Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Další případ zmrtvýchvstání. Polská stařenka ožila v rakvi

  12:01aktualizováno  12:01
Od začátku roku má Polsko už druhý neuvěřitelný příběh "zmrtvýchvstání". Tentokrát zažili šok v Czluchowě příbuzní ženy, kterou prohlásila za mrtvou lékařka z rychlé záchranné služby. Osmdesátiletá stařenka ale po jejím odjezdu ožila. Podobný případ se na konci ledna odehrál u Katovic.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Když lékařka prohlásila stařenku za mrtvou, vše vypadalo na běžné úmrtí. Drama nastalo, když rodina oblékala ženu do rakve: v tu chvíli se jejich příbuzná náhle probrala. Záchrannou službu zavolala rodina podruhé. Stejná lékařka odvezla ženu do nemocnice v Czluchowě, kde stařenka v neděli zemřela. Tentokrát už doopravdy.

Pokud se ukáže, že by za smrtí důchodkyně mohlo být pochybení, bude se anestezioložka podle státní prokuratury zodpovídat před soudem.

Nedávný případ v Katovicích byl také dramatický. Než se nad Józefem Guzym naposledy zavřelo víko rakve, požádala jeho rodina, zda si může ponechat cennosti, se kterými měl být pohřben. Když se však hrobník k 76letému důchodci sehnul, nahmatal puls. Po bližším prozkoumání se zjistilo, že Guzy stále dýchá.

Po týdnech léčby se muž vrátil domů a hrobníkovi, který mu zachránil život, poděkoval. "Dal jsem mu hrnec medu. Byla to první věc, kterou jsem udělal, když jsem se dostal z nemocnice," řekl Guzy.

Lékaři v Katovicích záležitost popsali jako případ takzvaného odloženého oživení (suspended animation). Údajně se s ním setkali poprvé.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Na Madagaskaru objevili zabijáckého pavouka, vypadá jako pelikán

Eriauchenius andriamanelo - jeden z druhů pavouků, kteří vědci objevili na...

Američtí arachnologové objevili ve volné přírodě na Madagaskaru osmnáct nových druhů pavouků. Vymykají se způsobem...

Při zásahu armády zemřel „Venezuelský Rambo“, smrt vysílal na internetu

Policista Oscar Pérez se účastnil smuteční akce za oběti protestů ve Venezuele...

Bývalý venezuelský policista Óscar Pérez, přezdívaný "Venezuelský Rambo", který se pro některé stal symbolem boje proti...

Dánové obžalovali vynálezce. Novinářku buď uškrtil, nebo jí podřízl hrdlo

Dánský vynálezce Peter Madsen poté, co byl  záchraněn ze své ponorky Nautilus...

Dánská prokuratura v úterý obžalovala konstruktéra Petera Madsena z vraždy švédské novinářky Kim Wallové. O život ji...

Najdete na iDNES.cz