Demonstranti nechali vejce doma, mítinky sledovaly desítky policistů

  10:54aktualizováno  16:38
Předvolební mítinky ČSSD se tentokrát obešly bez vajec. Do Dvora Králové dokonce dorazilo víc policistů než demonstrantů. Jiří Paroubek se objevil pouze na akci v Hradci Králové. V Kolíně, kde začala "vajíčková válka", ji dopoledne její iniciátoři symbolicky ukončili.

Nejvíce příznivců, demonstrantů i policistů přišlo na mítink do Hradce Králové. "Je tu tak tisíc lidí," hlásil z místa reportér MF DNES.

Předseda ČSSD svůj projev přednesl za občasného pískání a skandování asi stovky demonstrantů. "Vejce přinesl pouze jeden člověk a položil je na zem. Někteří demonstranti tu rozdávali čokoládová vajíčka," popsal reportér.

Na předvolební mítink ČSSD ve Dvoře Králové přišlo i několik demonstrantů. Disktovali i s místopředsedou ČSSD Zdeňkem Škromachem. (29.5.2009)Předvolební mítink ČSSD ve Dvoře Králové. Místopředseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka diskutuje s jedním z příchozích. (29.5.2009)

K žádným incidentům v Hradci nedošlo. Jen ze začátku bylo občas z davu slyšet, jak se dohadují starší příznivci ČSSD s mladšími odpůrci Jiřího Paroubka.

Na místo dorazila také policie, která se částečně vmísila do davu a mítink monitorovala, někteří policisté měli kamery a fotoaparáty.

Reportér MF DNES také popsal, že ČSSD částečně změnila taktiku. "Začali chodit mezi demonstranty a mluvit s nimi," uvedl reportér. Mezi demonstranty vyrazili například místopředsedové ČSSD Zdeněk Škromach a Bohuslav Sobotka.

Dvůr Králové: víc policistů než demonstrantů

Podobně poklidně to vypadalo i ve Dvoře Králové. "Do Dvora Králové přišlo několik desítek příznivců ČSSD, asi patnáct demonstrantů a kolem dvaceti policistů, a to státních, městských i kriminalistů v civilu," informoval reportér MF DNES.

Mítink ale proběhl v poklidu, policisté nemuseli zasahovat ani jednou. "Neviděl jsem ani jedno vejce," dodal reportér s tím, že demonstranti pouze pískali a měli transparenty.

Na předvolební mítink ČSSD ve Dvoře Králové přišly i dvě desítky policistů. (29.5.2009)Na předvolební mítink ČSSD ve Dvoře Králové přišlo více policistů než demonstrantů. (29.5.2009)

Bez incidentů se obešla i dopolední zastávka oranžového týmu v Rychnově nad Kněžnou. Stejně jako ve Dvoře Králové i v Rychnově museli lidé oželet nepřítomnost předsedy Jiřího Paroubka.

Paroubek vynechal i čtvrteční mítinky v Libereckém kraji, místo něho schytal vaječný atak od studentů místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach. - čtěte Škromach přišel na mítink s pánví, ale vejce skončilo na něm

"Složte vejce" vyzývají aktéři prvního hodu

K tomu, aby lidé přestali házet na mítincích vejce, vyzývají od čtvrtka aktéři prvního hodu. "Přineste v pátek vejce k úřadům, a symbolicky tak složte zbraně," - to se objevilo na Facebooku, centru "vaječného" odporu proti Jiřímu Paroubkovi a ČSSD, kam se od prvního kolínského hodu přihlásilo přes 50 tisíc členů.

"Touto mírumilovnou akcí chceme, aby se lidé symbolicky vzdali házení," řekl včera iDNES.cz zakladatel skupiny Matěj Forst. Zároveň tuto iniciativu na Facebooku ukončil, protože přerostla v nepřiměřenou agresi. - čtěte Složili jsme zbraně a vy jděte k urnám, zní po vaječné řeži z Facebooku

Vrhači vyhlásili příměří, v Rychnově vejce nelétalaSkládáme vejce a jdeme volit

Matěj Forst a Lukáš Botka, který před pár dny hodil první vejce, přišli po deváté hodině ke kolínské radnici, aby tam "vajíčkiádu" symbolicky ukončili.

