Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Déšť zaplavil obce i středočeské nádraží, hasiči evakuovali dětský tábor

  21:17aktualizováno  23:24
Déšť, který odpoledne přišel na řadu míst republiky, zaměstnal hasiče v několika krajích. Vyjeli pomáhat do sedmi obcí na Děčínsku, evakuovali i dětský tábor v Srbské Kamenici. Ve středočeských Lochovicích voda zaplavila nádraží.

Hasičské jednotky mezi 19. a 21. hodinou zasahovaly na Děčínsku v obcích Chřibská, Hřensko, Česká Kamenice, Jánská, Filipov, Kunratice a Srbská Kamenice. V poslední jmenované obci se řeka Kamenice krátce dostala až na třetí povodňový stupeň, voda ale rychle klesá.

Podle starosty Hřenska se záplavová vlna na obec teprve valí, očekává, že v noci zaplatí silnici, uvedla Česká televize.

"Voda z přívalového deště zaplavovala ulice i přízemí domů. Jednotky čerpají vodu ze zaplavených míst a provádějí další záchranné práce," informoval tiskový mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan. Kvůli dešti a obavě ze zaplavení hasiči také evakuovali dětský tábor v Srbské Kamenici. Děti přenocují v místní restauraci, zítra se vrátí domů do Hradce Králové.

"V měrném profilu v Srbské Kamenici došlo k výraznému překročení stoletého průtoku. Povodeň trvala velmi krátce, v současnosti zaznamenáváme pouze zvýšené průtoky, které dál klesají," uvedl po 23. hodině Jan Svejkovský z Povodí Ohře."U obce Jánská s sebou voda vzala i část silnice a podemlela křižovatku u mostu. Doprava je v těchto místě zcela přerušena," popsal situaci z místa mluvčí hasičů Marvan.

VAROVÁNÍ METEOROLOGŮ

Meteorologové z ČHMÚ vydali výstrahu před horky i přívalovými dešti

U obce Všemily na severu Čech se rozlila kromě řeky Kamenice i Chřibská Kamenice. "Naplaveniny ucpaly průtok pod mostem a řeka se rozlila po obci. Lidé čekají na ulicích a doufají, že voda brzy opadne," informoval z místa zpravodaj iDNES.cz. Proud vody odnesl i auto, po několika metrech ho převrátil na bok.

Kvůli rozvodněné Jetřichovické Bělé v nedaleké obci Jetřichovice hasiči pomáhali lidem z kempu. Pomocí lan se je snažili dostat na druhou stranu řeky.

Zaplavené nádraží, popadané stromy

Problémy hlásí také ze Středočeského kraje. Hasiči odstraňují následky prudkého deště v Lochovicích, kde se rozvodnila Litavka. V obci je zaplavené nádraží. Úseky Protivín-Zdice a Lochovice-Zadní Třebaň jsou bez vlakového spojení, jezdit by se mělo začít do půlnoci.

Po celém kraji popadaly desítky stromů.

Voda způsobila problémy i v jihočeské Frýdavě. "Jednomu obyvateli Frýdavy teče přes pozemek říčka, a když zaprší, tak se rozvodní. Přijela jednotka hasičů a pročistila propusť, aby voda mohla protékat. Teď už nemáme v terénu žádné jednotky," řekl iDNES.cz operační důstojník jihočeských hasičů.

Předpověď počasí Aktuální předpověď počasí:
pocasi.idnes.cz
Předpověď počasí

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Obviněný pražský imám, zítřejší demise a bezmocný autobus v Brně

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, proč byl obviněn bývalý pražský imám, co říká opozice o druhém pokusu na...

Okamurův bratr chce v Praze 8 do Senátu, má už podporu místních lidovců

Hayato Okamura je aktivním členem katolické komunity v pražských Holešovicích.

Lidovci z Prahy 8 chtějí, aby za ně kandidoval do Senátu Hayato Okamura. Pokládají ho za výraznou a silnou osobnost, a...

Zeman nepřekvapil, potvrzuje se jeho pakt s Babišem, říká TOP 09 i ODS

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, místopředsedkyně Markéta Pekarová Adamová a...

Prohlášení prezidenta Miloše Zemana, že i když neuspěje při volbě prezidenta, jmenuje premiérem znovu Andreje Babiše,...

Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem
Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem

Opravdu skvělá rychlovka, pokud se snažíte držet linii.

Najdete na iDNES.cz