Diskuze

Jedenáct porážek a statisíce pryč. Stát pyká za špatná covidová opatření

Už jedenáctkrát soudy zrušily koronavirová opatření ministerstva zdravotnictví. Kromě toho, že resort musel řešit, jak restrikce udržet v platnosti, mají rozhodnutí ještě jeden zásadní důsledek – stojí stát nemalé peníze.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Soudci jako generálové po bitvě.Za jejich rozhodnutí je třeba postavit hlavně odpovědnost.Tu za zmařený život nemá ani jediný z nich.Za vzor si vzali komunistu Richetského.

1 0
možnosti

Pokud ta opatreni zachranila treba 10 000 zivotu, tak ty statisice byla jedna z nejlepsich investic.

2 0
možnosti

jak to tak v našem státě chodí, tak vůbec nepochybuju, že ten legislativní náměstek na min. zdravotnictví - stejně jako všichni ostatní náměstci na všech ministerstvech - od svých šéfíků pobíral a stále pobírá statisícové mimořádné odměny za mimořádné pracovní vypětí

1 0
možnosti

Tak dát do právní podoby něco, co je v principu v rozporu s právem, to chce hodně pevné nervy... Ryba smrdí od hlavy- co šéf přikáže, to se provede.

0 0
možnosti

To není ale vina vlády, to je vina pirátských udavačů, kteří nejspíš stojí za většinou těchto žalob a našich "liberálních" soudců, kteří jdou udavačům na ruku, protože sám "liberál" Rychetská tady vyslal jasný signál od ústavního soudu, že je tohle žádoucí a protože je Babiš hnusný třídní nepřítel.

Vzpomeňme, že tyhle metody žalob a rozsudků spřízněných soudců byly i v USA součástí svaté války proti strašlivému třídnímu nepříteli Trumpoví. Rv

2 5
možnosti
Foto

By jste naprostý zoufalec. Je to zásadně chyba vlády, protože si tady dělá, ci se jí zlíbí bez ohledu na legislativu. Co bychom ake chtěli od zloděje a dotačního podvodníka a estébáka. Na piráty to nehažte.

0 1
možnosti
Foto

Dokud politici neponesou osobní zodpovědnost za své činy, nic se nezmění!

3 0
možnosti

To by ale do jakehokoliv rozhodovaciho procesu nikdo, kdo je alespon trochu pri smyslech a ma zakladni pud sebezachovy, nesel. A uplne byste tim zablokoval jakoukoliv exekutivu.

0 0
možnosti
Foto

Mno, a přesně za tuto "skvělou" práci pobrali úředníci statisícové prémie.

0 0
možnosti
Foto

J51a12n 89S98v51a55t80e55k

16. 6. 2021 11:41

Problém je, že u nás, na rozdíl od zahraničí, se nebyli schopni politici (vládní, provládní a opoziční) zřejmě v rámci předvolebního boje (před volbami do Senátu i do Poslanecké sněmovny) dohodnout na rozumném zákonu, na jehož základě by bylo možno vyhlašovat proticovidová opatření (podobná těm v zahraničí), aniž by následně bylo nutné neustále hrát právní ping pong s rozhodnutími soudů. Právě proto v zahraničí neměli problém s vyhlašováním příslušných opatření a my ano.

Máslo na hlavě máme všichni - vláda i opozice na straně jedné, různí kverulanti, odmítající jakákoli opatření, na straně druhé...

3 2
možnosti

P11e55t38r 76H79o29r35v33á82t

16. 6. 2021 10:58

Babis říká- nemáme konstruktivní opozici, blokuje nám opatření

Opozice říká - řeknete proč a my vám to potvrdime

Babis říká- nemusíme nic zdůvodňovat, komunisté nám pomohou

A ejhle- nás cizák diktátor narazil - měl opozici a národu zdůvodnit opatření.

Která opozice ve světě dá vládě bianko sek - žádná. Jen Babis to chtěl- a když bianko sek na svá rozhodnutí nedostal, tak tadá: Máme málo konstruktivní opozici.

4 1
možnosti

U nás se jednalo o vyjímečném stavu každých 14 dní - kde ve světě to bylo? A jaké odůvodnění byste si představoval - myslím, že všude ve světě stačil Covid. Opozice ale asi není příliš chápavá.

2 3
možnosti

Prvně je třeba říci, že úroveň legislativy jde za celým politickým spektrem. Ono je třeba také poukázat na přístup našich soudů, což v Evropě nemá obdoby, kdy výklad soudů v Británii, Belgii a jinde je blíže zdravému rozumu. Naši soudci váží každé slovo a nějak se jim vytrácí smysl legislativy, duch zákona a ukazují svoji moc. Požadují kvanta odůvodnění a dokonce i absurdní důkazy. Normální člověk žasl nad právními experty, když kritizovali vyhlášení nouzového stavu na žádost hejtmanů s tím, že nejprve musí dojít ke zhoršení situace - jinými slovy musí zemřít více lidí a pak bude zákon uspokojen. Jak by soud rozhodl, že je nepřípustné zavřít namrzlou silnici, most v havarijním stavu, jelikož k tomu není důvod, dokud tam někdo opravdu nezemře. Přistup slovíčkaření je katastrofa. V budoucnu můžeme čelit dalším nečekaným výzvám, kdy rozhodují hodiny, nutnost rychle reakce a zdraví rozum. S nadsázkou, možná soud odmítne evakuaci vesnice na kterou se řítí povodňová vlna, jelikož z bude požadovat přesně výpočty a analýzy. Soudci neumí přepnout do řešení mimořádně situace s nadřazeností ochrany života.

6 6
možnosti

téměř všechna nařízení byla soudem zrušena pro nedostatečné zdůvodnění. To je naprostý šlendrián ze strany ministerstva zdravotnictví a jediný rozhovor, který měl mít Adam se svým legislativním náměstkem, byl ten odvolávací.

Tahle bohorovnost eráru, který se ani neobtěžuje odůvodněním vlastních opatření, jak mu ukládá zákon, je donebevolající.

4 0
možnosti

Stejná opatření jsou všude v Evropě, u nás je problém, že je nedostatečně zdůvodněno, že je epidemie? Není to srandovní právní systém?

5 1
možnosti