Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

ČT zkrátí hlavní zprávy, Moravce nechá sbírat otázky na YouTube a Facebooku

  15:40aktualizováno  15:40
Zpravodajství České televize chystá od příštího týdne několik novinek. V úterý začne série předvolebních Otázek Václava Moravce, které využijí i dotazů diváků položených prostřednictvím internetových serverů YouTube a Facebook. Hlavní zpravodajský pořad Události se zkrátí o pět minut.

Česká televize - Budova na Kavčích horách v Praze na Pankráci.

Lidé mohou od pondělí na portálu YouTube nahrát své otázky pro politiky na stránce pořadu Otázky Václava Moravce (www.youtube.cz/volby2009 nebo www.youtube.cz/ct24volby).

Vybrané dotazy potom televize přehraje v pořadech, z nichž první bude vysílat z Českých Budějovic příští úterý od 21:30 hodin na ČT2 a ČT24. Diváci mají stejně tak možnost klást své dotazy prostřednictvím stránek moderátora Moravce a jeho Otázek na Facebooku.

"ČT musí reflektovat mediální vývoj. Jen interaktivní televize má budoucnost, jen médium, které využije otevřené platformy na internetu, vtáhne do svého programu aktivního občana, diváka, především pak mladé lidi," vysvětluje postup televize šéf jejího zpravodajství Milan Fridrich.

Na pondělí chystá ČT na digitálním zpravodajském programu ČT24 start seriálu Ekonomika plus, který se má vysílat v podobě desetiminutových tematických pořadů každý pracovní den.

Pořad bude podle mluvčího ČT Ladislava Štichy zaměřený na příběhy lidí. Televize ho představí třikrát denně od 9:50, 17:20 a 21:50 s názvy Kariéra (pondělí), Malý byznys (úterý), Manažerská štafeta (středa), Sonda (čtvrtek) a Století žen (pátek).

Události se zkrátí o pět minut

"Chceme ukázat ekonomický život v ČR nejen prostřednictvím makrodat a grafů, ale také skrze příběhy lidí," uvedla vedoucí ekonomiky a zástupkyně šéfredaktora zpravodajství ČT Pavlína Kvapilová. "Redaktoři jezdí a sbírají tyto příběhy po celé republice, chceme maximálně ukázat ekonomiku v praxi," dodala.

Další změnou je zkrácení večerních Událostí. Od pondělí bude jejich stopáž kratší o pět minut. Branky, body, vteřiny a Počasí se o tuto dobu prodlouží.

V prvním zářijovém týdnu začne ČT24 vysílat Události v regionech rovněž o víkendu, a to v tradičním čase od osmnácté hodiny. Víkendové Události v regionech se budou vysílat celostátně, nikoliv v regionálních mutacích.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Většina trápení se odehrává jen v hlavě. Rady přicházejí přes Facebook

studentka, ilustrace

Deprese, únava, stres. Spousta studentů se potýká s psychickými potížemi. Odborníci z lékařské fakulty Masarykovy...

Předsedou Zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4

Předsedou Strany zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4.

Předsedou Zelených se v sobotu stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal už v prvním kole volby. Měl dva...

Obětí vládní čistky má být protidrogový zmocněnec, který kritizoval Babiše

Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (19. 6. 2015)

Práci národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila chválí odborníci i Evropská unie, přesto bude muset...

Najdete na iDNES.cz