Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dcera u soudu líčila, jak našla mrtvou matku a odřízla otce z oprátky

  12:51aktualizováno  12:51
Krajský soud v Ostravě začal projednávat rodinnou tragédii z Mankovic na Novojičínsku. Šestačtyřicetiletý muž podle obžaloby loni v květnu zavraždil svou o rok mladší manželku. Po činu se pokusil o sebevraždu. Život mu zachránila dcera, která oprátku odřízla.
Soud v Ostravě se zabývá rodinnou tragédií, muž neunesl ztrátu zaměstnání a manželčinu nevěru. Ilustrační snímek.

Soud v Ostravě se zabývá rodinnou tragédií, muž neunesl ztrátu zaměstnání a manželčinu nevěru. Ilustrační snímek. | foto: MAFRA

Sváry mezi manžely trvaly asi tři roky. Týkaly se mimo jiné finanční nouze po manželově ztrátě zaměstnání. Neshody se vystupňovaly, když muž zjistil, že je mu žena nevěrná. Podle obžaloby se rozhodl, že svou manželku zabije.

Večer 30. května zablokoval autem vrata do dvora, oproti běžným zvyklostem zamkl branku. Časně ráno, když se žena chystala do práce, ji v koupelně nečekaně dvakrát bodl nožem do zad, takže na místě zemřela.

Souzený si na vraždu nepamatuje

Obžaloba uvádí, že se pak v zahradní kůlně pověsil na připravené oprátce, když předtím věci uvnitř polil benzinem a zapálil.

Obžalovaný vypověděl, že si na kritické události nepamatuje. Tvrdí, že poslední, na co si vzpomíná, je odpolední sekání trávy, další jeho vzpomínky jsou pak až z nemocnice, kam byl po pokusu o sebevraždu převezen.

Až na poslední dva roky podle něj bylo manželství spokojené. Když mu byla žena asi před deseti lety nevěrná, vyřešili to spolu a domluvili se, že spolu zůstanou kvůli dětem. Loni se ovšem podezření z nevěry objevilo znovu. "Styděl jsem se za to, ale nikomu jsem se nesvěřoval," řekl obžalovaný. Do té doby podle něj jeho žena byla vynikající matka a skvělá manželka.

Dcera slyšela křik, pak našla mrtvou matku

Jejich dospělá dcera dnes u soudu popisovala události kritické noci, během které nemohla spát. Otec chodil za matkou nahoru do ložnice a svítil si baterkou. Později se rodiče dole hádali. Okolo 4:30 hodin šla dívka na záchod a do koupelny. "Mamka už byla v koupelně u zrcadla a malovala se. Šla jsem si zpátky lehnout. Tak do pěti minut jsem slyšela její hlasitý výkřik," popisovala dcera.

Šla se podívat dolů, cestou viděla otce běžet do kotelny a na zahradu. Když vešla do koupelny, našla matku ležet v krvi a vedle ní nůž, žena už byla mrtvá. Dívka se bála a běžela k sousedům pro pomoc. Když se společně vrátili k domu, viděli, že z kůlny jde kouř. Sousedi uvnitř našli muže visícího na oprátce. Volali na jeho dceru, která mezitím šla do koupelny k mrtvé matce. Nožem, jímž byla žena zavražděna, dívka svého otce odřízla.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEO: Muž na ulici v Přerově osahával ženu, hledá jej policie

Policie pátrá po muži, který v Přerově vystoupil na nádraží z vlaku společně s...

Přerovští policisté už třetím týdnem pátrají po muži, který v jedné z tamních ulic dotíral na procházející ženu a...

V Anglii jsme nikoho netýrali ani nezamykali, hájí se šéf úklidové firmy

Obžalovaní Roman Feko a Ladislav Fedák u Krajského soudu v Hradci Králové.

Z Velké Británie až před Krajský soud v Hradci Králové putovala dvojice Roman Fedák a Ladislav Feko, které obžaloba...

Z náklaďáku v Prostějově spadly ocelové tyče, zasypaly místo u přechodu

Na prostějovské křižovatce se z nákladního auta vysypaly převážené ocelové...

Z nákladního vozu, který projížděl Prostějovem, spadly v pondělí ráno ocelové tyče, které se sesunuly hned vedle...

Najdete na iDNES.cz