Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

20:23

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, děkujeme za pozornost. On-line reportáž ze sjezdu ČSSD končí. Sjezd bude pokračovat i v sobotu. Informovat o něm budeme ve zpravodajských textech.  

20:21

Vedení sociální demokracie je kompletní. Za místopřededy strany byli opět zvoleni ministři Lubomír Zaorálek a Michaela Marksová i šéf Sněmovny Jan Hamáček. Doplní je dva nováčci, volební manažer Jan Birke a pražský radní Petr Dolínek.

19:34

Po volbě místopředsedů je vyhlášená pauza na večeři.

18:43

Začaly volby místopředsedů a předsedy Ústřední kontrolní komise. Předpokladaný konec je v 19:25.

18:42
10.března 2017 v 18:32, příspěvek archivován: 10.března 2017 v 18:42

Nyní přednesou své nominační projevy kandidáti na předsedu Ústřední kontrolní komise. U řečnického pultu právě hovoří V. Mynář. #sjezdcssd

18:31

„Sociální demokracie je tu pro ty, kteří chtějí ovlivňovat svůj osud. Základem české demokracie musí být ČSSD,“ uvedl ministr Zaorálek.

18:15

Svůj projev zahájil poslední z kandidátů Lubomír Zaorálek.

18:02

Nominační projevy mají za sebou i Jaroslav Dvořák a Jaroslav Foldyna. U mikrofonu je šéf Sněmovny Jan Hamáček.

17:59

Z vyjádření premiéra Sobotky a ministra vnitra Chovance po jejich znovuzvolení vyplývá povolební strategie ČSSD. Koalice s ANO je možná jen v případě vítězství ČSSD, koalice spolu s ODS a TOP 09 (všichni proti ANO nikoli. „Nemusíme být ve vládě za každou cenu,“ říká Sobotka.

  • Bohuslav Sobotka gratuluje Milanovi Chovancovi ke zvolení prvním místopředsedou.

    Bohuslav Sobotka gratuluje Milanovi Chovancovi ke zvolení prvním místopředsedou. / Autor: Petr TopičMAFRA

17:49

Dolínek míní, že pokud má strana přesvědčit voliče, že je stále nositelem pozitivních změn, musí začít u sebe a měnit svůj život. „Máme 220 dnů do voleb, stále věřím, že je možné v nich zvítězit,“ řekl. Občanům musí podle něj ČSSD garantovat, že stát, kraje a obce jsou pro ně partnery, uvedla ČTK- 

17:49

Birke delegátům řekl, že je vítězný typ. „Když mi dáte důvěru, slibuji, že pro úspěch strany udělám všechno, co budu umět. Radši padnu, než bych to vzdal, já prostě věci nevzdávám, mám jediný cíl, a to je vítězství,“ řekl. Jako své pozitivum vidí také to, že umí mluvit běžným jazykem. „Jsem normální chlápek,“ uvedl.

17:35

Svůj nominační projev má za sebou Jan Birke. Jako druhý mluví Petr Dolínek.

17:35

„Doufám, že sjezd bude dobrým startem k naší intenzivnější komunikaci s voliči,“ uvedl Bohuslav Sobotka na tiskové konferenci.

17:22

Osm kandidátů usiluje o místa pěti řadových místopředsedů. Do volby se přihlásili Jan Birke, Petr Dolínek, Jaroslav Dvořák, Jaroslav Foldyna, Jan Hamáček, Michaela Marksová, Jeroným Tejc a Lubomír Zaorálek.

17:11

Jihočeský hejtman Jiří Zimola na sjezdu ČSSD kritizoval situaci ve straně. Podle něj se ČSSD diví, že jí lidé nerozumí,a nesmyslně z toho viní Babiše, uvedla ČTK.

17:08
10.března 2017 v 16:58, příspěvek archivován: 10.března 2017 v 17:08

Děkuji delegátům sjezdu za znovuzvolení 1. místopředsedou. Nezklamu a budu bojovat.

16:59

Byla vyhlášena lhůta pro podávání nominací na volbu řadových místopředsedů.

16:52

Lukáš Kaucký oficiálně ohlásil výsledky volby prvního místopředsedy. Milan Chovanec přijímá gratulace.

16:44

Poražený Jeroným Tejc získal 280 hlasů.