Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Postižené děti nechme uspat, řekl radní. Omluvil se, ale nerezignoval

  18:24aktualizováno  18:24
"Postižené děti stojí město moc peněz. Měly by se nechat uspat," prohlásil člen městské rady britského hrabství Cornwall Collin Brewer, když mluvil se zástupkyní charitativní organizace pomáhajícím rodičům znevýhodněných dětí. Za svá slova se posléze omluvil, prý byl rozčilený a nemyslel to tak. Rezignovat na svou funkci, jak požadovala charita i někteří jeho kolegové, však odmítl.

Collin Brewer | foto: Telegraph.co.uk

Theresa Courtová, která pracuje pro organizaci Disability Cornwall starající se o postižené, přišla za městským radním Collinem Brewerem v říjnu 2011. "Přišel ke mně a ptal se, čím se zabýváme. Vysvětlila jsem mu, že se staráme o rodiče postižených dětí. On odvětil, že ty by měly být uspány," popsala serveru BBC rozhovor Courtová.

"Městskou radu stojí moc peněz," nechal se slyšet. "Z jeho slov mi bylo zle. Člen městské rady je volen jako člověk, který má reprezentovat veřejné mínění a jednat v zájmu společnosti. Jak někdo takový může tohle říct? To je šokující," říká Courtová.

Takové komentáře do moderní společnosti absolutně nepatří ani podle mluvčího charitativní organizace. Podle něj by se takový výrok měl dokonce zaznamenat do nějakých kronik.

Brewer se hájí tím, že svá slova nemyslel vážně. "Když jsem mluvil o uspání, šel jsem zrovna z jednání městské rady a byl jsem rozčilený. Řešili jsme škrty v rozpočtu a propouštění zaměstnanců. Někdy vás prostě lidé zastihnou v nevhodný den," uvedl.

Omlouvám se. Byl jsem rozčilený ze škrtů, hájí se radní

Politik zároveň uznal, že prohlášení nebylo dobrým příkladem. "Budu se za něj pořád omlouvat, a pořád to nebude dost," prohlásil. Tvrdí, že takový ve skutečnosti není a péči o postižené vždy podporoval. "Moc se omlouvám," dodal.

Postižení lidé se s takovými výroky setkávají bohužel často a jejich život, už tak plný překážek, jim to ještě více ztěžuje.

Vedení charitativní organizace požadovalo, aby radní rezignoval na svůj post. To však Brewer odmítl. "O odchodu neuvažuji. Nemyslím si, že jsem udělal něco špatně. Už jsem se omluvil," řekl. Uvedl, že funkci radního vykonává už 26 let a vždycky se snažil své povinnosti plnit, jak nejlépe mohl.

Šéf Nezávislých v městské radě John Wood se však domnívá, že by odstoupit měl. "Když jsem se to dozvěděl, napsal jsem mu, že jsem přesvědčen o tom, že by už v radě dál být neměl. Kdybych byl na jeho místě, rezignoval bych," řekl.

Předseda Disability Cornwall Steve Paget prohlásil, že Brewerova omluva nezněla upřímně a jeho slova jsem neodpustitelná. Nikdo z městské rady by si neměl dovolit říkat něco takového.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Dánové obžalovali vynálezce. Novinářku buď uškrtil, nebo jí podřízl hrdlo

Dánský vynálezce Peter Madsen poté, co byl  záchraněn ze své ponorky Nautilus...

Dánská prokuratura v úterý obžalovala konstruktéra Petera Madsena z vraždy švédské novinářky Kim Wallové. O život ji...

Američané v Sýrii staví armádu s Kurdy. Teroristy rozdrtíme, hrozí Turci

Bojovníci Syrských demokratických sil (SDF) v Rakce. (16. října 2017)

Spojené státy oznámily, že na severu Sýrie vznikne jednotka o 30 tisících vojácích. Ti by měli ochránit území, které...

Policie zachránila v Kalifornii 13 vězněných dětí, rodiče je poutali do řetězů

Manželé David Allen Turpin a Louise Anna Turpinová z Kalifornie věznili a...

Policie v Kalifornii zachránila třináct sourozenců, které jejich rodiče věznili a mučili hladem. Některé děti byly v...

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz