Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

iDNES.cz přinese přímý přenos debaty prezidentských kandidátů

  15:00aktualizováno  6. listopadu 12:44
Server iDNES.cz odvysílá ve čtvrtek 8. listopadu od 18 hodin přímý přenos společné debaty prezidentských kandidátů. Šest hlavních uchazečů o post hlavy státu bude diskutovat o evropské vizi.

Cílem debaty je přiblížit především zástupcům odborné veřejnosti a studentům názory kandidátů na směřování České republiky v Evropské unii. (ilustrační snímek) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Pozvání přijali (v abecedním pořadí) Jiří Dienstbier, Jan Fischer, Zuzana Roithová, Karel Schwarzenberg, Přemysl Sobotka a Miloš Zeman.

Debatu může přímo v sále Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy sledovat 180 diváků. Moderátory budou Jakub Janda z think tanku Evropské hodnoty a Hana De Goeij, novinářka a externi spolupracovnice think tanku.

Otázky prezidentským kandidátům pokládali i čtenáři

Nejzajímavější dotazy budou zodpovězeny během přímého přenosu

"Kandidáti byli vybráni tak, aby reprezentovali relevantní názorové přístupy k evropské integraci v české společnosti, cílem debaty je přiblížit především zástupcům odborné veřejnosti a studentům názory kandidátů na směřování České republiky v Evropské unii," popsal Jakub Janda, projektový koordinátor Evropských hodnot.

Debata kandidátů na prezidenta

Debatu prezidentských kandidátů o evropské vizi pořádá think tank Evropské hodnoty společně s partnery:
* Institut ekonomických studií FSV UK
* Český rozhlas 6
* EurActiv.cz
* iDNES.cz.

Debatu pak úderem 18. hodiny zahájí ředitel Evropských hodnot Radko Hokovský. Diskuse bude mít předem danou a pevnou strukturu, jejíž dodržování bude hlídat zřetelně viditelná časomíra a přísné oko moderátorů, stejně jako diváci, kteří akci budou sledovat v přímém přenosu iDNES.cz.

Nejdříve každý kandidát bude moci pronést krátkou úvodní řeč, následovat bude debata s moderátory. Každý kandidát dostane jednu otázku a bude mít dvě minuty na odpověď. Poté dostanou kandidáti možnost položit  jednu otázku jinému kandidátovi dle svého výběru. Závěrečná půlhodina bude vyhrazena dotazům z publika.

Při odchodu ze sálu budou pro publikum připraveny hlasovací lístky, kde bude moci diváci vyjádřit svůj názor na výkon jednotlivých kandidátů. Stejné hlasování bude probíhat on-line i na iDNES.cz.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Pražský imám představoval méně přívětivou tvář islámu, říká arabista

Muslimský duchovní vůdce Sámer Shehadeh v sídle Islámské nadace v Praze v roce...

Policie obvinila bývalého pražského imáma Sámera Shehadeha z podpory terorismu. Spolu s ním i jeho bratra Omara, který...

Zeman nepřekvapil, potvrzuje se jeho pakt s Babišem, říká TOP 09 i ODS

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, místopředsedkyně Markéta Pekarová Adamová a...

Prohlášení prezidenta Miloše Zemana, že i když neuspěje při volbě prezidenta, jmenuje premiérem znovu Andreje Babiše,...

Studenti z Třebíče smontují auto pro silničáře, výrobci tomu nevěřili

Limitovaná edice nákladního vozu Tatra Phoenix Präsident připomíná 120 let od...

Studenti třebíčské průmyslové školy budou vlastními silami stavět nákladní auto. Za 1,65 milionu korun ho pro ně koupí...

Najdete na iDNES.cz