Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Detektivové se bojí Starky, on žádá policejní ochranku

  13:55aktualizováno  15:31
Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu mohou být v ohrožení. Mluvčí ÚOOZ Blanka Kosinová připustila možnost, že jim někdo vyhrožuje kvůli případu stíhaného Jaroslava Starky. Ohrožen se podle vyjádření pro iDNES.cz ale cítí i Starka a jeho advokát Julius Kramarič.
Podle Kosinové někdo shání informace o vyšetřovatelích případu Jaroslava Starky.

Podle Kosinové někdo shání informace o vyšetřovatelích případu Jaroslava Starky. | foto: MF DNES

Online rozhovorJaroslav Starka on-line:
Jsem bezúhonný podnikatel

Kvůli hrozícímu nebezpečí ÚOOZ zvažuje, že poskytne ochranu vyšetřovatelům, kteří se zabývají případem podnikatele Jaroslava Starky. Ten je podezřelý z únosu otce podnikatele Radovana Krejčíře. Lambert Krejčíř podle policie při únosu zemřel. - více zde 

"Máme tu určité signály. Zatím ale lze jen říci, že to skutečně připomíná metody organizovaného zločinu," podotkla mluvčí Blanka Kosinová.

Upozornila ale, že zatím nemůže hovořit o konkrétních lidech v ohrožení. "Jsou tu informace, že si někdo shání osobní údaje o osobách, které se kauzou Jaroslava Starky zabývají. Pokud bychom vyhodnotili, že jim hrozí bezprostřední nebezpečí, přijmeme určitá opatření," sdělila iDNES.cz Kosinová.

Kramarič požádal o ochranku
Julius Kramarič ale iDNES.cz řekl, že Starka nikdy nikomu nevyhrožoval. "Pan Starka s nikým z policistů do dnešního dne nemluvil. Policie měla kontakt pouze se mnou a s ostatními obhájci a nikdo z nás žádnou výhrůžku nikdy neřekl," prohlásil Kramarič.

Dodal, že už požádal o policejní ochranu pro sebe i pro Starku.

Mluvčí ÚOOZ pro televizi Nova ve čtvrtek prohlásila, že policie v případě potřeby poskytne detektivům speciální ochranu. "Přijmeme taková opatření, aby jejich bezpečnost nebyla dotčena," uvedla.

"Když jsem viděl včera v televizi, jak tam paní Kosinová říká, že udělají opatření, tak mě jímala hrůza," řekl v reakci na to iDNES.cz Starka.

"Nevím, co je to mimořádné opatření na ochranu policisty, neznám to," vysvětlil Kramarič důvody, proč požádal o ochranu pro sebe a svého klienta.

Obhájce se odmítl dál vyjadřovat, oznámil ale, že připravuje tiskovou konferenci, na které je připraven na konfrontaci s policií.

"Dnes jsem písemně pozval všechny policisty, ať se toho zúčastní. Bude to otevřená konference, můžou přijít, můžou se ke všemu vyjádřit," uzavřel Kramarič.

Stanovisko ÚOOZ k vyšetřování zmizení Lamberta Krejčíře

(Redakčně zkráceno) ... Právem každého obviněného je zvolit si obhájce, který má ale práva a povinnosti dané trestním řádem a etickým kodexem Advokátní komory ČR.

V případě obhájce JUDr. Julia Kramariče však podle našeho názoru dochází k překročení těchto práv. Obhájce se snaží konkrétní pracovníky ÚOOZ, kteří na zmíněné kauze pracují, zdiskreditovat a zastrašit, což dokazuje osobními výpady vůči těmto policistům. Zaštiťuje se přitom kontakty na významné osoby.

Pan obhájce také v médiích nepřímo obvinil ÚOOZ z úniku odposlechů a jiných nezákonností.

... Dále odmítáme, že by policisté při vyšetřování tohoto případu používali jakýchkoli nezákonných postupů. Jsme vedeni pouze snahou provést důkladné a zákonné vyšetřování při objasnění všech skutečností zmizení Ing. Lamberta Krejčře.

Trváme na našem včerejším stanovisku, že metody obhajoby začínají připomínat metody organizovaného zločinu a na tyto skutečnosti jsme opakovaně upozornili Advokátní komoru ČR a Městské státní zastupitelství Praha.

Blanka Kosinová, mluvčí ÚOOZ

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Při požáru hotelu v centru Prahy zemřeli dva lidé, další jsou v nemocnicích

V Náplavní ulici v Praze hořel hotel.

V hotelu v pražské Náplavní ulici vypukl v sobotu po 18. hodině požár. Dva lidé zemřeli, několik dalších je zraněno....

VIDEO: Opilého řidiče dodávky vystřídal ještě větší opilec a boural

Opilec za volantem

Hned dva opilé řidiče ve stejném autě zastavili v neděli policisté v Červeném Újezdu na Praze-západ. Nejdřív zabavili...

V Tišnově hoří skladovací hala. Místní by neměli otevírat okna

Hasiči zasahují v Tišnově, hoří tam skladovací hala.

Třináct jednotek hasičů zasahuje v Tišnově na Brněnsku. Hoří tam skladovací hala o rozměrech padesát krát pět metrů....

Najdete na iDNES.cz