Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chlapci viní spolužáka, že je nutil k sexu

  9:18aktualizováno  9:18
Šumperští kriminalisté vyšetřují závažné obvinění. Zjišťují, zda žák Speciální základní školy v Zábřehu pohlavně zneužíval, nebo dokonce znásilňoval své mladší nezletilé spolužáky. Případ policii ohlásil ředitel školy Radomír Pavlík.

"Jeden ze žáků informoval vychovatele, který vše oznámil mně. Já jsem vše okamžitě ohlásil na policii. Náš zájem je nic neskrývat a nebagatelizovat. Je potřeba vše řádně prošetřit a zjistit, zda opravdu došlo k pohlavnímu zneužití," řekl Pavlík.

"Chlapec údajně zneužíval několik svých spolužáků. Prověřujeme i to, zda mezi nimi nedošlo pod hrozbou násilí k orálnímu či análnímu sexu," upřesnil mluvčí šumperské policie Josef Ostřanský. Podle něj šumperští policisté podobný případ ještě neřešili. "Je to velmi citlivá záležitost, takže policie poskytovat další informace."

Paragraf trestního zákona, který řeší pohlavní zneužívání, pamatuje na viníka trestem odnětí svobody v rozmezí jednoho až osmi let. U mladistvých soudy používají tresty do poloviny sazby.

Rodiče některých žáků zvažují, že své děti ve škole nenechají. "Jestli tady docházelo k takovým zvěrstvům, tak tady kluka nenechám," prohlásil otec jednoho ze žáků, který si však nepřál uvést jméno.

Zábřežská speciální škola a dětský domov patří mezi obdobnými zařízeními k těm, kde řeší méně kázeňských problémů. Zatímco jiné školy podobného typu řeší útěky v desítkách ročně, v Zábřehu zaznamenali letos pouze dva.

Tak závažný případ se ve škole nikdy neodehrál. "V současnosti je otázkou, zda k nebezpečnému jednání skutečně došlo. Může se stát, že se nic neodehrálo. Nebylo by to v takových případech poprvé, ani naposledy," podotkl Ostřanský.

Speciální škola a dětský domov v Zábřehu. (14. září 2004)Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Obžalovaný z útoků na 162 dívek netrpí deviací, shodují se znalci

Obžalovaný Jaroslav Pulpán v soudní síni.

Jaroslav Pulpán, který čelí obžalobě za rozsáhlé sexuální útoky na mladé dívky a školačky, netrpí žádnou duševní...

VIDEO: Seniorka si na poště odložila obálku s penězi, někdo ji sebral

O obálku s penězi přišla devadesátiletá žena, která si ji na poště v Sokolově...

O dvacet tisíc korun přišla devadesátiletá žena, která si na poště v Sokolově odložila obálku s penězi na psací pult,...

V Tišnově hořel sklad klimatizací. Místní lidé neměli otevírat okna

Hasiči zasahují v Tišnově, hoří tam skladovací hala.

Třináct jednotek hasičů zasahovalo v Tišnově na Brněnsku, kde hořel sklad klimatizací o rozměrech padesát krát pět...

Najdete na iDNES.cz