Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

ČSSD a živnostníci

  0:01aktualizováno  0:01
Sociální demokracie se v dřevních dobách lišila od komunistů v jednom podstatném ohledu. Nevadili jí totiž drobní živnostníci. Komunisty volili dělníci s předvojem pomatených salonních intelektuálů. Mnozí živnostníci klidně volili za první republiky i za Rakouska sociální demokracii.

Přestože sociální demokracie byla také stranou opírající se hlavně o dělnické voličstvo a přestože živnostníci volili i tehdy pochopitelně hlavně jiné strany.

Současná ČSSD zřejmě politický boj o tyto lidi, kterých u nás mimochodem neustále ubývá, úplně vzdala. Svědčí o tom i poslední návrhy, které se zrodily a rodí ve vládě. Patří sem i rozšíření povinnosti vést podvojné účetnictví, což povede k vyšším daním a dalším nákladům: živnostníci si například budou muset platit daňové poradce.

Daňoví poradci jsou asi také jediní živnostníci, kterým se možná vláda sociální demokracie líbí. Čím složitější systém, ve kterém se nikdo nevyzná, tím lépe pro ně. K tomu všemu si můžeme přidat nedávno schválené rozšíření okruhu plátců DPH, část této daně se bude nově platit i za následující čtvrtletí a stále ještě hrozí i registrační pokladny.

A k tomu všechny ty vypečené hygienicko-sterilizační úřednické vyhlášky, které na podnikatele chrlí resort ministryně Součkové. Sociální demokracie se na této vrstvě společnosti asi rozhodla spáchat akt třídní pomsty za to, že reforma nejde udělat tak, aby nebolela státní zaměstnance, kteří většinou volí ČSSD.

To takový velký byznys a velké prachy "socanům" nesmrdí. Také oni rádi privatizují, chodí do lepších restaurací, stýkají se s investičními bankéři a pobíhají po recepcích s různými Babiši a Charouzy. Zahraniční investoři dostávají investiční pobídky a podnikům se nakonec přece jen sníží daň ze zisku. Ale nějaký ušmudlaný živnostník? Ať táhne!

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Z Žitavy odešli i migranti. Bourá proto domy a láká Čechy na levné byty

Zatímco po válce žilo v Žitavě 48 000 lidí, dnes jich je sotva polovina.

Čtyři tisíce volných bytů, ve kterých nemá kdo bydlet, má nyní německá Žitava. Situace s vylidňováním už je tak vážná,...

Babiš slyšel podmínky ČSSD. ANO zatím nehodlá nabízet jiného premiéra

Šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka, úřadující šéf strany Milan Chovanec a...

Andrej Babiš zahájil jednání o nové vládě a jako možného partnera oslovil ČSSD. „My se do vlády netlačíme. Není to...

Sníh zasype celé Česko, varují meteorologové. Na horách až 30 cm

V Jihlavě v noci z úterý na středu napadlo přes deset čísel nového sněhu....

Meteorologové vydali varování před silným sněžením a náledím, se kterým se budou potýkat lidé ve všech krajích. Na...

Lednová očista
Lednová očista

5 zdravých receptů, na kterých si opravdu pochutnáte

Najdete na iDNES.cz