Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

ČTK má nového ředitele, rada zvolila Radima Hrehu

  15:20aktualizováno  15:53
Nový ředitelem České tiskové kanceláře se stal Radim Hreha, bývalý šéf Slovenské televize. Před odchodem na Slovensko krátce působil i v České televizi.

Nový ředitel ČTK Radim Hreha | foto: SME

Hreha na šest let ve funkci nahradí Milana Stibrala, který se rozhodl odejít na konci září do důchodu. - čtěte Ředitel agentury ČTK Stibral odchází do důchodu, zpravodaje řídil šestnáct let

Nový šéf agentury, který dosud působí jako ředitel speciálních projektů společnosti KIT Digital, podle Valčákové zvítězil těsnou většinou jednoho hlasu.

Odborník na digitalizaci a spoluzakladatel serveru Česká média se narodil v roce 1953. V médiích působí od konce 90. let, předtím byl například 5 let šéfem autoservisu v Košicích. Nejprve byl mediálním analytikem ve společnosti CEPRA, která pracovala mimo jiné pro televizi Nova. Poté krátce vedl společnost Česká média a začátkem roku 2006 byl šéfem sekretariátu generálního ředitele České televize. Od prosince 2006 do prosince 2007 byl generálním ředitelem Slovenské televize.

Tam na něj mají rozporuplné vzpomínky. Rada Slovenské televize odvolala Hrehu po roce ve funkci, vyčítala mu neplnění zákonných povinností televize i špatnou finanční situaci televize. Den před odvoláním z funkce podepsal zakázku na dodání nových technologií ve výši 22 milionů korun. Na rozdíl od některých členů Rady STV na tom neviděl nic neobvyklého.

Rada vybírala z pěti kandidátů

Výběrové řízení rada vyhlásila 15. června. Vedle Hrehy se tendru zúčastnil současný náměstek generálního ředitele ČTK Jiří Majstr, dále Jiří Hlaváček, Václav Novotný a Aleš Ptáček.

Milan Stibral odchází po 16 letech z ČTK.Dosavadní šéf ČTK Stibral stojí v čele agentury od 9. června 1993 a do své funkce byl znovu zvolen v květnu 1999 a 2005. Jeho nynější šestileté funkční období mělo skončit za dva roky. Během jeho působení se veřejnoprávní agentura stala plně finančně nezávislou a nepobírá žádné dotace ze státního rozpočtu.

ČTK je největší tiskovou agenturou v Česku. Denně vydá v průměru 700 textových zpráv, až 400 fotografií, deset videopříspěvků a kolem 50 zvukových záznamů.

Má šestnáct domácích poboček a devět zahraničních a celkově zaměstnává 365 lidí. V loňském roce vykázala tržby 331 milionů korun a zisk 18,4 milionu Kč.

Autoři: , ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Ředitel ČT Dvořák i astronom Grygar. Osobnosti chtějí krotit Babiše

Petr Dvořák přichází na jednání Rady České televize, kde by měl být zvolen nový...

Nedopustíme, aby vláda překročila mantinely demokracie, ozvou se podle zjištění MF DNES desítky osobností. Ředitel ČT...

Rožnov chce udržet mladé pracující, až na tři roky jim zlevní nájem

(ilustrační snímek)

Rožnov pod Radhoštěm se vylidňuje. Ještě v roce 1999 žilo ve městě něco přes 18 tisíc lidí, nyní jich téměř o dva...

Poslanci ANO budou hlasovat proti vydání Babiše a Faltýnka

I hnutí ANO ustoupilo, řekl Faltýnek po jednání o sněmovních komisích

Poslanecký klub ANO bude hlasovat proti vydání premiéra a šéfa hnutí Andreje Babiše i lídra klubu Jaroslava Faltýnka k...

Najdete na iDNES.cz