U bočního vchodu položili krabici se třemi vejci a nápisem "Skládáme vejce a jdeme volit". Stalo se tak jen několik metrů od místa, kde 15. května letělo z rukou Lukáše Botky na Paroubka první vejce.

"Přišel se na ně podívat kolínský starosta, který jejich dnešní akci podpořil," informovala reportérka iDNES.tv.

Starosta Jiří Buřič (ODS) ale do krabice vajíčko nepřidal. "Neházím vajíčka, mám zase jiný způsob recese či vtipu, já bych si spíš povšiml vážnosti a podtextu, který tam je," řekl starosta. Snahu organizátorů ukončit vrhání vajíček ale chápe. Když prý má někdo i vtipný nápad, který je pak zneužit a může vést k nepříjemným situacím, je lepší ho ukončit.

S Forstem a Botkou přišlo k radnici ještě několik jejich přátel. "Po tom, co položili krabici k radnici, přišel starší pán a položil ke krabici vejce," dodala reportérka.

Jedno vajíčko s nápisem "Jdu volit" do krabice přidala i padesátiletá Alena z Kolína. "Aby bylo vidět, že i jiná generace nesouhlasí s postojem pana Paroubka, vždyť je to šílené, co se děje v naší politice," řekla ČTK.

"Odpoledne to zas po sobě uklidíme," uvedl Botka.

Autoři: ,Hlavní zprávy

Nejčtenější

Průšvih Bulovka. Elitní ortoped objednával implantáty za miliony u syna

Ortoped Pavel Dungl

Kontroloři, které ministr Adam Vojtěch poslal do Nemocnice Na Bulovce, objevili, že špitál bez soutěže objednal léky za...

Tenhle objev se vymyká všemu, říká o úspěchu českých egyptologů jejich šéf

Ředitel Českého egyptologického ústavu Miroslav Bárta.

Čeští egyptologové opět potvrdili, jak jsou mimořádně úspěšní na své koncesi v Abúsíru nedaleko Káhiry. Oznámili další...Zeman opět v živém vysílání mluvil vulgárně. O ekonomických „zm*dech“

Prezident Miloš Zeman vystoupil 5. října 2018 v Jízdárně Pražského hradu na...

Prezident Miloš Zeman v živém vysílání veřejnoprávního Českého rozhlasu opět mluvil vulgárně. Nejprve se ujistil, že...

Kvůli Zemanovým vulgaritám jsem chtěl vysílání ukončit, řekl moderátor ČRo

Prezident Miloš Zeman vystoupil 5. října 2018 v Jízdárně Pražského hradu na...

Prezident Miloš Zeman v pondělním živém vysílání Českého rozhlasu označil solární barony za ekonomické zm*dy. A opět...

Český voják zemřel při útoku v afghánském Herátu, dva byli zraněni

Základna Bagrám v Afghánistánu

Při pondělním útoku na vozidlo na základně Šindánd v afghánské provincii Herát byl zabit jeden z českých vojáků. Další...Další z rubriky

Češi posílají vojákům do Afghánistánu desítky vzkazů, slova se k nim dostanou

Ilustrační snímek

Rodiny, jednotlivci, děti i dospělí. Desítky lidí na sociálních sítích píšou dopisy českým vojákům, kteří momentálně...

ODS získala Valentu a Faktora. Netrvá už na Kuberovi do čela Senátu

Hazardní magnát a senátor Ivo Valenta bude plnit funkci řadového zastupitele.

Nové dvě akvizice do senátního klubu získala ODS. Přidali se k ní senátor Ivo Valenta, majitel hazardního kolosu Synot,...

Zeman podpoří vládu při rozpočtu, komunisté taky, ale mají podmínky

Prezident Miloš Zeman dorazil na středeční jednání vlády Andreje Babiše, která...

Prezident Miloš Zeman přijde do Sněmovny podpořit vládu při jednání o státním rozpočtu na příští rok. Opoziční TOP...Najdete na iDNES.cz