Prezidenta předtáčet nebudeme, řekl v Rozstřelu šéf rozhlasu Zavoral

  17:00aktualizováno  22. října 12:55
Prezidenta Zemana kvůli vulgaritám předtáčet nebudeme, řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral v Rozstřelu. První, co ho napadlo, když Miloš Zeman začal v živém vysílání začal mluvit vulgárně, byla vzpomínka na rok 2014, kdy se tak stalo poprvé. Moderátor podle něj zareagoval naprosto správně.

Z natáčení živého rozhovoru s prezidentem Zemanem vznikla i fotografie, na které sedí vedle hlavy státu právě generální ředitel rozhlasu René Zavoral. Výtkám, že by jako šéf neměl být přítomen rozhovoru, který vede moderátor, se Zavoral směje. „Jestli si někdo opravdu myslí, že jsem Honzovi Pokornému ukazoval v danou chvíli cedulky na co se má ptát a na co nemá, mával jsem na něj... Byl jsem přítomen jako host, byl jsem na návštěvě v Lánech,“ popsal.

Fotogalerie

„Rozhovor vedl Jan Pokorný, který je špičkový moderátor, a podle mě zareagoval velmi správně,“ řekl Zavoral v Rozstřelu k vulgaritám Miloše Zemana ve vysílání Českém rozhlasu.

„Nejen, že mě to mrzelo, ale nazlobilo mě to, v médiích veřejné služby nemají vulgarismy co dělat,“ poznamenal s tím, že kvůli vulgarismům téměř nikdo nebude řešit obsah rozhovoru.

Zavoral doplnil, že v rozhlase o žádném „pípátku“, které by přehlušilo nevhodné výrazy neuvažují. „V živém vysílání to ani nejde,“ dodal.

Poté s prezidentem ještě asi hodinu hovořil. „Povídali jsme si o situaci na mediálním trhu,“ doplnil s tím, že se ještě dotkli oslav výročí založení Československa. „Rovněž jsem panu prezidentovi poděkoval za to, že v tento den vyznamená pana Karla Lánského,“ doplnil.

V Rozstřelu se dotkl i zvýšení koncesionářských poplatků. „Za 45 korun, což je cena kvalitní kávy v centru Prahy, rozhlas nabízí vysílání, podporuje orchestry, dětské a regionální programy,“ vypočetl Zavoral. Zároveň upozornil, že poplatek sice činí 45 korun, ale jeho reálná hodnota je mnohem nižší. Zvýšení o pět korun by rozhlasu přineslo 225 milionů korun na zkvalitnění vysílání.

René Zavoral s malou přestávkou působí v Českém rozhlase od roku 2001. Řídil strategický rozvoj rozhlasu, odbor komunikace, marketingu a PR, byl náměstkem pro program a vysílání. V lednu 2016 pak vyhrál konkurz na generálního ředitele veřejnoprávní stanice.

Autor:

Freddie Mercury je asi má životní role, řekl Za scénou Michael Kluch

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Zemanův lékař Halata zemřel během návštěvy v Číně, kde byl s prezidentem

Zeman zahrál čínskému prezidentovi na klavír

Během cesty prezidenta Miloše Zemana do Číny zemřel v úterý lékař Petr Halata, který byl součástí delegace hlavy státu....

Nebránil se, jen slabě dýchal, popisují svědci smrtelné napadení v autobusu

Policie vyšetřuje střelbu u smíchovského nádraží (13.3.2018)

Brutální a zbytečné, tak během hlavního líčení v jednací síni Městského soudu v Praze popsali svědci březnové napadení...

Nevěděl jsem vůbec, co podepisuji, řekl Babišův syn ke kauze Čapí hnízdo

Farma Čapí Hnízdo u Olbramovic na Benešovsku

Syn premiéra Andreje Babiše tvrdí, že ho spolupracovníci jeho otce kvůli kauze Čapí hnízdo drželi na Krymu. V reportáži...

Šest stran vyzvalo Babiše k demisi, budou hlasovat pro nedůvěru vládě

Ilustrační snímek

Kvůli bobtnajícímu skandálu kolem Čapího hnízda šestice opozičních stran - ODS, Piráti, SPD, KDU-ČSL, TOP 09 a hnutí...

Babiš: Jde o odporný útok na moje děti. Cílem je destabilizovat Česko

Premiér Andrej Babiš při debatě k 100 letům od konce první světové války v...

Český premiér Andrej Babiš se ostře ohradil proti reportáži serveru Seznam Zprávy o údajném únosu jeho syna. Z...

Další z rubriky

Nová unijní směrnice mění limity pro televizní reklamu

Ilustrační snímek

Rada Evropské unie v úterý přijala novelu směrnice o audiovizuálních mediálních službách. Ta mimo jiného upravuje limit...

Zemřel komentátor Jan Petránek. Vysílal během okupace v srpnu 68

Jan Petránek

V sobotu večer zemřel novinář Jan Petránek, bylo mu 86 let. V srpnu 1968 vysílal v Československém rozhlase, později...

Karel Šíp ve Všechnopárty vyzpovídá Karla Gotta a pomůže charitě

Hosty Karla Šípa v pořadu Všechnopárty byli Karel Gott, Roman Vaněk a Fabiana...

Zábavný pořad Všechnopárty bude tentokrát nejen bavit, ale i pomáhat. Pozvání do pátečního speciálního benefičního...

Najdete na iDNES.cz