Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

ČOI: Horské kolo ohrožuje zdraví

  16:41aktualizováno  16:41
Česká obchodní inspekce stahuje z obchodů horské kolo značky WORKER DY 2622 MTB 26. "Nevyhovělo normou stanoveným požadavkům na účinnost brzd, a to zejména za mokra," vysvětlila mluvčí inspekce Miloslava Fléglová. Inspektoři varují, že jezdci hrozí úraz.

Kontroloři prokázali, že brzdná dráha u přední brzdy se za mokra prodlužuje 6,27krát a u zadní brzdy 3,97krát. "Normou stanovená délka brzdné dráhy přední brzdy je za suchého počasí překročena 2,31krát," doplnila Fléglová.

Proto ředitel inspektorátu ČOI v Olomouc zakázal dovozci a distributorovi prodej těchto kol a rozhodl rovněž o jejich stažení z trhu, popřípadě zastavení jejich používání.

"Mohou prokazatelně ohrozit zdraví a životy uživatelů," varuje mluvčí inspekce.

Dále musí dovozce a distributor o nebezpečí bezodkladně informovat ty, kteří by mohli být vystaveni riziku plynoucímu z používání výrobku.

"Současně orgán dozoru zjistil, že dovozce dovezl  také jízdní kola WORKER 26“ MTB SP LADY, která jsou stejné konstrukce. Proto se rozhodnutí týká také osmi set kusů horských kol tohoto typu," doplnila mluvčí ČOI.

Protože se jedná o výrobek, který nesplňuje požadavky na bezpečnost, ČOI o něm podala zprávu do mezinárodního výstražného systému o nebezpečných výrobcích RAPEX.

"ČOI upozorňuje na možné nebezpečí úrazu při používání tohoto kola. Jeho majitelé mají právo se obrátit na prodávajícího, u něhož vadný výrobek zakoupili, a požadovat odstoupení od smlouvy – samozřejmě s dokladem prokazujícím místo nákupu, například paragonem," uzavřela mluvčí obchodní inspekce.

Obchodní inspekce stahuje z obchodů horské kolo WORKER DY 2622 MTB 26. Jeho brzdy nesplňují normu. Jezdci hrozí úraz, varují inspektoři. (24. srpna 2004)

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Tramvaje budou mít měsíc výluku, vynechají úsek Újezd - Malostranská

(Ilustrační snímek)

Tramvaje mezi pražskými zastávkami Újezd a Malostranská nebudou kvůli opravám měsíc jezdit. Výluka začne v pondělí 22....

Primátor Brna jedná o zapůjčení Slovanské epopeje. Pro festival Re:publika

Slovanská epopej ve Veletržním paláci, na snímku triptych Kouzlo slova

Na festivalu Re:publika 1918-2018, který se uskuteční na přelomu května a června v Brně, má být Slovanská epopej od...

Vnitro podalo stížnost na soud kvůli strhávání tibetských vlajek

Opoziční zastupitelé a další účastníci happeningu v Hradci Králové zamávali...

Ministerstvo vnitra podalo ve středu večer kasační stížnost Nejvyššímu správnímu soudu proti verdiktu Městského soudu....

"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka
"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka

Jak na dětskou výchovu, řeší psycholožka v rozhovoru pro eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz