Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čtenáři přejí Klausovi hodně zdraví, propisek i brzký odchod do důchodu

  9:30aktualizováno  9:30
K sedmdesátinám přejí prezidentovi Václavu Klausovi i čtenáři iDNES.cz. Kromě tradičního zdraví, pohody nebo elánu mu přáli i hodně tužek a odchod do penze. Přání přišlo dohromady 87, některé i ze Slovenska, jedno od třináctiletého chlapce. Přečtěte si výběr z nich.

Občané Mýta na Rokycansku se zdraví s hlavou státu. - Návštěva prezidenta Václava Klause v Plzeňském kraji. | foto: Jiří Bervida, MAFRA

 • Vážený pane presidente, všechno nejlepší k narozeninám, hodně zdraví a na oplátku něco pro nás : Jděte už konečně do důchodu. (Karel)

 • Vážený Pane prezidente. Když jste byl poprvé zvolen prezidentem republiky, nebyl jsem příliš nadšen. Promiňte mi tu troufalost, ale měl jsem pocit, že nejste ta pravá osobnost, která by měla být hlavou našeho státu. Postupem času (ještě během Vašeho prvního funkčního období) jste se ale stal mým oblíbeným politikem. Velmi si Vás vážím jako svého prezidenta i jako člověka. Doufám, že se z veřejného života nevytratíte ani po skončení ve funkci prezidenta republiky. Přeji Vám proto pevné zdraví a mnoho elánu do Vaší práce. (Milan Keprt)

 • Vážený pane prezidente, chtěl bych Vám tímto popřát ještě dalších 70 let a mnoho zdraví, neboť bez Vás by svět nebyl tím pravým místem k životu. Vtiskl jste nesmazatelnou stopu do naší a světové historie. Nejdříve jsem věřil v to, že vaše názory a některé kroky myslíte vážně. V současnosti jsem se dopracoval k pochopení Vaší geniality, což není zrovna lehké. Pochopil jsem, že si z nás tropíte legraci. Vaše ironie je tak dokonalá, že jste oklamal celou EU a i nás tupé občany. Ti, co nepochopili, Vás budou jistě hanit, ale nenechte se odradit, neboť ti, co chápou, se opravdu dobře baví. Ještě jednou Vám děkuji za položení základů k naší prosperující a poctivé společnosti, kde se slovo korupce ani nepoužívá, protože je součástí života stejně jako vzduch a peníze. Věřím a doufám, že historie skutečně docení význam Vašeho plodného života. Vše nejlepší a hodně zdraví. (Tomáš Kostroun)

 • Pane prezidente, přijměte mé blahopřání k narozeninám, jsem ráda, že si mohu vážit alespoň jednoho našeho politika a navíc, jak říká moje maminka, jste pořád velký fešák (já si to myslím taky, ale manžel to nerad slyší). (Jana Delerová)

 • Vážený pane prezidente, kdo by si pomyslel v zimě roku 1983, když jsem s Vámi tančila na společenském večírku ZŠ Jožky Jabůrkové a souhlasila, že budu pracovat ve výboru SRPŠ této školy, že Vám budu přát v roce 2011 k sedmdesátým narozeninám jako prezidentu republiky. Jsem ráda, že jsem mohla žít tak převratné roky ve stejné době jako Vy, kdy jste uskutečnil konečně to, co jste si přál - aby se naše země stala opět součástí svobodného demokratického světa. Byly výhry i prohry, tak, jak to život přináší, ale výher bylo myslím přece jen víc. Přeji Vám i nadále pevné zdraví, hodně štěstí s rodinou a věřím, že budete i nadále tím politikem, kterému velmi leží na srdci blaho naší republiky. Jsem Vám vděčná za Váš boj v rámci EU o důstojné a sebevědomé postavení tohoto státu. Užijte si Vaše jubileum.  (Radka Gočová)

 • Pochopil jsem, že Jára Cimrman není fiktivní, nebo snad historická postava, ale skutečný člověk, takříkajíc z masa a kostí a my máme to štěstí, že tohoto nejvšestrannějšího vědce, génia a myslitele má zrovna naše malá země na prezidentském stolci - vivat, vivat! (Miroslav Šafránek)


 • Pane prezidente, velmi jste mne zklamal. Nejste tu pro lidi, ale hlavně pro sebe. Nepřeji vám nic špatného, ale pro mne nejste demokrat. (Daniela)

 • Milý pane prezidente, přeji vám vše nejlepší k narozeninám :) (Vojtěch Střítezský, 13 let )

