Český rozhlas už má studia ve všech krajích, začal vysílat i Varech

  13:00aktualizováno  15:00
První listopadový den začala vysílat nová rozhlasová stanice Český rozhlas Karlovy Vary. Veřejnoprávní rozhlas tak už má regionální studio v každém kraji.

Český rozhlas | foto: Český rozhlas

Stanice zahájila vysílání 1. listopadu v 11 hodin. U začátku vysílání byla například i hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.

Mezi hosty nechyběl ani generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. „Nové stanici přeji spoustu a spoustu spokojených posluchačů i hodně štěstí,“ řekl v úvodním rozhovoru s moderátorem. Doplnil, že nová stanice nabídne posluchačům ranní vysílání, zpravodajství a postupně od příštího roku i samostatné dopolední vysílání.


„Už máme ve všech krajích své regionální studio. Pro mě vždy mělo regionální vysílání svůj význam. Je to i příležitost, jak dát prostor místním autorům,“ dodal Zavoral a zároveň poděkoval za zřízení regionálního studia městu Karlovy Vary, kraji i spolupracovníkům a kolegům. Zaměstnancům poté popřál, aby se jim v novém studiu dobře pracovalo.

Karlovarská stanice bude mít podle středečního vyjádření ředitele regionálního vysílání Českého rozhlasu (ČRo) Jana Mengera 13 zaměstnanců. Dalších pět karlovarských redaktorů bude součástí redakce zpravodajství ČRo Praha a pomáhat budou externisté.

V osmimilionovém ročním rozpočtu nejsou zahrnuty náklady na vysílače a na marketingovou kampaň nové stanice, na kterou ČRo vydá v prvních třech měsících 1,5 milionu korun. „Pokrytí Karlovarského kraje šesti vysílači je perfektní,“ uvedl Menger.

Ředitel ČRo Plzeň a ČRo Karlovy Vary Zdeněk Levý doplnil, že vedoucím programu nové stanice je Radim Jehlík, který pro rozhlas pracuje v Karlových Varech sedm let a začínal jako moderátor.

Menger dodal, že dosud vysílající ČRo Plzeň měl v Karlovarském kraji mezi rozhlasovými stanicemi sedmé místo v poslechovosti.

Nová stanice bude zatím vysílat od pondělí do pátku od pěti do devíti hodin a pak od 14:00 do 16:00. Samostatné budou také zprávy od 5:00 do 19:00. „Od 1. dubna 2019 se osamostatní ČRo Karlovy Vary i pokud jde o víkendové vysílání, a to ráno i odpoledne, a nejpozději od 1. září osamostatníme i dopoledne,“ doplnil Menger.

Budova v karlovarské Zítkově ulici, kde nová stanice sídlí, je v majetku ČRo.

Autoři: ,

Století československé techniky. Smrtící kosa slaví 60 let. Samopal vz. 58 je chloubou našeho zbrojařství

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Zemanův lékař Halata zemřel během návštěvy v Číně, kde byl s prezidentem

Zeman zahrál čínskému prezidentovi na klavír

Během cesty prezidenta Miloše Zemana do Číny zemřel v úterý lékař Petr Halata, který byl součástí delegace hlavy státu....

Nevěděl jsem vůbec, co podepisuji, řekl Babišův syn ke kauze Čapí hnízdo

Farma Čapí Hnízdo u Olbramovic na Benešovsku

Syn premiéra Andreje Babiše tvrdí, že ho spolupracovníci jeho otce kvůli kauze Čapí hnízdo drželi na Krymu. V reportáži...

Otec lže, chci vypovídat, říká Babiš mladší. Premiér dál mluví o kampani

Andrej Babiš zveřejnil na svém facebookovém profilu fotky syna Andreje, mají ho...

Babišův syn Andrej napsal v e-mailu pro Seznam Zprávy, že si přeje být telefonicky v kontaktu s českou policií...

Babiš: Jde o odporný útok na moje děti. Cílem je destabilizovat Česko

Premiér Andrej Babiš při debatě k 100 letům od konce první světové války v...

Český premiér Andrej Babiš se ostře ohradil proti reportáži serveru Seznam Zprávy o údajném únosu jeho syna. Z...

Je nás pět až deset procent, řekla Šlechtová k manželství gayů a leseb

Exministryně obrany Karla Šlechtová

Páry homosexuálů se dočkaly. Ve Sněmovně začal souboj o to, zda i gayové a lesby budou moci uzavřít manželství. Zatím...

Další z rubriky

FBI vyslýchala ruského novináře, Moskva obvinila USA z pronásledování

FBI (ilustrační foto)

Ruské ministerstvo zahraničí v neděli obvinilo Spojené státy z pronásledování ruských novinářů. Reagovalo tak na...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Slovenský expremiér se opět opřel do novinářů, nazval je komedianty

Robert Fico

Přes 300 novinářů na Slovensku ve společném prohlášení odsoudilo výpady šéfa vládní strany Směr-SD a expremiéra Roberta...

Najdete na iDNES.cz