Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

ČT najala nové „lovce“ neplatičů koncesionářských poplatků

  10:17aktualizováno  10:17
Neplatiče koncesionářských poplatků hledá České televizi od června nová firma. Místo právnické kanceláře, která před časem vymáhala poplatky od nesprávných lidí, vyhledává dlužníky společnost Verbis. Televize plánuje, že by se poplatky mohly hradit i přes mobil, informují Lidové noviny.

Česká televize | foto: Profimedia.cz

"Kontrakt přešel na společnost Verbis Praha," řekl listu obchodní ředitel České televize Robert Kvapil. Podle něj společnost převzala smlouvu, kterou měla s ČT uzavřenou firma BSP Lawyer Partners.

Její praktiky se televizi nelíbily - společnost rozeslala pětadvaceti tisícům živnostníků výhružný dopis, poplatky navíc vymáhala i od lidí, kterých se přitom povinnost vůbec netýkala. - čtěte ČT vypověděla smlouvu firmě, která špatně vyhledala neplatiče

Verbis tak bude - podobně jako předchozí firma - vyhledávat neplatiče a vymáhat při případných soudech dlužné částky. Od BSP si pronajímá její nově vytvořenou organizační složku, díky které může využívat dosavadní know-how i datové zázemí BSP, píší LN.

Podle Kvapila nebylo nutné vypisovat nové výběrové řízení, smlouva pouze pokračuje s jiným partnerem. Česká televize si ohlídá, aby se společnost nedopouštěla omylů jako její předchůdce. "Nastane-li jakýkoli exces, smlouva okamžitě končí," tvrdí Kvapil.

Televize se také bude snažit vyjít neplatičům vstříc a umožnit jim placení koncesionářských poplatků přes mobil. Vypsala už soutěž na firmu, která by hrazení poplatků prostřednictvím mobilního telefonu zajistila. Televize počítá s tím, že nový způsob platby by byl možný už od září.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Předseda pražské ČSSD Ludvík oznámil rezignaci, nahradí ho Pavlík

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík v pořadu Rozstřel (3. února 2017)

Ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík odstoupil z pozice předsedy pražské ČSSD. Funkci složil na páteční krajské...

Na univerzitách vědkyň přibývá, v praxi ubývá. Vědu neskloubí s mateřstvím

Ve vědět musíte pořád zkoušet. A připravovat se na to, že to třeba zase...

Na českých univerzitách přibývá mladých badatelek. Zatímco v roce 2000 jich byla víc než třetina, v současnosti ženy...

Ve vězení se naučil i kastrovat. Na svobodě by chtěl vlastní stádo ovcí

Chovatel musí umět zkontrolovat ovci i chrup.

Petr Hokynář dostal za řízení pod vlivem alkoholu 33 měsíců nepodmíněně. Trest si odpykává ve Věznici Jiřice, kde...

Najdete na iDNES.cz