 • Pane Klausi, vážím si Vás za stabilitu s kterou prezentujete své názory. S touto dobrou vlastností se lidé nerodí, a málokdo je schopen Vaší vnitřní sebekázně. Na druhou stranu ona tvrdošíjnost ukazuje odklon od reality, která se v čase mění a bohužel pro Vás i nás měnit bude. Proto Vám přeji naprosto upřímně, připusťte si někdy vlastní omyl a vydržte další nesouhlasné názory mýlící se většiny. Nepochybujte o sobě minimálně do dalších kulatin. (Miloslav Partl)

 • Dobrý den, pane prezidente, musím se přiznat, že vaše názory většinou nesdílím a jsem k nim velmi kritická. Ale v poslední době se s nimi téměř ztotožňuji - úvahy o jaderné energetice, o stávce, dění ve světě i u nás. A to mě tak ohromilo, že vám musím napsat a popřát vám co nejvíce zdraví, spokojenosti a hlavně zdravých názorů na dění kolem nás. Jsem ráda, že Vás máme! (Věra Zelenková)

 • Pane prezidente, z politického hlediska nepatřím k vašim příznivcům a ze dvou největších matadorů politické scény po roce 1989, dnes někdy též trochu pejorativně označovaných za dinosaury, jsem si vybral Miloše Zemana. V mnohém jsem s vámi nesouhlasil a nesouhlasím, ale i u politických soupeřů si vážím dlouhodobé konzistentnosti názorů a určité úrovně, což u vás oceňuji. Z obyčejného lidského hlediska vám pak k vašim kulatým narozeninám přeji pevné zdraví, štěstí, rodinnou pohodu a klid pro sepsání pravdivých pamětí po skončení vašeho prezidentského období. (Vratislav Prouza)

 • Do budoucích let ještě více tužek, více rodinných příslušníků zaměstnaných nebo sponzorovaných ČEZem, a méně špatně kladených otázek. (Vladimír Baudyš)

 • Pane prezidente, vaší chybou se ztratili jenom stovky miliard korun, ale jinak jste odborník. (Ján)

 • Milý pane prezidente, srdečně bych vám přál, aby se splnila všechna vaše přání. Aby planeta bylo modrá a ne zelená, aby z ní zmizeli zlí, zlí, odporní ekologisté a globální oteplovači, aby zdárně proběhl váš boj proti právnímu státu a všem těm nebezpečným malým politickým stranám. Prostě abyste se na té vaší planetě Mars měl co nejlépe. (Svatopluk Bartík)

 • Vážím si pana Klause za jeho otevřené postoje a názory. Přeji mu hlavně zdraví a výdrž v boji proti hlouposti. (Václav Zabranský)

 • Dobrý den pane Klausi, k vašim narozeninám vám přeji hodně zdraví, energie, štěstí a spokojenosti, hodně milých setkání s inteligentními lidmi, hodně obohacujících zážitků ať již sportovních tak kulturních, hodně pěkných chvil s Vašimi blízkými. Vážím si vás. (Miroslava Oravcová)

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...Neznámý útočník střílel z vozu na projíždějící auto, žena nepřežila

V jihlavské Slavíčkově ulici se střílelo na projíždějící automobil. Útok...

Na okraji Jihlavy se v pátek odpoledne střílelo. Po ženě v autě z protijedoucího vozu několikrát vystřelil zatím...

Nenecháme si vnucovat, kdo u nás bude pracovat nebo žít, řekl Babiš v Bruselu

Premiér Andrej Babiš vystoupil v Bruselu na tiskové konferenci na okraj summitu...

Premiér Andrej Babiš odmítá, aby se Česko pokoušelo přijetím několika uprchlíků přesvědčit Evropskou komisi ke stažení...

V USA se kolem MeToo šíří rozpaky, vánoční večírky poznamenal strach

Demonstrace na podporu kampaně MeToo před Trump Tower na Manhattanu (9....

Američané začínají zpytovat svědomí, zda se to s povykem kolem sexuálních skandálů nepřehání. Některé případy ukázaly,...Další z rubriky

Nemocnice musí záchranářům doplatit přestávky na jídlo, rozhodl soud

(Ilustrační snímek)

Pětadvacet řidičů, záchranářů a zdravotních sester ze záchranné služby v Sušici a na Modravě vyhrálo soudní spor se...

Kroměříž preventivně uzavřela lávku pro pěší, v lednu ji detailně prověří

Mimořádná kontrola lávky přes řeku Moravu v Kroměříži.

Kontrola lávky pro pěší přes řeku Moravu v Kroměříži, která je postavená podobným způsobem jako nedávno zřícená lávka v...

Dobrovolníci z vlčí hlídky objevili v Krušných horách rysí stopy

Stopa rysa z Krušných hor.

V centrální části Krušných hor se opět pohybuje vzácný rys ostrovid. Stopy objevili minulý týden dobrovolníci z...Najdete na iDNES.cz