Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Počasí v Česku sledujeme on-line
22:02
Vážení čtenáři, redakce iDNES.cz končí dnešní on-line reportáž. Povodňovou situaci budeme v našem zpravodajství nadále sledovat. Děkujeme za pozornost.
21:09
Naštěstí jsem viděl jsem už jen ustupující vodu a zklidnění situace, řekl Radiožurnálu ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek, který dnes navštívil postižené regiony. Škody podle něj dosahují daleko menšího rozsahu než při dřívějších povodních v Česku.
20:42
Nejvyšší stupeň číslo tři povodňové aktivity platí už pouze v Moravskoslezském kraji a to na čtyřech místech. Jsou jimi řeka Opava v Opavě, Porubka ve Vřesině, Olše ve Věrňovicích a Odra ve Svinově.
20:08
Řeka Malše v Pořešíně se vrátila z třetího na druhý stupeň povodňové aktivity. Na druhý stupeň naopak vystoupala Lužnice v Nové Vsi. Její hladina ale stoupá spíše mírně.
19:54
Hladina Odry, do které se stékají všechny významné toky z oblasti Jesenicka a Beskyd, dosahuje 440 centimetrů. Podle mluvčí Povodí Odry Šárky Vlčkové se situace na Jesenicku ve večerních hodinách uklidnila. Zvýšené hladiny řek se prý pozvolna vracejí do normálního stavu.
19:36
Bohumín na Karvinsku se připravuje na desetiletou vodu. Povodňová vlna do města dorazí mezi 22:00 až 24:00.
19:23
V městské části Vrbice v Bohumíně je nejrizikovější potok Vrbická stružka. V nočních hodinách zde hrozí zpětné vzdutí vzhledem k vysoké hladině Odry. Hrozí lokální záplavy zahrad a sklepů. Radnice vyslala do míst hlídku městské policie, která občany právě v těchto chvílích informuje pomocí megafonu i osobně.
19:03
Jihočeské řeky dnes po celý den klesaly, výjimkou je Lužnice, která bude do soboty ještě stoupat. V kraji pozdě odpoledne už neplatil žádný třetí povodňový stupeň, tedy stav ohrožení.
18:44
"Kolem 22 hodiny očekáváme v Bohumíně až desetiletou vodu. Lokální záplavy potrápí obyvatele Pudlova, Vrbice, Šunychlu a částí Kopytov a Nová Ves. Do postižených míst jsme vyslali hasiče, strážníky s tlampači, kteří pomocí automobilů i osobně varují lidi v dotčených lokalitách před nebezpečím," říká mluvčí Bohumína Lucie Balcarová. Hladina Odry by podle ní měla ze 440 centimetrů stoupnout až na 540 centimetrů.
18:13
Řada míst Moravskoslezského kraje byla kvůli silnému dešti a stoupajícím řekám bez proudu. Energetikům se však daří dodávky postupně obnovovat. Odpoledne začala znovu fungovat elektřina například v Linhartovech na Bruntálsku. "Vpodvečer ČEZ evidoval kolem 60 poruch na nízkém napětí, nejvíce poruch, zhruba třetina, byla na Ostravsku, řekl regionální mluvčí ČEZ Jaroslav Jurča.
17:47
Voda v řece Opavě stoupá, je reálné, že zaplaví chatové oblasti v Děhylově a Martinově. Povodňové štáby proto majitelům chat nedoporučují, aby ve svých nemovitostech trávili víkend.
 • Bruntálsko (7.9.2007)

  Bruntálsko (7.9.2007) - Bruntálsko (7.9.2007) / Autor: Petr Kůdela, HZS Moravskoslezského kraje

17:38
Hasiči v Jihomoravském kraji od čtvrtečního večera do dnešního odpoledne vyjížděli k celkem 12 zásahům. "Především odstraňovali vyvrácené stromy a ulomené větve ohrožující motoristy i chodce, na některých místech však také odčerpávali zatopené sklepy," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Haid.
17:30
Voda v Petrovicích u Karviné zatopila sklepy dvou desítek domů. Zdejší řeka Petrůvka dosáhla úrovně dvacetileté vody, obec přitom nemá ochranu ani na čtvrtinovou povodeň.
17:13
Na Opavsku během pátku vyjížděli hasiči v souvislosti s počasím k více než šesti desítkám událostí. "Před hrozbou povodní zachránili pět osob a dalších 38 evakuovali," řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Během celého dne stavěli velkou protipovodňovou hráz ve Velkých Hošticích. Délku má půl kilometru a tvoří ji 1500 pytlů s pískem. Další ochranná hráz vyrostla ve Štítině - je složená z pěti stovek pytlů s pískem, dlouhá je 60 metrů a jeden metr vysoká.
17:08
V Karviné panuje relativní klid. Olše už je na prvním stupni a spíše klesá. Lidé nejsou v ohrožení. "Zatím nebyl svolán krizový štáb, situace v Karviné je pod kontrolou a na rozdíl například od Petrovic a stále stoupající Petrůvky jsme klidnější," řekla mluvčí města Šárka Swiderová. Podle ní nemá obec hlášeny žádné větší škody na majetku ani velké zásahy hasičů.
17:02
"Situace na Vsetínské Bečvě se již dá označit za normalizovanou. Hladina vody v řece a jejich přítocích od dopoledních hodin postupně klesá a kolem poledne nikde na Vsetínsku nepřesahovala první povodňový stupeň," řekla Eva Stejskalová z povodňového štábu na Vsetínsku.
17:02
Na Chrudimsku vodní toky klesají. První stupeň bdělosti pominul v Hamrech na Chrudimce a v přehradě Pařížov na Doubravě. První stupeň zatím trvá v Přemilově na Chrudimce, hladina však již nestoupá.
16:50
Kvůli deštivému počasí dnes večer na Havířovských hornických slavnostech nezahrají skupiny Priessnitz, Tatabojs ani Monkey Bussines. Zahajovací vystoupení tanečního a žákovského orchestru se pořadatelům podařilo přesunout pod střechu společenského sálu Reneta. Sobotní program a nedělní vystoupení skupin Peha a Kabát v areálu Městské sportovní haly pořadatelé nezruší, pokud přestane pršet.
16:41
 • Obec Dívčí Hrad na Bruntálsku

