Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Delano Light triumfoval

  10:35aktualizováno  10:35
Velká Chuchle - Počtrnácté se pětiletý hnědák Delano Light ze stáje Fortuna postavil letos na start. V předchozích vystoupeních nikdy nechyběl mezi pěticí nejlepších, ale výhry se dočkal až v sobotu, kdy suverénním způsobem vyhrál další díl Zlatého okruhu, Podzimní cenu sázkové kanceláře Fortuna na 1675 metrů. Delano Lightovi pomohla spolupráce s Sternkönigem, naopak favorizovaný Limon udělal několik metrů po startu cvalovou chybu, a to poznamenalo další průběh dostihu. V závěrečných metrech už si běžel Delano Light neohrožován pro vítězství, naopak Limon neodolal útoku Loscana.

I třetím místem si Limon upevnil vedoucí pozici v Zlatém okruhu, neboť jeho největší konkurent Gaston doklusal pátý.

"V koních nemůžete nic plánovat, ale tentokrát měl Delano Light výhodu ve startovním čísle a také průběh měl podle představ. Naopak Limonovi dostih nevyšel. Delano Light je v současné době ve formě a jsme rádi, že se prosadil mezi elitou," tvrdil spokojený majitel Jiří Balcar.

V rámcových zkouškách zaujalo třetí vítězství v řadě Face of Lightninga. Dohru u disciplinární komise měla Cena dobře utajované turistické atrakce na 1675 metrů. Ve které proklusal jako první cílem Gáj Skal, ale následně byl diskvalifikován pro neoprávněný start. Šestiletý Gáj Skal se na dráze neobjevil více než rok, a tak mu řády ukládají absolvovat kvalifikační dostih, ale na ten trenér a jezdec Jaroslav Dobrovolný zapomněl.

Výsledky: I. Žetén (am. Bouma), La Scala Sund, Enterprise, II. Amok Skal (am. Balcarová ml.), Sapinero, Elegance Osteo, III. Fast Hammering (Volf), Savalo, Print of Lobell, IV. Clash Cal (Klaubenschalk), Racer, Rock Skal, V. Urendo (am. Bouma), Excela, Pocr, VI. Senore Skal (am. Balcar), Fast Hammering, Savalo, VII. Pearl Monica (Jindřich Lajner), Sonnie Skal, Vera Venus, VIII. Delano Light (Jindřich Lajner), Loscan, Limon, IX. Face of Lightning (Voříšek), Maverick The First, Sakur Skal, X. Finta Skal (Demele), Giny, Formanka, XI. American Bravo (Klaubenschalk), Granit, Tangero, XII. Livio Skal (am. Balcar), Song Skal, Okido Skal, XIII. Mérit D´Art Osteo (Volf), S. O. Hammering, Faraon Skal.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Na zdravotnické škole v Brně vládne strach, potvrdila také inspekce

Atmosféru na Střední zdravotnické škole v brněnské Jaselské ulici kritizuje...

Klima nedůvěry a strachu. Tak označuje atmosféru na Střední zdravotnické škole v brněnské Jaselské ulici část ze šesti...

Obviněný pražský imám, zítřejší demise a bezmocný autobus v Brně

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, proč byl obviněn bývalý pražský imám, co říká opozice o druhém pokusu na...

Babiš nese na Hrad demisi, druhý pokus má jistý. Čeká se na sjezd ČSSD

Prezident Miloš Zeman a předseda hnutí ANO Andrej Babiš na tiskové konferenci...

Po 43 dnech v úřadu podává zimní menšinová vláda Andreje Babiše demisi. Šéf ANO ji dopoledne přinese na Hrad prezidentu...

Najdete na iDNES.cz