Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chci napsat veršovanou komedii

  0:01aktualizováno  0:01
Zima už je skoro za dveřmi, a tak přemýšlím, co budu dělat, až přijdou ty chladné večery. Nejspíš se zabalím do deky a udělám si obrovský hrnek kafe. Ale co dál? Koukat na televizi? Poslouchat písničky? Ne. Já napíšu knihu!

Studenti čtou a píšou noviny

Tento text vznikl jako studentská práce. iDNES.cz neovlivňuje obsah těchto článků a není­ jejich autorem.

(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

O čem by tak mohla být? Na sepsaní pamětí nemám dost vzpomínek, při psaní pohádky mě nenapadne ani jméno princezny a na román si netroufám. Všechny moje dosavadní příběhy a pohádky jsou spíše výplodem naivní dívčí fantazie. Je jen pár mých básní, se kterými bych byla spokojená. Jeden sen však mám. Ráda bych jednou napsala veršovanou komedii.

Kdy mě to napadlo? Budete se divit, ale když jsem četla Shakespeara. Nevím, jestli dokážu zkombinovat estetično a romantické prostředí s napínavým příběhem. Chtěla bych, aby moje kniha přinášela radost, ale i ponaučení. Aby donutila každého zamyslet se nad životem.

Měla by odrážet radosti i starosti jedenadvacátého století a zároveň zmiňovat filozofické otázky. To vše by mělo být zabalené v balicím papíře veršovaných slov. Byl by to takový můj dárek pod stromečkem. Není ale lehké skloubit všechny myšlenky, které se mi honí hlavou.

Do slov a písmenek prolnout emoce, přinést ponaučení a zároveň pobavit. Ale měla bych to zkusit. Inspiraci můžu hledat v začínajících mrazících, romantiku v padajících vločkách, zábavu v sáňkování a koulovačkách. O Vánocích by se měly dít zázraky. Možná se i já dočkám svého dárku zabaleného ve verších.

Nikol Dobrá,
Gymnázium Chotěboř

» Autorka článku dostane knihu



Hlavní zprávy

Nejčtenější



Další z rubriky

STUDENTI: Svět je barevná mozaika. A to dělá náš život zajímavým

Protesty proti USA a amatérskému snímku Nevinnost muslimů v Kábulu (21. září

Globální morálka. Co si pod tímto pojmem máme vůbec představit? Každá kultura, náboženství nebo politická strana bude...

STUDENTI: OSN vznikla podle vítězů 2. světové války. To ji brzdí

Logo OSN

Hlavním úkolem organizace je udržování míru ve světě a právě k tomuto cíli slouží mírové mise OSN. Za posledních 50 let...

STUDENTI: „Bojovat za mír“ zní stejně absurdně jako „solit cukrem“

Filipínští vojáci mise UNDOF na Golanských výšinách

Hlavním cílem OSN je celosvětový klid zbraní. Aby ho bylo možné zajistit, posílá organizace do světa své mírové sbory....

Najdete na iDNES.cz