Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Číňané se snažili maskovat nelegální silnici jako pole se zeleninou

  22:58aktualizováno  22:58
Čínské město Siang-jang postavilo silnici bez povolení úřadů. Aby to zamaskovali před inspektory, navezli na ni hlínu a tvářili se, že tam pěstují zeleninu. Prozradili je ale farmáři, kterým kvůli stavbě silnice zabrali jejich půdu.
Číňané se pokusili zamaskovat nelegálně vystavěnou silnici tak, že na ni navezli hlínu a předstírali, že je to pole pro pěstování zeleniny (ilustrační foto)

Číňané se pokusili zamaskovat nelegálně vystavěnou silnici tak, že na ni navezli hlínu a předstírali, že je to pole pro pěstování zeleniny (ilustrační foto) | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

Novou silnici na předměstí města Siang-jang v provincii Chu-pej postavili Číňané už na začátku letošního roku. Na satelitní mapu světa se silnice dostala záhy po dostavění. Úřady ale ke stavbě nedostaly potřebná povolení.

Když to Peking zjistil, přikázal městským úředníkům, aby silnici strhli a vrátili půdu zpátky místním farmářům. Úřady se ale místo splnění příkazu z Pekingu rozhodly silnici schovat.

Dělníci pokryli asfalt plastovými pláty a navezli na ně tenkou vrstvu zeminy, na které pak pěstovali zeleninu. Na tomto triku pracovali asi měsíc, než o tomto podvodu informovali rozzlobení farmáři vládu.

"Dělníci začali pracovat v květnu, vykopali naše plodiny a prostě přes naši půdu položili silnici," řekl deníku The Daily Telegraph farmář Mao Čchuan-čcheng. "Nikdy nám za to nedali žádné kompenzace," stěžují si farmáři.

Zástupce starosty okresu se hájil tím, že silnice měla být jediným spojením do strategické průmyslové zóny, která měla do oblasti přilákat nové investory. Nicméně vládní síly silnici zbouraly a místní úředníky nejspíše čeká tučná pokuta.

V září loňského roku si horníci vymysleli na vládu jiný trik. Když si stěžovala, že oblasti, kde se těží kámen, jsou úplně vypleněné od zeleně, začali na skály malovat stromy zelenou barvou, aby se z dálky zdálo, že na ní zeleň opravdu roste.

Autor:


Témata: Čína, podvod, vláda, Peking

Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Turci a Kurdové se přetahují o Afrín, umírají civilisté i ozbrojenci

Operace Olivová ratolest je namířena proti ozbrojencům z turecké Strany...

Turecké pozemní síly se v neděli probojovaly do severosyrské oblasti Afrín. Oznámil to podle tureckého rozhlasu premiér...

Zemřel „papež francouzské kuchyně“ šéfkuchař Paul Bocuse. Bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel světoznámý francouzský kuchař Paul Bocuse (na snímku...

Ve věku 91 let zemřel jeden z nejznámějších kuchařů světa Paul Bocuse. Držitel michelinských hvězd měl pověst...

Izraelští rabíni se inspirují Anne Frankovou, velí k ukrývání migrantů

Většina žadatelů o azyl žije v detenčním zařízení Holot v Negevské poušti.

Skupina izraelských rabínů v čele se sestrou slavné americké komičky Sarah Silvermanové vytáhla do boje proti vyhoštění...

Najdete na iDNES.cz