Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dálnice na Letné se prvnímu obvodu nelíbí

  11:59aktualizováno  11:59
Praha - S negativním ohlasem se u členů zastupitelstva první městské části setkal návrh zadání na změnu pražského územního plánu Letenských sadů. Podle ní by měly vyrůst asi na třetině plochy pláně dálniční brýle neboli mimoúrovňové křížení. "Letná jako rušná křižovatka je mi cizí," konstatoval starosta Jan Bürgermeister. První obvod považuje Letenské sady za své rekreační zázemí a nechce, aby pokračování Strahovského tunelu, které má odvést dopravu za Holešovice, ústilo v prostoru Sparty v betonové monstrum. Proto se zastupitelstvo postavilo proti plánované změně funkčního využití tamní plochy z rekreační na dopravní stavby.

Miroslav Tatíček z Útvaru rozvoje hlavního města poslancům neprozradil, kdo je autorem podnětu na změnu plánu. "Nechtěl bych říci, kdo podnět inicioval, vše necháváme projít diskusí," řekl. "Nemluví se ještě o tom, jak budou plochy vedeny, jde pouze o snahu změnit vzhled křižovatek. Projektant považuje tuto verzi za vhodnější," dodal. Původně se však počítalo pouze s malými rampami, po nichž by auta sjížděla a vyjížděla z tunelu.

Místostarosta Vladimír Vihan řekl, že ačkoli Tatíček neuvedl autora návrhu změny, je zřejmé, že podnět vychází od magistrátního odboru městského investora. Sedmá městská se ještě návrhem nezabývala. Nyní se veřejnost až do 10. srpna může seznámit s návrhem zadání změn územního plánu na Útvaru rozvoje hlavního města. Do 25. srpna pak mohou lidé vyjadřovat k návrhu stanoviska a podávat podněty.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vzácná dlažba na budějovickém náměstí je po odstranění kluziště zvlněná

Zvlněná dlažba na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Hrboly...

Propadlá dlažba a poškozené žulové kameny zůstaly na českobudějovickém hlavním náměstí po odstranění venkovního...

Do pražské integrované dopravy se letos přidá Příbramsko a Berounsko

(ilustrační snímek)

Pražská integrovaná doprava (PID) se letos rozšíří o oblasti Příbramska a Berounska. V létě by mělo být do systému...

Není to o strachu, ale respektu, říká Brabec o možnosti být premiérem

Ministr životního prostředí Richard Brabec.

Ministr životního prostředí a místopředseda ANO Richard Brabec řekl iDNES.cz, že cítí „obrovský respekt a obrovskou...

Najdete na iDNES.cz