Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Internetová sbírka je šancí pro handicapované i registr kostní dřeně

  11:51aktualizováno  11:51
Pětiletý neslyšící Vojta potřebuje speciální počítač. Je jedním z těch, které Konto Bariéry vybralo pro třetí ročník charitativní akce Český internet pomáhá. Mimo konkrétních lidí mohou zájemci přispět i na vyšetření spojené s dárcovstvím kostní dřeně.

Pětiletý neslyšící Vojta Gazsík, který potřebuje speciální počítač. | foto: Konto Bariery

Internetovou sbírku organizují Konto Bariéry a Český národní registr dárců dřeně za mediální podpory největších provozovatelů českého internetu včetně portálu iDNES.cz, profesní asociace sdružující internetová média a dalších partnerů.

Možnosti pomoci

Vojtovi, Martinovi či Kristýně, kteří symbolizují činnost Konta BARIÉRY, lze pomoci odesláním libovolné finanční částky on-line platební kartou nebo bankovním převodem na sbírkový účet Konta BARIÉRY 17 111 444/5500 se speciálním variabilním symbolem pro Vojtu 301 303, Martina 301 301 a Kristýnu 301 302.

Podpořit všechny najednou je možné i roční dárcovskou SMS ve tvaru DMS ROK KONTOBARIERY na tel. číslo 87 777. Každý měsíc po dobu jednoho roku bude dárci automaticky odepisována 1 DMS v hodnotě 30 Kč. Konto BARIÉRY obdrží 27 Kč z každé DMS.

Přispět Českému národnímu registru dárců dřeně na vstupní vyšetření nových vzorků mohou lidé zasláním libovolné finanční částky on-line platební kartou nebo převodem na sbírkový účet registru 257983292/0300. Variabilní symbol je 301304.

Podpořit vyšetření všech nových vzorků lze i dárcovskou SMS ve tvaru DMS KOSTNIDREN odeslanou na tel. číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30 korun, Český národní registr dárců dřeně obdrží 27 Kč.

Přispět je možné kromě počítače pro pětiletého neslyšícího Vojtu také na elektrický vozík Martinovi, který bojuje s dětskou mozkovou obrnou. Lehký mechanický vozík naopak potřebuje třiatřicetiletá Kristýna, které kvůli svalové atrofii od dvou let ochabuje svalstvo. Pomůže jí, aby se mohla samostatně pohybovat a dojíždět do zaměstnání. Více informací naleznete na www.internetpomaha.cz.

"Pro Konto Bariéry se projekt stává tradicí. Pomohli jsme díky němu už šesti rodinám, ale hlavně tisíce lidí se prostřednictvím internetové sbírky dozvěděly, co je charita. A že se dá přispět rychle, účinně a adresně," říká Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

Český národní registr dárců dřeně chce pomocí projektu získat co nejvíce finančních prostředků, aby žádný odebraný vzorek krve od dobrovolného dárce nezůstal kvůli nedostatku financí nevyšetřen.

"Stejně významné je pro nás zviditelnění registru. Možná se díky tomuto projektu lidé začnou o registr dobrovolných dárců zajímat a stanou se na základě toho sami dárci kostní dřeně. Těch je stále ještě málo, pro každého čtvrtého hemato-onkologického pacienta se v registru žádný vhodný dárce nenajde," uvedl Daniel Pagáč, ředitel Českého národního registru dárců dřeně.

Příspěvky je možné posílat od 8. do 14. dubna. "Pokud přispějete po tomto datu, peníze samozřejmě připíšeme jednotlivým příběhům. Pokud se podaří získat více peněz pro Vojtu, Martina a Kristýnu, budou tyto prostředky rozděleny mezi další lidi s postižením, kteří pomoc potřebují," uvedla Kateřina Štěpánková z Konta Bariéry.

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Právníci přechytračili soud. Vyhýbali se mu až do promlčení činu

Obžalovaní Karel Hnilica a Lenka Hnilicová na snímku z prosince 2012

Manželský pár advokátů Hnilicových názorně demonstroval, jak je v Česku možné se vyhnout trestu od soudu. Byť jde o...

U požáru motorestu na dálnici D10 zasahovali hasiči i v noci

Motorest Čtyři kameny u dálnice D10 nedaleko Hlavence u Prahy na snímku z 19....

Středočeští hasiči v noci na neděli pokračovali v hašení požáru motorestu Čtyři kameny na mladoboleslavské dálnici...ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN půjdou společně. Vést Sněmovnu Fiala nechce

ODS. TOP 09, KDU-ČSL a hnutí STAN se dohodly na společném postupu při formování...

Čtyři strany ve Sněmovně - ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN - se domluvily na společném postupu při formování Sněmovny a...

Muž přesvědčil policistu k demonstrativnímu oběšení, pak ho nechal zemřít

Sebevražda (ilustrační foto)

Policista z olomoucké krajské policie, který zemřel na začátku roku 2015, nespáchal dobrovolnou sebevraždu, ale byl...

Vzdejme se slova Vánoce, vyzval kněz křesťany. Už podle něj nemá smysl

SANTABĚH. Několik stovek běžců v kostýmech Santa Clause bylo možné pozorovat v...

Severoirský katolický kněz Desmond O’Donnell míní, že by nejen katolíci, ale vůbec všichni křesťané měli opustit výrazy...Další z rubriky

Návykové látky Zemana změnily, přišel o zábrany, míní Schwarzenberg

Debata prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga na Českém

Prezident Miloš Zeman se kvůli dlouhodobému užívání návykových látek změnil a přišel o zábrany. V rozhovoru pro ČTK to...

ANO dostalo pokutu za předvolební kampaň, neoznačilo Babišovu knihu

Andrej Babiš při prezentaci své knihy O čem sním, když náhodou spím (22. června...

Hnutí ANO dostalo od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí pokutu třicet jedna tisíc...

Všechny strany se sešly poprvé od voleb. Jednají o rozdělení funkcí

Poslanecká sněmovna má ve středu na programu důležitý bod. Zákonodárci budou...

Poprvé po volbách jednají u jednoho stolu zástupci všech devíti stran ve Sněmově. Sešli se k jednání o výborech....Najdete na iDNES.cz