Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chodovu dominuje nová výšková budova

  8:14aktualizováno  8:14
Jižní Město - Jižní Město mění svoji dosavadní tvář. Novou dominantu Chodova, jedné z částí Jižního Města, nyní tvoří multifunkční centrum Prague Gate. Tento objekt při cestě po dálnici ze směru od Brna zřejmě nikdo nepřehlédne. Otevřen pro veřejnost bude do podzimu. Včera byl prezentován interiér krátce před dokončením celé stavby, která se tyčí do výšky více než 50 metrů.

Vedle administrativních prostor se v objektu bude nacházet i tříhvězdičkový hotel s dvěma sty pokoji a restaurace rychlého občerstvení.

O provoz jedenáctipatrové budovy s 360 parkovacími místy v Türkově ulici se budou podle Marka Orama, jednatele investorské společnosti Mayfield Property Holdings, starat dvě firmy a objekt bude střežen 24 hodin denně.

"Zatím je pronajato hotelové a restaurační zařízení a probíhají finální jednání o pronájmu prvních dvou tisíc čtyř set metrů kancelářských ploch čtyřem firmám," řekl včera jednatel společnosti v přízemí objektu, který do dvou týdnů čeká kolaudace.

Rychlým vývojem v současné době prochází celá oblast. Nedaleko Prague Gate vznikne zřejmě do sedmi let velký komplex Centrum Chodov, kde má být i nové náměstí Jižního Města. Lidem nabídne obchody, multikino, divadla nebo sportoviště.
Výstavbu, která se bezprostředně dotýká obyvatel celé lokality Jižního Města, radnice Prahy 11 podporuje. "V bezprostřední blízkosti nového komplexu žije více než 80 tisíc lidí. Mnoho z nich pracuje v centru města, a tak jim nové pracovní příležitosti, které nové stavby přinesou, budou moci zkrátit dobu cesty do zaměstnání," prohlásil starosta jedenácté městské části Petr Jirava.

Navíc se podle něho do nových administrativních prostor stěhuje čím dál více renomovaných firem, které mají čím dále větší zájem o tuto lokalitu. "Na Roztylech roste nejmodernější administrativní budova v Praze vůbec, budoucí sídlo společnosti T-Mobil. Na Chodově u stanice metra je zase dokončováno sídlo společnosti IBM," uvedl nejvýraznější příklady starosta.

Velký projekt Prahy 11 nazvaný Bulvár má ovšem velké zpoždění - byl rozpracován přibližně před šesti roky. Podél hlavních komunikací ve východní části Jižního Města mají vzniknout obchody, kanceláře, zábava, plánován je i kostel na Radničním náměstí u stanice metra Háje nebo nová radnice.

"Bulvár byl zdržován dlouhotrvajícím vyřizováním restitucí na magistrátu, ale v poslední době, kdy už pozemky byly vydány, se projekt začíná pomalu rozhýbávat," řekl včera Jirava.

Například u Litochlebského náměstí nebo v Hájích jsou už podle něho stavby chystány ke stavebnímu povolení a projektují se.

"Chceme dovybavit Jižním Město tím, co zde dlouhá léta chybí," uvedla vedoucí odboru územního rozvoje Jitka Boušková před časem důvody, proč jedenáctá městská část začala vůbec o dostavbě městského centra uvažovat.

Do podzimu se bude Prague Gater ještě dokončovat, pak začně sloužit nájemcům i široké veřejnosti. (11. června 2002)

Z posledního, jedenáctého, ale už i desátého patra nové budovy je výhled až na Pražský hrad. V těchto prostorách budou již brzy kanceláře firem. V nižších podlažích budou nákupní centra a sportoviště, která budou moci využívat všichni obyvatelé Jižního Města. (11. června 2002)

Z posledního, jedenáctého, ale už i desátého patra nové budovy je výhled až na Pražský hrad. V těchto prostorách budou již brzy kanceláře firem. V nižších podlažích budou nákupní centra a sportoviště, která budou moci využívat všichni obyvatelé Jižního Města. (11. června 2002)

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

V Troji se zřítila lávka přes Vltavu, zranili se čtyři lidé

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy. Čtyři lidé byli zraněni. Na místě zasahují záchranáři a...

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...

Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

Za zřícení Trojské lávky může správce, postupoval špatně, říká soudní znalkyně

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Správce Trojské lávky mohl podle soudní znalkyně v oboru stavebnictví Miloslavy Pošvářové předejít neštěstí, kdyby...Další z rubriky

Obliba konopí roste mezi seniory, počet mladých uživatelů se stabilizoval

(Ilustrační snímek)

Během posledních pěti let v Česku výrazně přibylo rizikových uživatelů konopí. Statistická čísla ale tentokrát neženou...

Ostravskem otřáslo zemětřesení o síle 3,5. S lidmi se zhouply postele

Denní záznam seismografu ve stanici OKC na Ostravsku

Před čtvrtou hodinou ranní probudilo lidi z Ostravska řinčení sklenic či houpání postelí. Podle seismologů oblastí...

Část kněží by změnu Otčenáše uvítala. Modlitba musí být srozumitelná, míní

ilustrační foto

Někteří čeští kněží, které oslovil portál iDNES.cz, souhlasí s návrhem papeže Františka, aby se v modlitbě Otčenáš...Najdete na iDNES.cz