Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chcete si zkusit práci novináře? Přihlaste se do kurzu MF DNES a iDNES.cz

  17:07aktualizováno  17:07
Praktický dvoutýdenní kurz žurnalistiky pořádá v září 2010 deník MF DNES a zpravodajský server iDNES.cz. Do kurzu, jehož lektoři jsou novináři, reportéři a editoři těchto médií, se mohou zájemci hlásit do konce května.

Pohled do redakce MF DNES a iDNES.cz | foto: MF DNES

Účastníci kurzu si budou moci vyzkoušet pracovat v MF DNES a na iDNES.cz, zkusí napsat reportáž či rozhovor, dozvědí se, jak novináři získávají informace. Zjistí také, jak pracují investigativní reportéři MF DNES.

"Už v předchozích letech jsme dvakrát organizovali takovou školu. Myslím, že to bylo užitečné jak pro účastníky, tak pro nás - část z nich s námi skutečně začala spolupracovat a jsou docela úspěšní," říká zástupce šéfredaktora MF DNES Michal Musil. Nejlepším účastníkům kurzu totiž redakce nabízí práci v regionálních redakcích i v Praze.

Kurz je určen pro studenty, absolventy vysokých škol a obecně pro všechny, kteří chtějí zkusit práci novináře. Podmínkou je minimálně ukončené středoškolské vzdělání s maturitou a vážný zájem začít pracovat jako novinář: proto je také dopis vysvětlující tento zájem jednou z podmínek pro přihlášení.

Novinářský kurz

Kdo, kde a jak se může přihlásit

Pokud se chcete zúčastnit novinářského kurzu, zašlete prosím životopis, průvodní dopis vysvětlující váš vážný zájem o práci v MF DNES či na iDNES.cz a jakoukoli ukázku vaší novinářské či literární práce (články v novinách, na webu, blog atd.). Můžete přiložit svoji fotografii.

Přihlášky posílejte e-mailem na novinarskykurz@mfdnes.cz. Uzávěrka je 31. května 2010, v průběhu června proběhnou pohovory s vybranými kandidáty.

Kontakt: MAFRA, a.s., Lucie Šmoldasová, Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5 - Smíchov

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Katastrofa ČSSD mě zasáhla, napsal Zeman. Hašek mluvil o puči proti němu

Miloš Zeman komentuje výsledky prvního kola prezidentských voleb. (13. ledna...

Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu Zachraňme...

Šlechtová se ohání „červeným tlačítkem“. Trochu blouzní, říká Vondra

Ministryně obrany Karla Šlechtová přichází na jednání vlády (17. ledna 2018)

Ministryně obrany Karla Šlechtová tvrdí, že u sebe neustále nosí „červené tlačítko“ pro případ nejvyšší potřeby. Odmítá...

Ochladí se. Bude opět sněžit, ale v nížinách se sníh neudrží

V Zermattu husté sněžení a nebezpečí lavin uvěznilo 13 tisíc lidí (9. ledna...

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se...

Kompletní dětská výbavička za hubičku
Kompletní dětská výbavička za hubičku

Vše pro miminko pořídíte za výhodnou cenu v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz