Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


18:01
Vážení čtenáři, on-line reportáž z vyhlášení z protivládních protestů končí. Ohlasy a další vývoj budeme sledovat v našem zpravodajství. Děkujeme vám za pozornost.
17:57
Před Českou televizí už zůstal jen hlouček lidí kolem taxikáře Zdeňka Ponerta. Demonstrace v podstatě skončila.
17:45
Na Kavčích horách je už jen asi padesát demonstrantů. Mluví k nim už pouze Zdeněk Ponert.
 • Demonstranti po příchodu k budově zpravodajství České televize.

  Demonstranti po příchodu k budově zpravodajství České televize. / Autor: ČTK

17:18
Před budovou České televize se střídají řečníci. Všichni spílají "mediální mafii." Na místě zůstalo asi sto demonstrantů.
17:05
Podle odhadu policie dorazilo k České televizi 300 až 500 lidí. Nyní jich tam zůstavá asi na dvě stě. Budovu zpravodajství, zejména vstup policisté hlídají.
16:48
Pražská záchranná služba ošetřila na Václavském náměstí během demonstrace 17 lidí. "Většinou se jednalo o nevolnosti, vysoký tlak ale i o úraz hlavy způsobený předchozí nevolností," řekla iDNES.cz mluvčí záchranky Jiřina Ernestová.
 • Václavské náměstí v Praze se téměř zaplnilo demonstrujícími odboráři. (21.

  Václavské náměstí v Praze se téměř zaplnilo demonstrujícími odboráři. (21. dubna 2012, Praha) / Autor: Petr TopičMAFRA

16:35
"Na Václaváku se dnes vedly populistické řeči," řekl Ponert. Chce návrat Československa a zrušení politických stran. Část lidí odchází.
16:23
Demonstranti stojí před budovou zpravodajství České televize. Lidé pískají a troubí. Není zřejmé, co se bude dít dál.
16:19
Demonstranti u Úřadu vlády se začínají rozcházet. Sešlo se jich zhruba dvacet. Vše proběhlo klidně.
16:16
Z dodávky, ve které jede Zdeněk Ponert zní chorál Kdož sú boží bojovníci. Průvod na Kavčí hory doprovodila policie, ve vzduchu je i vrtulník.
16:00
Několik set lidí demonstruje před budovou České televize. Tvrdí, že neobjektivně informovala o protestu na Václavském náměstí, zejména že podhodnotila počet účastníků.
 • Policie odvádí řidiče Romana Smetanu, kterého zadržela během demonstrace Stop

  Policie odvádí řidiče Romana Smetanu, kterého zadržela během demonstrace Stop vládě na Václavském náměstí v Praze. (21. dubna 2012) / Autor: Vladimír Zedník, MF DNES

15:54
Mimo několika desítek demonstrantů je poblíž Úřadu vlády na Klárově i informační stánek Holešovské výzvy. Ta ale nebyla mezi iniciátory dnešního protestu.
15:42
K Úřadu vlády dorazilo jen několik demonstrantů. Dva lidé přinesli transparent s nápisem: "Vláda a parlament chce své občany ožebračit, to nedovolíme, nejsme ovčané". Tři další vyjadřují svůj názor textem: "Zpoliztizované odbory + vláda soc. dem. a bolševiků = anarchie lůzy. Přišla i skupinka romských aktivistů. Nejvíc lidí, asi 20 až 30, pozoruje dění před úřadem z protějšího rohu.
15:34
"Protest odborů byl politický," řekl Kalousek. Vláda bude pokračovat, když přetrvá parlamentní většina, škrty snižují příjmy, ale jsou nutné, míní
15:25
Policie zadržela na demonstraci Romana Smetanu. Celostátně hledaný muž se sám přihlásil hlídce na rohu Vodičkovy ulice. Smetana se provinil tím, že v Olomouci pomaloval plakáty politických stran a poté odmítl vykonat obecně prospěšné práce. více zde
15:07
Úřad vlády je za policejními zátarasy, budovu hlídá asi 20 policistů. Doprava normálně funguje.
 • Figurína prezidenta Václava Klause v pojízdné vězeňské kleci, kterou odboráři

  Figurína prezidenta Václava Klause v pojízdné vězeňské kleci, kterou odboráři během demonstrace Stop vládě na Václavském náměstí v Praze "krmili" propiskami. (21. dubna 2012) / Autor: Petr TopičMAFRA

Diskuse


jurajkoala: už je tomu konec??? (17:37)

: Národ nebo levice? (16:31)

: Škoda, že nepřišel Kalousek. Národ by mu ukázal, jak ho miluje. (15:37)

: Custe (15:36)