Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chlapi si občas rýpnou, popisuje život s političkou manžel Miroslavy Němcové

  22:12aktualizováno  22:12
Miroslava Němcová je jednou z nejvýznamnějších političek dneška. Většinu času stráví v Praze bez svého muže, který se ze Žďáru nad Sázavou stěhovat rozhodně nechce. "Jeho kamarádi mají alespoň záminku, že mohou z domu a jdou pečovat o slaměného vdovce," směje se Němcová v rozhovoru Narovinu, který odvysílá TV Public.

Vladimíra Němce prý nikdy nenapadlo, že by se do metropole přestěhoval. A to přesto, že má jeho manželka jako předsedkyně Poslanecké sněmovny k dispozici vilu na Ladronce, tedy ve velmi lukrativní pražské lokalitě.

Manželé Němcovi v TV Public

Jaký je život s ochrankou v zádech? Jak Vladimír Němec zvládá domácí práce? Rozhovor Narovinu odvysílá TV Public v pondělí 5. července ve 21.30.

"Celý život dělám ve slévárnách. Nic jiného neumím, než kolem železa," vysvětlil Němec, proč se mu do hlavního města nechce.

Do státní vily nicméně nechce ani sama Němcová. Je prý spokojena se standardem, který jí nabízí poslanecká ubytovna v Nerudově ulici. (čtěte více o rozhodnutí zůstat na Malé Straně)

Že být manžel místopředsedkyně ODS není jen tak, Vladimír Němec bez okolků přiznává. "Třeba když se v novinách objeví, že se poplatky u lékaře zvednou na padesát korun, tak chlapi ve slévárně přijdou, že co tam zase dělají, že nás chudáky takhle dřou z kůže," přiznal se smíchem stinné stránky svého života.

Miroslavu Němcovou zvolili do čela Sněmovny na konci června. Od vzniku samostatné České republiky je tak první ženou, která bude řídit poslance. "Velmi ráda bych usilovala o to, aby se styl Poslanecké sněmovny změnil ke korektnímu jednání a aby tady vládla slušnější atmosféra," řekla Němcová. (čtěte Němcová vede Sněmovnu. Fischer teď dá demisi a Nečas může být premiér)

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Na univerzitách vědkyň přibývá, v praxi ubývá. Vědu neskloubí s mateřstvím

Ve vědět musíte pořád zkoušet. A připravovat se na to, že to třeba zase...

Na českých univerzitách přibývá mladých badatelek. Zatímco v roce 2000 jich byla víc než třetina, v současnosti ženy...

Kde je doma prezident. Na Hradě má tři byty nebo Lumbeho vilu

Pražský hrad - sídlo českých prezidentů

Stát ve státě s vlastní policií, armádou – Hradní stráží, hasičskou stanicí, samosprávou a přísně střeženou hranicí. To...

Tématy ČSSD by měla být eutanazie či práva homosexuálů, radí Paroubek

Jiří Paroubek na konferenci v hotelu Ambassador, kde radí sociální demokracii,...

Expremiér Jiří Paroubek, který se od minulého roku neúspěšně snaží vrátit do řad členů ČSSD, pořádal v neděli...

Najdete na iDNES.cz