu dětí a mládeže v Praze 2.

Dostatek míst nabízí rodičům také zdejší technické oddělení. Odpolední program na tomto táboře bude zahrnovat práci s počítačem, letecké modelování a elektroniku.

"Děvčata ale zveme také. Dopoledne mohou cvičit aerobik a zbytek dne bude patřit sportu a vycházkám do krkonošské krajiny," říká Jiří Olmer.

Po deseti místech je volno také ve dvou dětských táborech, které pořádá Dům dětí a mládeže Praha 4. "Oba tábory jsou určeny pro děti od pěti do patnácti let a jsou všeobecně zaměřené - soutěže, hry a vycházky," vysvětluje Jana Chytilová.

Pět míst je připraveno také pro zájemce o podzimní tábor v Humpolci u Kamenice. Tábor bude sportovně zaměřen, táborová hra paroduje natáčení hollywoodských filmů.

Volná místa v dětských táborech poskytují i mnohé cestovní kanceláře. Jejich cena se však pohybuje o několik set korun výše.

VOLNÝ ČAS MOHOU DĚTI AKTIVNĚ TRÁVIT I V METROPOLI

Volné dny mohou zábavně trávit děti i v Praze. Například Kulturní dům Jižního Města Klubka chystá od pondělí do pátku (s výjimkou svátku ve čtvrtek) program pro děti od šesti do dvanácti let.

Za jeden den, tj. program od 8.30 do 16 hodin, zaplatí rodiče devadesát korun. Děti tam budou malovat, hrát hry, sportovat, zpívat se zpěvákem Pavlem Půtou a pohádku jim přijde zahrát soubor Divadla Hračka.

"Naši tři lektoři si poradí i s větším počtem dětí. Nikoho nevracet nebudeme," říká Jana Hrabětová.

Zahrát si hry na počítači, elektronické šipky nebo deskové hry mohou děti v Domě dětí a mládeže na Praze 4. Vstup je zdarma, otevřeno bude od 10 do 18 hodin včetně čtvrtečního svátku.

Stejnou možnost mají i návštěvníci Střediska pro volný čas dětí a mládeže Dům UM. Od pondělka do středy bude klub otevřen od 10 do 16 hodin. Vstup je také zdarma.

VOLNÁ MÍSTA, KAM POSLAT DĚTI V DOBĚ ZASEDÁNÍ MMF:

*  Dům dětí a mládeže Praha 2, Na Smetance 1 a Královské Vinohrady 505 1) sportovně zaměřený tábor na Orlické přehradě, 23.-30. 9.,  pro  děti od 8-17 let, cena: 1400 korun. (Lída Rampasová, tel.:  22 25 38 87)  2)  technicky zaměřený tábor v Janských Lázních, 22.-29.  9., pro děti základních a  středních škol, cena pro žáky ZŠ: 800  korun, pro SŠ dražší. (Jiří Olmer - tel.:  24 92 08 05) - u obou  táborů zbývá asi 30 míst, tj. zhruba  polovina

*  78. Skupina Skalka Praha 10, sportovně zaměřený tábor  v Kamenici  u Humpolce, 24.30. 9., pro děti základních škol, cena: 1200 korun  (vedoucí Jiří Duchoslav - 0603 41 06 91) - zbývá zaplnit pět míst  z celkových  pětadvaceti

* Dům dětí a mládeže Praha 4, Šalounova 2024  1)  všeobecně zaměřený tábor v Dolní Úpě,  23.-29. 9., pro děti od 5 do 15 let, cena:  1600 korun  2) všeobecně  zaměřený tábor ve Vítkovicích, 23.-29. 9., pro děti do 5  do 15  let, cena: 1710 korun - u obou táborů zbývá ještě deset míst  3)  dále mohou  děti od pondělí do pátku vždy od 10 do 18 hodin přijít  do klubu, kde jsou pro ně  k dispozici elektronické šipky, stolní  fotbal a další hry. Vstup  zdarma.

* Kulturní dům Jižního Města Klubka, Květnového vítězství  2126, tel.: 793 00  23  kromě čtvrtka od pondělí do pátku 8.30 až 16.00 program  pod  dohledem tří lektorů: malování, zpívání s Pavlem Půtou, pohádka  Divadla  Hračka, sport, keramika. Cena na jeden den: 90 korun.  Děti si s sebou mají  přinést větší svačinu.

* Dům UM - Středisko pro volný čas dětí a mládeže, Pod strašnickou vinicí  23, tel: 74 77 20 81  od pondělí do středy mohou  děti od 10 do  16 hodin přijít do počítačové učebny, zahrát si elektronické šipky  nebo deskové hry. Vstup zdarma.

* Roman Bobruška - Centrum dětí Bobr, Cíglerova 1090  tábor zaměřený na koně a kola  v Rumburku u Šluknova, 23.30.  9., cena: 2399 korun. (Helena Zahradníková,  tel.: 0602 306 771) - zatím  nezaplněno více než padesát procent míst.

* Cestovní kancelář Evroškol, Veletržní  24  tábor všeobecného zaměření ve Světlé u  Příchovic, 23.30.9.,  cena: 1990 korun, pro děti od 5 do 14 let. (Alena Zemanová,  tel.:  20 397 261) - posledních deset volných míst.

 

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Velká jízda do pekla. Život Terezy, kterou drží v Pákistánu za pašování drog

Tereza H., kterou v Pákistánu zadrželi za pašování drog, s kamarádkou Simonou.

Jednadvacetiletou Terezu H. přivedl divoký styl života až do pákistánské vazby za pašování drog. Se svou kamarádkou...

Zeman, nebo Drahoš? Vyberte si prezidenta ve volbách nanečisto

Ve druhém kole prezidentských voleb se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Zbývá jen několik dní, než se opět otevřou volební místnosti. Redakce iDNES.cz připravila volby nanečisto, ve kterých...Poslanci vydali Babiše a Faltýnka ke stíhání kvůli Čapímu hnízdu

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Premiéra Andreje Babiše a šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka může policie stíhat kvůli podezření na podvod při...

ANALÝZA: Drahoš drží trumfy v souboji se Zemanem, Babiš si toho všiml

Jiří Drahoš postoupil do druhého kola prezidentských voleb. V nich se utká se...

Náskok 615 946 hlasů, který měl prezident Miloš Zeman v prvním kole prezidentské volby před Jiřím Drahošem, je optický...

Při požáru hotelu v centru Prahy zemřeli dva lidé, další jsou v nemocnicích

V Náplavní ulici v Praze hořel hotel.

V hotelu v pražské Náplavní ulici vypukl v sobotu po 18. hodině požár. Dva lidé zemřeli, několik dalších je zraněno....

Další z rubriky

OBRAZEM: Nejtragičtější požáry za 30 let. Na vině byly svíčky i msta

Požár na pražské Florenci, 27.10.2010

Poté, co se počet obětí sobotního požáru v pražském hotelu Eurostars David zvýšil na čtyři, se tato nešťastná událost...

Česko, obří staveniště. Ťok chce letos stavět 360 kilometrů nových silnic

Stavba dálnice D8 v Prackovicích nad Labem.

Ministr dopravy Dan Ťok slibuje, že promění Česko v obří staveniště. Během letošního roku by podle plánu úřadu měli...

Čtyři oběti požáru hotelu v Praze a eutanazie jako Paroubkův lék pro ČSSD

Hlášení o požáru v hotelu Eurostar David v pražské Náplavní ulici dostali...

Podívejte se na Zprávy iDNES.tv, mimo jiné se dozvíte, že počet obětí sobotního požáru hotelu v centru Prahy vzrostl na...

Najdete na iDNES.cz