  Obec Dívčí Hrad na Bruntálsku - V obci Dívčí Hrad na Bruntálsku zničila vinou silných dešťů v noci na 7. září rozvodněná řeka Osoblaha silnici. / Autor: ČTK

16:43
Nenápadný horský Červený potok na Jesenicku během jediného dne prokázal svou sílu natolik mohutně, že po sobě zanechal škodu v malé obce zhruba za čtyři miliony korun.
16:33
 • Jez vodní elektrárny v Mikulovicích na Jesenicku.

  Jez vodní elektrárny v Mikulovicích na Jesenicku. - Jez malé vodní elektrárny v Mikulovicích na Jesenicku. / Autor: Luděk Peřina MF DNES

16:34
Těrlická přehrada na Karvinsku díky suchu může stále přijímat vodu z Olše a přítoků, oznámila Šárka Swiderová tisková mluvčí města Karviné.
16:25
V Moravskoslezském kraji je nyní bez proudu okolo stovky odběratelů, elektřina nefunguje například v celé vesnici Linhartovy na Bruntálsku, kde řeka stáhla do koryta sloup nízkého napětí, řekl ČTK regionální mluvčí ČEZ Jaroslav Jurča.
16:19
Elektrárenská společnost ČEZ kvůli silnému dešti, větru a stoupajícím hladinám řek v Moravskoslezském kraji eviduje desítky poruch na nízkém napětí a vypnula dodávky proudu na řadě míst
16:14
 • Povodňová hráz v Ostravě

  Povodňová hráz v Ostravě - Hladina Odry v Ostravě již podle velitele zásahu nestoupá. Počet použitých pytlů s pískem, které vyrábějí dvě skupiny hasičů z Ostravy a vojáků z Hlučína stoupl ze 4000 na 5200 kusů. / Autor: HZS Moravskoslezského kraje / Petr Kůdela

16:15
Hladina Odry v Ostravě již podle velitele zásahu nestoupá. Počet použitých pytlů s pískem, které vyrábějí dvě skupiny hasičů z Ostravy a vojáků z Hlučína stoupl ze 4000 na 5200 kusů.
16:09
Lidé zatím nahlásili největším tuzemským pojišťovnám stovky menších škod v řádu několika milionů korun.
16:07
 • Povodeň v Krnově

  Povodeň v Krnově - Lidé si prohlížejí zatopenou průmyslovou zónu Červený Dvůr u Krnova, navíc ohroženou protržením hráze blízkého Petrova rybníka, jehož hladina vinou silných dešťů stoupá. Pracovníci Povodí Odry hráz chtěli zpevnit a zvýšit. Kvůli silnému proudu se jim to ale nepodařilo. (7. 7. 2007) / Autor: ČTK

Diskuse

Pavel 65: jetu někdo? (10:16)

PunX 69: hmm tady nikdo neni (14:35)

PunX 69: v opave? (12:54)

PunX 69: jak to u vas vypada? (12:54)

PunX 69: tak co? (12:53)

PunX 69: ahOi (12:53)

Hucinak: Neboj se o nás, my už přežili "potop":-)))) (8:07)

Lu-kyn: Ať to ty prajzáky zaplaví!!!:-) (23:17)

dellf: V Opavě prší celkem dost. :-(( (23:08)

AntiAnti: tak a zase prsi (22:48)

brezzinka: 19.54. a ty nevýznamné odtékají do lesa :) (21:01)

zapvit: koukam ze tu nikdo neni (20:41)

zapvit: Jak to vypadá v Přerově Lipníku hranicích a kolem víte někdo? (20:37)

eLKa: Ostrava, Krásné pole, Porubka: http://www.flickr.com/photos/elka_cz/tags/povoden/ (20:05)

Homer007: obávám se že bys prd viděl, viditelnost kakaa (19:40)

fanrop: tak jsem koukl, a málem si vykroutil hlavu (19:06)

multimotyl: Spoustu fotek z Opavy jsem dal sem: http://my.opera.com/Multimotyl/albums/ (18:56)

djrhedy: maroua: I ironie se musí umět, obzvlášť když se píše ... (18:46)

snoopy04: drakozz: :-))) bude legrace (18:39)

drakozz: snoopy04: kola bych se nebál, já myslel auto (18:35)

snoopy04: drakozz: tak to abych kolo přestavěl na ponorku:-( (18:34)

drakozz: snoopy04: tipl bych že ne e (18:33)

snoopy04: Cesta Kravaře - Štítina je průjezdná? (18:27)

maroua: djrhedy: ironie, pouze ironie, nechapes, neres (18:27)

Winty: Střední Morava stoupá:( (18:23)

djrhedy: maroua: Odbroník promluvil ... (18:22)

B_A_N_I_K__OSTRAVA: jsem v práci v Hrabové, kouukám na Beskydy ... a Beskydy nikde, tma jako v prdeli (18:12)

drakozz: mates: tady taky svítilo slunce (18:08)

drakozz: Kajlovec se pomalu klidní (18:07)

maroua: Na radar, prd.....ty srazky se kdykoliv muzou stocit kam chteji......proto casto ani pocasi nevychazi:) (18:06)