Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Cibrián na žižkovsou recesi přistoupil

  19:27aktualizováno  19:27
Žižkov - Svobodná republika Žižkov je na vstup do Evropské unie připravena nejlépe, tvrdí její prezident a starosta Prahy 3 Milan Český. Celé odpoledne o tom přesvědčoval velvyslance EU v České republice Ramira Cibriána při návštěvě recesistické republiky. "Politická vůl je tady nejlepší," komentoval jeho úsilí svou roztomilou češtinou Cibrián.

V oblasti rozpočtu beze zbytku splňují Maastrichtská konvergenční kritéria, tvrdí o sobě žižkovští. "Máme již uzavřenu kapitolu zemědělství, protože tu prakticky žádné zemědělce nemáme," řekl Český. 

První kapitolou vstupního maratónu byla dnes kultura. Cibrián si prohlédl židovský hřbitov i památník Žižkov, odkud měl hrdou republiku jako na dlani.

Za příklad zodpovědného přístupu obyvatel žižkovské republiky, která čítá zhruba sedmdesát tisíc obyvatel, označuje mluvčí a "prezidentův poradce" Petr Blažek
závazek netrvat na vlastní hvězdičce ve vlajce Evropské unie. "Myšlenku budování společných evropských ozbrojených sil ale plně podporujeme," uvedl Blažek.

Uvědomělý přístup potenciálních členů Evropské unie podle Jaroslava Brabce z odboru kultury Cibrián určitě ocení. "Jeho návštěvy si velmi vážíme a věříme, že naši recesi s Žižkovskou republikou pochopí. Prý neumí zkazit žádnou srandu," doufal vpředvečer návštěvy Brabec.

A tak se také stalo. Přesto na konci oficiální návštěvy Ramiro Cibrián trval na tom, že partnerem pro vstup do unie i nadále zůstává Česká republika.

Velvyslanec navštívil také radnici a zapsal se  do pamětní knihy Prahy 3,kde připojil svůj podpis například k Margaret Thatcherové nebo Václavu Havlovi.

Velvyslanec Evropské unie Ramiro Cibrián navštívil "Svobodnou republiku Žižkov", kde odolával nabídkám na členství Žižkova v unii. (25. července 2001)

Ramiro Cibrián si se starostou Prahy 3 a prezidentem "Svobodné republiky Žižkov" prohlíží Žižkov ze střechy památníku na Vítkově. (25. července 2001)

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Česko, obří staveniště. Ťok chce letos stavět 360 kilometrů nových silnic

Stavba dálnice D8 v Prackovicích nad Labem.

Ministr dopravy Dan Ťok slibuje, že promění Česko v obří staveniště. Během letošního roku by podle plánu úřadu měli...

A jsme opět ve hře, tvrdí odpůrci stavby průmyslových hal v Liticích

Vizualizace průmyslových hal, které se mají stavět na okraji plzeňské části...

Boj obyvatel Plzně-Litic proti plánu na stavbu velkých průmyslových hal na okraji jejich čtvrti se dostal do další...

Vlastník půdy napadl stavební povolení D11, dálnici má za černou stavbu

Dálnice D11 od léta 2017 končí u hradecké čtvrti Kukleny.

Vlastník půdy v trase dalšího úseku dálnice D11 se ohradil proti stavebnímu povolení. Podal rozklad, protože s ním...

Najdete na iDNES.cz